REKLAMA

Strzelanina w Badenii-Wirtembergii. Są ofiary

2020-01-24 14:31, akt.2020-01-24 18:18
publikacja
2020-01-24 14:31
aktualizacja
2020-01-24 18:18

Sześć osób zostało zastrzelonych w piątek w miejscowości Rot am See w niemieckiej Badenii-Wirtembergii; wszyscy należeli do jednej rodziny - podały media. Sprawca, który został ujęty przez policję, prawdopodobnie działał z pobudek uczuciowych.

/ fot. Julian Stratenschulte / dpa

Do tragedii doszło w restauracji w centrum 5-tysięcznej miejscowości. Ofiary to trzy kobiety w wieku 36, 56 i 62 lata oraz trzech mężczyzn w wieku 36, 65 i 69 lat. Wśród zabitych są prawdopodobnie rodzice mordercy. Oprócz zabitych, są też ranni. Z ustaleń dziennika "Bild" wynika, że urodzony w 1983 roku morderca był w związku z jedną z ofiar.

Funkcjonariusze powiadomili, że mężczyzna, który strzelał, to 26 - letni obywatel Niemiec. "Wychodzimy z założenia, że chodziło o dramat rodzinny" - poinformował na konferencji prasowej Reiner Moeller, komendant policji z miasta Aalen, która prowadzi śledztwo. Z komunikatów policji wynika, że sprawca nie miał wspólników. Zabójca miał pozwolenie na broń - uprawiał strzelectwo sportowe. Do dokonania zbrodni użył pistoletu półautomatycznego. Mężczyzna sam zawiadomił policję o swoim czynie.

Funkcjonariusze sił bezpieczeństwa nie mają jednak całkowitej pewności co do motywów sprawcy, ale przypuszczają, że działał on z pobudek uczuciowych. Apelują też na Twitterze, by nie rozpowszechniać spekulacji na ten temat.

Z Berlina Artur Ciechanowicz

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
do_niczego
Niech Niemcy przyjeżdżają do Polski u nas jest bezpiecznie bez żadnych strzelanin,zamachów. Pracy u nas dużo ale ludzi brakuje do pracy więc zapraszamy.
terrainahead
Nie , czarny w sukience.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki