Strauss-Kahn wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości miliona dolarów

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego wyszedł z aresztu za kaucją. Zwolnienie Dominiquea Strauss-Kahna opóźniło się jednak o wiele godzin ponieważ mieszkańcy budynku, w którym miał zamieszkać, sprzeciwili się jego obecności.

Strauss-Kahn miał zamieszkać w luksusowym apartamentowcu Bristol Plaza, położonym kilka przecznic od nowojorskiego Parku Centralnego. Budynek ten ma na dachu siłownię z basenem, wszystkie mieszkania wyposażone są w płaskie telewizory, a łazienki wyłożone są włoskim marmurem.

Cena apartamentu w Bristol Plaza sięga 14 tysięcy dolarów miesięcznie. Mieszkańcy budynku zbuntowali się jednak przeciwko obecności byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nie chcieli przed swoim blokiem ciągłej obecności policji i setek dziennikarzy. Adwokaci Strauss-Kahna szukali więc nowego mieszkania. Znaleźli je w skromniejszym budynku Empire Building na dolnym Manhattanie, gdzie dwusypialniowe mieszkania kosztują 4 tysiące dolarów miesięcznie.

Po południu strażnicy oddali oskarżonemu o gwałt Francuzowi 1200 dolarów w gotówce, zegarek Cartier oraz inne przedmioty i opuścił on więzienie Rikers Island. Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego musi płacić 200 tysięcy dolarów miesięcznie firmie ochroniarskiej, która go pilnuje. Wpłacił także milion dolarów kaucji i oddał policji wszystkie dokumenty.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pytajnikkk

Swoją drogą - czy jeśli byłby wybrany na prezydenta Francji i przyleciałby do USA to czy oni mogliby mu cokolwiek zrobić?

!
0 0 ~Ppp

Paszport dyplomatyczny chyba by go uchronił przed kłopotami. Mnie bardziej interesuje lista ludzi i instytucji, które skorzystały na jego utrąceniu:
- Sarkozy na pewno, bo by z nim przegrał wybory.
- Przeciwnicy pomagania Grecji i innym krajom, którym grozi bankructwo.
Francuzi uważają, że został „wrobiony” (w mediach podawali 55-60% za tą tezą), a i ja myślę, że istnieje taka możliwość.
Pozdr.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil