Strzelanina w Badenii-Wirtembergii. Są ofiary

Sześć osób zostało zastrzelonych w piątek w miejscowości Rot am See w niemieckiej Badenii-Wirtembergii; wszyscy należeli do jednej rodziny - podały media. Sprawca, który został ujęty przez policję, prawdopodobnie działał z pobudek uczuciowych.

(fot. Julian Stratenschulte / dpa)

Do tragedii doszło w restauracji w centrum 5-tysięcznej miejscowości. Ofiary to trzy kobiety w wieku 36, 56 i 62 lata oraz trzech mężczyzn w wieku 36, 65 i 69 lat. Wśród zabitych są prawdopodobnie rodzice mordercy. Oprócz zabitych, są też ranni. Z ustaleń dziennika "Bild" wynika, że urodzony w 1983 roku morderca był w związku z jedną z ofiar.

Funkcjonariusze powiadomili, że mężczyzna, który strzelał, to 26 - letni obywatel Niemiec. "Wychodzimy z założenia, że chodziło o dramat rodzinny" - poinformował na konferencji prasowej Reiner Moeller, komendant policji z miasta Aalen, która prowadzi śledztwo. Z komunikatów policji wynika, że sprawca nie miał wspólników. Zabójca miał pozwolenie na broń - uprawiał strzelectwo sportowe. Do dokonania zbrodni użył pistoletu półautomatycznego. Mężczyzna sam zawiadomił policję o swoim czynie.

Funkcjonariusze sił bezpieczeństwa nie mają jednak całkowitej pewności co do motywów sprawcy, ale przypuszczają, że działał on z pobudek uczuciowych. Apelują też na Twitterze, by nie rozpowszechniać spekulacji na ten temat.

Z Berlina Artur Ciechanowicz

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 silvio_gesell

Biały?

! Odpowiedz
2 1 terrainahead

Nie , czarny w sukience.

! Odpowiedz
0 1 do_niczego

Niech Niemcy przyjeżdżają do Polski u nas jest bezpiecznie bez żadnych strzelanin,zamachów. Pracy u nas dużo ale ludzi brakuje do pracy więc zapraszamy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne