REKLAMA

Sunex dynamicznie zwiększa przychody. Trzycyfrowy wzrost producenta pomp ciepła w II kwartale

2022-07-04 14:40
publikacja
2022-07-04 14:40
Sunex dynamicznie zwiększa przychody. Trzycyfrowy wzrost producenta pomp ciepła w II kwartale
Sunex dynamicznie zwiększa przychody. Trzycyfrowy wzrost producenta pomp ciepła w II kwartale
fot. Studio Harmony / / Shutterstock

Sunex podał szacunkowe przychody ze sprzedaży za drugi kwartał 2022 r. Spółka będąca tegorocznym hitem inwestycyjnym na GPW zaraportowała trzycyfrową dynamikę wzrostu sprzedaży za ostatnie trzy miesiące i tym samym ponad 100  proc. wzrost w całym pierwszym półroczu.

Poziom przychodów ze sprzedaży zrealizowanych przez spółkę w II kwartale 2022 roku wyniósł 66,806 mln zł i był wyższy od przychodów ze sprzedaży za II kwartał 2021 roku o 120,4 proc. Narastająco od początku roku przychód ze sprzedaży wyniósł 114,55 mln zł i przekroczył przychód wygenerowany w I półroczu 2021 roku o 114,9 proc. - podała spółka w komunikacie. 

Sunex zastrzegł, że ostateczna wartość przychodu ze sprzedaży może się nieznacznie zmniejszyć po wystawieniu rabatów z tytułu terminowej płatności za dostarczone towary. Podane wielkości dotyczą danych jednostkowych.

Kurs notowanego na GPW producenta rozwiązań z branży OZE zyskiwał w poniedziałek po publikacji wstępnych danych 14 proc., przekraczając poziom cenowy 18,5 zł za akcję. Pod koniec czerwca kurs spółki osiągnął swoje historyczne maksimum na poziomie 19,65 zł za walor po dynamicznym rajdzie cenowym z ostatnich kilku tygodni, który od początku roku wyniósł kurs spółki o ponad 400 proc. wyżej - najwięcej na całej GPW. 

Bankier.pl

To pokłosie hossy na rynku OZE, zwłaszcza dotyczącej pomp ciepła, które w obliczu drogiej energii stały się chętnie kupowane w Polsce przy współudziale rządowych programów oraz za granicą, gdzie kryzys energetyczny zmusza do poszukiwania rozwiązań ograniczających koszty. 

Skonsolidowane przychody za I kwartał 2022 r. wyniosły 56,18 mln zł i były wyższe o 144 proc. rok do roku. Skonsolidowany zysk wyniósł 7,94 mln zł, czyli o 206 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. Jednostkowe przychody ze sprzedaży zamknęły się na poziomie 47,74 mln zł (+107 proc. rdr), a jednostkowy zysk netto wyniósł 5,45 mln zł - o 196 proc. więcej rok do roku. 

W poniedziałek 4 lipca, kapitalizacja Suneksu przekraczała 365 mln zł i była wyższa niż wartość Columbus Energy (302 mln zł), do niedawna jednego z liderów pod względem kapitalizacji spółek z branży OZE. 

Sunex działa w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii oferując gamę urządzeń stosowanych zarówno w technice grzewczej oraz technice solarnej, a także ofertę podzespołów i elementów montażowych stosowanych w obu tych technikach. Od 2015 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, natomiast wcześniej akcje spółki były przedmiotem obrotu na rynku NewConnect.

MKu

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki