Subaru wprowadzi na rynek w 2021 r. serię aut w pełni elektrycznych

Japoński koncern motoryzacyjny Subaru Corp. wprowadzi na rynek w 2021 r. serię samochodów w pełni elektrycznych - podała w środę agencja Kyodo. Dodano, że około 2020 roku koncern miałby zaprzestać produkcji diesli sprzedawanych na europejskim i australijskim rynku.

(fot. Kim Kyung-Hoon / FORUM)

Jak wskazano, Subaru chce najpierw zaoferować eko-samochody na rynku japońskim. Auta na prąd mają być produkowane w zakładach w prefekturze Gunma.

Subaru początkowo ma zaoferować klientom elektryczne wersje swoich sprawdzonych modeli z silnikiem spalinowym: legacy outback, forester i impreza.

Japoński producent rozważa też wprowadzenie aut z napędem w eklektycznym na rynek Ameryki Północnej, na który przypada 60 proc. jego globalnej sprzedaży.

Subaru planuje również rozpoczęcie w 2018 roku sprzedaży aut hybrydowych zasilanych z sieci w Stanach Zjednoczonych.

Według Kyodo w roku obrotowym 2020 koncern miałby ponadto zaprzestać produkcji diesli, które sprzedaje na europejskim i australijskim rynku, by skoncentrować się na produkcji aut elektrycznych.

W ramach strategii związanej z elektromobilnością Subaru rozważa też wejście do utworzonej we wrześniu br. spółki firm Toyota Motor Corp. i Mazda Motor Corp., która ma specjalizować m.in w rozwijaniu układów napędowych pojazdów elektrycznych.

Według Kyodo jest to zgodne z ogólnoświatową tendencją na rynku motoryzacyjnym, gdzie zaostrza się konkurencja między producentami, którzy pracują nad rozwijaniem technologii przyjaznych środowisku. Ma to związek z wprowadzaniem coraz ostrzejszych przepisów dotyczących norm emisji spalin. W czołówce tego wyścigu znajdują się m.in. Nissan Motor Co., Mitsubishi Motors Corp. czy Honda Motor Co.

autor: Magdalena Jarco

edytor: Anna Mackiewicz

maja/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 samsonn

alez oni umocza

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia