REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Straż graniczna będzie jeździć samochodami elektrycznymi

2022-01-14 09:05
publikacja
2022-01-14 09:05
Straż graniczna będzie jeździć samochodami elektrycznymi
Straż graniczna będzie jeździć samochodami elektrycznymi
/ Straż Graniczna

Osiem nowych aut elektrycznych i hybrydowych trafiło do placówek Straży Granicznej w największych aglomeracjach miejskich - przekazała PAP rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Nowe auta będą użytkowane w portach lotniczych w aglomeracjach, gdzie występuje smog.

Jak przekazała Michalska, nowe pojazdy służbowe to cztery hyundaie kona z napędem hybrydowym oraz cztery renault zoe z napędem elektrycznym. Łączny koszt ich zakupu to ponad milion złotych.

Nowe auta służbowe będą użytkowane na terenach portów lotniczych, w dużych aglomeracjach miejskich szczególnie zagrożonych występowaniem zjawiska smogu, czyli w: Nadwiślańskim Oddziale SG w placówce Warszawa-Okęcie, Nadodrzański OSG w placówkach SG Poznań–Ławica i Wrocław–Strachowice, Śląskim OSG w placówce Katowice–Pyrzowice, a także w Karpackim OSG w placówce Kraków–Balice i Morskim OSG w placówce Gdańsk-Rębiechowo.

Samochody zostały już przekazane do Morskiego OSG (hyundai kona), Śląskiego OSG (renault zoe) Karpackiego OSG (renault zoe), Nadodrzańskiego OSG (renault zoe i dwa hyundaie kona), Nadwiślańskiego OSG (renault zoe i hyundai kona).

Jak przekazała rzeczniczka SG por. Anna Michalska korzystanie przez formację z samochodów o napędzie hybrydowym i elektrycznym pozwoli na zintensyfikowanie liczby patroli prowadzonych przez SG samochodami niskoemisyjnymi, przede wszystkim w okolicy portów lotniczych.

"Pojazdy wykorzystywane w portach lotniczych muszą być w stałej gotowości do użycia, co wiąże się z długotrwałą pracą silnika na biegu jałowym. Powoduje to wysokie zużycie paliwa i zanieczyszczenie środowiska poprzez emisję szkodliwych substancji pochodzących z gazów spalinowych oraz hałas" - wskazała Michalska.

Dodała, że w ramach współdziałania z innymi służbami pojazdy te będą wykorzystywane do wykonywania zadań związanych ze ściganiem i zapobieganiem przestępstwom i wykroczeniom przeciwko środowisku.

Zakup został współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt zakupu wyniósł 1 065 180.00 zł. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pozhoga
Straż graniczna ma pilnować bezpieczeństwa zewnętrznego Polaków, a nie zajmować się bzdurami pt. ,,ratowanie pachamamy".

Zapomnieliście napisać, że w Polsce podobno rządzi PRAWICA.

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki