REKLAMA

Strajki pilotów mogą popsuć wakacje

2019-07-25 11:25
publikacja
2019-07-25 11:25

Pasażerowie linii lotniczych British Airways i Ryanair mogą napotkać problemy przy okazji wyjazdu na urlop. Związki zawodowe zapowiedziały strajki pilotów, którzy domagają się przede wszystkim wyższych płac. 

/ fot. Darrin Zammit Lupi / Reuters

Jak poinformował niedawno Reuters, piloci z Dublina i Wielkiej Brytanii przeprowadzą referendum strajkowe, które zadecyduje, czy pod koniec sierpnia ogłoszą strajk. Spór na linii pracownicy-pracodawca dotyczy przede wszystkim godnego wynagrodzenia i poprawy warunków pracy. Fórsa, tamtejszy związek zawodowy, przekazał, że pracownicy są sfrustrowani i rozczarowani brakiem postępów w toczących się rozmowach z firmą. Głosowanie ma potrwać do piątku 9 sierpnia.

Jednocześnie o strajku zadecydował personel pokładowy Ryanaira z Portugalii. Protest ma trwać pięć dni w sierpniu i podobnie jak w Zjednoczonym Królestwie, ma dotyczyć on wywalczenia lepszych płac i warunków zatrudnienia.

Napięta atmosfera jest również wśród pilotów British Airways. Związek zawodowy BALPA ogłosił, że w głosowaniu pracownicy podjęli decyzję o przeprowadzeniu akcji strajkowej. „Nie chcemy niedogodności dla naszych klientów, dlatego staraliśmy się rozwiązać tę sprawę poprzez negocjacje, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku - to BA niestety zdecydowało się przeciągnąć to w letnie miesiące” powiedział sekretarz generalny BALPA, Brian Strutton w oficjalnym stanowisku organizacji. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki