Stypendium w Cambridge? A czemu nie!

Ruszyła kolejna edycja programu Amgen Scholars, który umożliwia studentom wyjazd na zagraniczne stypendium i udział w projektach badawczych na najbardziej renomowanych uczelniach świata.

Europejski Program Naukowy AMGEN adresowany jest do studentów kierunków medycznych, chemicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych. Dzięki niemu młodzi zdolni naukowcy mają dostęp do laboratoriów na światowym poziomie i najlepiej wykwalifikowanej kadry akademickiej. Studenci mogą uczestniczyć w projektach badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych i doświadczonych naukowców z obszaru biologii, bioinżynierii i chemii.

O przyjęciu na studia decyduje każda uczelnia biorąca udział w programie ASEP, wybierając spośród zgłoszonych aplikacji z całej Europy. Każdy z programów ma indywidualny proces aplikacyjny i wymaga informacji o dotychczasowych wynikach nauki, listu rekomendacyjnego i eseju. Laureaci nie pokrywają żadnych kosztów związanych z udziałem w programie. Poszukiwane są przede wszystkim osoby zainteresowane tematyką konkretnych projektów badawczych, które chcą poszerzać swą wiedzę w danych dziedzinach. W Europie partnerami programu są Uniwersytet w Cambridge w Wielkiej Brytanii, Karolinska Institutet w Szwecji i niemiecki Uniwersytet Ludwig - Maximilians – LMU.

To już druga edycja programu ASEP w Europie. W poprzedniej wzięło udział 59 stypendystów, w tym 7 z Polski. Reprezentowali oni łącznie 35 uczelni wyższych z 15 europejskich krajów.

Więcej informacji o programie i naborze znajduje się na stronie www.amgenscholars.eu.

Źródło: informacja prasowa, tm
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne