Straż graniczna: wszystkie przejścia na granicy z Ukrainą pracują

Na wszystkich przejściach granicznych z Ukrainą w Lubelskiem prowadzone są we wtorek odprawy pojazdów. Nadal kolejki tirów stoją przed przejściami w Hrebennem i Dorohusku - poinformował rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Dariusz Sienicki.

Utrudnienia w ruchu na granicy z Ukrainą trwają od niedzieli. Spowodowane są one protestami na drogach po stronie ukraińskiej, wywołanymi zmianą przepisów celno-skarbowych.

"Protesty trwają po ukraińskiej stronie granicy przed przejściami w Hrebennem i Dorohusku. Jednak ukraińskie służby przyjmują pojazdy, więc i my je odprawiamy. Prawdopodobnie protestujący przepuszczają pojazdy co pewien czas" powiedział we wtorek Dariusz Sienicki.

Przed przejściami Hrebennem i Dorohuskiem stoją kolejki tirów, które utworzyły się w poprzednich dniach. Na wyjazd przez Hrebenne na Ukrainę kierowcy muszą czekać około 15 godzin, natomiast przez Dorohusk - 3 godziny. Kilkanaście godzin kierowcy tirów muszą też czekać na wjazd do Polski przez Hrebenne. W Dorohusku kolejki na wjazd już nie ma - podał Sienicki.

Na bieżąco odprawiane są na tych przejściach samochody osobowe i autobusy. Normalny ruch odbywa się na przejściach w Dołhobyczowie i Zosinie, gdzie nie ma protestów.

"Jeśli nie nastąpi zaostrzenie protestów, to kolejki tirów powinny się zmniejszać. Ukraińcy często protestują blokując dojazd do granicy. W ubiegłym tygodniu tak robili górnicy" dodał Sienicki.

Informacje o aktualnej sytuacji na przejściach z Ukrainą w Lubelskiem są dostępne na stronie internetowej www.granica.gov.pl. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil