Strajki w Amazonie na świecie podczas Prime Day

2019-07-15 09:36
publikacja
2019-07-15 09:36

Od 15 do 16 lipca na platformie zakupowej Amazona trwa coroczne święto zakupów — Amazon Prime Day. Posiadacze konta premium mogą skorzystać ze zniżek przygotowanych z tej okazji. Równocześnie na świecie pracownicy strajkują i domagają się wyższych płac. 

/ Amazon.com

W Niemczech, jak podaje Reuters, pracownicy 7 lokalizacji strajkują od niedzieli w nocy do poniedziałku. Protest odbywa się pod hasłem "Nigdy więcej zniżek na nasze dochody". - Podczas gdy Amazon napędza zakupy w Prime Day i oferuje ogromne zniżki, pracownicy są pozbawieni płacy minimalnej”, powiedział specjalista ds. handlu detalicznego Verdi, Orhan Akman. Akcje protestacyjne zostały zaplanowane również w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji. 

W Polsce pracownicy w poniedziałek, 15 lipca, ruszają z referendum strajkowym, które będzie kontynuowane w kolejnych dniach. Związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej oraz Solidarności zaplanowali również akcje protestacyjne przed wejściem do magazynów. 

"Pracownicy w Polsce są częścią globalnego ruchu walczącego o godność pracowniczą: przeciwko czasowemu zatrudnieniu, śrubowaniu norm przez cyfrowy system kontroli i przeciwko marnym zarobkom, gdy w tym samym czasie szef koncernu Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, wysyła rakiety w kosmos" podaje Inicjatywa Pracownicza.

Marta Rzetelska z biura prasowego Amazona podała nam ostatnio w komunikacie, że: "Amazon obecnie oferuje już to, o co wnoszą przedstawiciele związkowców: wysoce konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy".

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
spolegliwyksiegowy
Co to jest kapitalizm? Wyzysk czlowieka przez czlowieka.
A komunizm?
To samo tylko na odwrot .
Milego dnia
pull_up_terrain_ahead
Zmień pracę, weź kredyt.
fcambasador
Nie zgadzam się z Twoim komentarzem. Pracuje w Amazon od roku i nie czuje się wyzyskiwana. Wykonuje tutaj swoje obowiązki i dostaje za to adekwatne wynagrodzenie.
Karolina z Amazon
khh
A ktos komus kaze tam pracowac? Chodza po domach i porywaja do pracy czy jak? Polak to tylko marudzic potrafi.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki