REKLAMA

Suski: Polska stoi węglem. Polityka UE pod dyktando Niemiec doprowadzi do katastrofy

2022-06-26 12:17
publikacja
2022-06-26 12:17
Suski: Polska stoi węglem. Polityka UE pod dyktando Niemiec doprowadzi do katastrofy
Suski: Polska stoi węglem. Polityka UE pod dyktando Niemiec doprowadzi do katastrofy
fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Będziemy sprowadzać węgiel z zagranicy z innych kierunków niż z Rosji. Będziemy zwiększać nasze wydobycie i będziemy zużywać pewne surowce energetyczne, które do tej pory nie były używane - zapowiedział w niedzielę poseł Marek Suski (PiS). Dodał, że Polska stoi węglem.

Pytany w TVP Info o to, czy powinny nastąpić zmiany w polityce dekarbonizacji w Polsce i jak rozwiązać problem z zapewnieniem zaplecza energetycznego dla odnawialnych źródeł energii, Suski powiedział: "od wielu lat polski rząd, przynajmniej rząd PiS, mówi o tym, że polityka Unii Europejskiej (UE) pod dyktando Niemiec doprowadzi do katastrofy". "I właśnie dzisiaj jesteśmy w sytuacji katastrofy, kompletnego bankructwa polityki lewicowej (...) nawet dzisiaj, kiedy Putin zakręca gaz, kiedy odłączane są źródła energii rosyjskiej, słyszymy, że rozwiązaniem jest tak naprawdę budowanie energetyki odnawialnej, która w podstawie nie daje stabilności systemu" - wyjaśnił.

Przypomniał, że "od wielu lat zwalczano polskie kopalnie, polski węgiel". "Przypomnę te kary nałożone na Turów. To wszystko była polityka absurdalna, która miała zmierzać do uzależnienia m.in. polskiej gospodarki od energii dostarczanej przez Niemcy - energii pochodzącej z rosyjskich źródeł" - powiedział polityk PiS.

"My musimy odblokować nasze możliwości. Polska stoi węglem, a tego węgla UE nam nie powalała wydobywać, co jest pewnym paradoksem" - zaznaczył. "My byliśmy eksporterem węgla - teraz musimy importować. A chodziło o to, by uzależnić gospodarkę polską od surowców z Rosji z udziałem Niemiec. To wszystko, jak mówię, zbankrutowało" - ocenił Suski.

Przypomniał, że dzisiaj Niemcy "nas proszą o to, żebyśmy im pomogli w dostarczaniu chociażby np. ropy przez nasz naftoport, bo oni nie mają teraz surowca do przerobu". "To po prostu pokazuje, jak krótkowzroczna była tamta polityka" - ocenił.

"Będziemy sprowadzać węgiel - no chyba, że nam UE zabroni, bo to wariactwo tam jest nieprzewidywalne - będziemy sprowadzać węgiel z zagranicy - z innych kierunków, niż z Rosji. Będziemy zwiększać nasze wydobycie i też będziemy zużywać pewne surowce energetyczne, które do tej pory nie były używane" - zapowiedział Suski. Ocenił, że plan dekarbonizacji "dzisiaj się zawalił w całej UE".

Pytany, "czy polski rząd wycofa się z planu dekarbonizacji", Suski powiedział: "polski rząd będzie inwestował w źródła energii odnawialnej". "Niedawno temu, jak dwa tygodnie, byłem na otwarciu farmy fotowoltaicznej wybudowanej właśnie przez Eneę (w Jastrowiu - PAP). To absurd, mówienie o tym, że my niszczymy fotowoltaikę. Inwestujemy w fotowoltaikę" - podkreślił.

"Jest przygotowywany w tej chwili duży projekt budowy paneli fotowoltaicznych w Polsce. Podpisana została teraz umowa z amerykańską firmą na budowę małych instalacji jądrowych na Kongresie 590, który się w ubiegłym tygodniu odbył" - podkreślił. "Więc polski rząd inwestuje w energetykę odnawialną - tylko tego się nie da zrobić w ciągu jednego roku" - przekonywał polityk PiS.

Pytany, "czy do węgla trzeba wrócić", Suski powiedział: "nie ma innego wyjścia". "Teraz musimy zadziałać wbrew temu, co wydumała UE, lewica i te wszystkie liberalne nurty, które dziś w UE rządzą" - powiedział poseł PiS.(PAP)

Autor: Grzegorz Janikowski

gj/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (25)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Powtarzać przy tym słowo klucz: SICHERHEIT, SICHERHEIT !!! Niemcy to robią cały czas gdy łamią jakieś wcześniejsze ustalenia więc rozumieją dobrze. Uśmiechać się, kiwać głową gdy protestują i powtarzać spokojnie BEZPIECZEŃSTWO !!! Organizować konferencje , na których się będzie mówić o dekarbonizacji, ratowaniu planety a robić swoje!Powtarzać przy tym słowo klucz: SICHERHEIT, SICHERHEIT !!! Niemcy to robią cały czas gdy łamią jakieś wcześniejsze ustalenia więc rozumieją dobrze. Uśmiechać się, kiwać głową gdy protestują i powtarzać spokojnie BEZPIECZEŃSTWO !!! Organizować konferencje , na których się będzie mówić o dekarbonizacji, ratowaniu planety a robić swoje!!! Bezpieczeństwo ! Z tego społeczeństwo powinno w pierwszej kolejności rozliczać polityków !
niedziela16
Brawo Panie Suski.
***** OZE, UE, lewactwo, Putina, Tuska i całą opozycję.
Aha, bo byłbym zapomniał: ***** wszystkich ruskich troli, na tym forum i wszędzie gdzie się tylko da.
anty12
Czyli cały PiS rusofilny. Ładnie tak ? :)
niederfurzdorf odpowiada anty12
Poważnie , kaczor rusofilny??? No fak, gw, tvn kilka lat temu krzyczące , że kaczor rusofob napadnie na Rosję zmieniły płytę , teraz do Ek jest rusofobem . No tak . Teraz piersią karmi tata a mamusia jest brodata…..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Widać, że PiS się nie patyczkuje, i rzuca do boju swoje najtęższe umysły
bulgot
Polska pod dyktando PIS-u doprowadzi do katastrofy. Gdyby inwestowali w OZE i przede wszystkim realnie ludziom pomogli docieplić domy(!), to by nie było takiego zapotrzebowania jak jest obecnie. Nie wspomnę o milionie innych rzeczy.
anty12
No to uruchom caryco Katarzyno kopalnie. To wina Tuska że banksterek podpisuje wszystko jak leci a nawet sam prosi o nowe podatki dla Polaków tylko.
koperytko
Tylko chora UE nie korzysta z własnych surowców, a co więcej nakłada na nie dodatkowe opłaty. Europa ma węgiel i powinna z niego maksymalnie korzystac
tecdswv4t
Za braki i wzrost cen odpowiedzialny będzie Putin ! Hahahaha
Chiny, Indie i Brazylia dziękują USA i reszcie krajów!! Mają już tanią rosyjską ropę, teraz będą miały zapasy złota!! (Nowe sankcje) A Polska? A Polska ma drogi prąd, szalejącą inflację, braki węgla i nowy sztandarowy program PiS- Chrust +...... Ach, zapomniałbym-mamy
Za braki i wzrost cen odpowiedzialny będzie Putin ! Hahahaha
Chiny, Indie i Brazylia dziękują USA i reszcie krajów!! Mają już tanią rosyjską ropę, teraz będą miały zapasy złota!! (Nowe sankcje) A Polska? A Polska ma drogi prąd, szalejącą inflację, braki węgla i nowy sztandarowy program PiS- Chrust +...... Ach, zapomniałbym-mamy jeszcze stada "mędrców" twierdzących, że inflacja to wina Putina (bo pisowski socjal przecież nie mógł napędzić inflacji....) i że dla wsparcia synów i wnuków bestialskich oprawców spod znaku czerwono-czarnej flagi warto głodować i

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki