REKLAMA

Ponad 60 wniosków o ukaranie protestujących w Warszawie taksówkarzy

2019-04-09 09:07
publikacja
2019-04-09 09:07

Do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie protestujących w poniedziałek taksówkarzy. Policja wystawiła również mandaty za spożywanie alkoholu, pirotechnikę i wulgaryzmy - powiedział we wtorek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak powiedział PAP, że w związku z poniedziałkowym protestem taksówkarzy będzie sporządzonych ponad 60 wniosków o ukaranie. "Wśród nich są przede wszystkim: tamowanie ruchu czyli zbyt powolna jazda, ale także i używanie słów wulgarnych" - dodał.

W czasie trwania protestu na trasie S8 na wysokości Warszawy, pomiędzy węzłem Zielonka a węzłem Łabiszyńska taksówkarze spowolniali ruch na jezdni w kierunku Poznania.

Część manifestujących otrzymało również mandaty karne "między innymi za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, posiadanie pirotechniki w trakcie zgromadzenia, zaśmiecanie i również tamowanie ruchu" - powiedział Marczak.

W poniedziałek w Warszawie taksówkarze protestowali pod hasłem "STOP nielegalnym przewozom". Powodem ogólnopolskiego protestu organizowanego przez związki zrzeszające taksówkarzy zawodowych są zamiary rządu, który planuje uregulować ustawą działalność pośredników, takich jak Uber.

Około 1,5 tys. taksówkarzy manifestację rozpoczęło przed halą Torwar, skąd przeszli pod KPRM, a potem pod ambasadę USA i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Rano utrudniony był ruch na drogach dojazdowych do stolicy. W mieście ruch na trasie przemarszu był wstrzymany, a zwykle przejeżdżające tam linie autobusowe skierowane na objazdy. Po godz. 18 manifestacja zakończyła się pod siedzibą Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Taksówkarze zawiesili protest do 9 kwietnia do godz. 14, kiedy strona rządowa ma poinformować o swoim stanowisku wobec postulatów taksówkarzy.

Autor: Magda A. Domańska

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
wincyj! wincyj dla mnie! dawaj wincyj!
antek10
Równie dobrze mogliby taksiarze zakazać korzystania z telefonów komórkowych na rzecz telegrafu, telegramu.
To mafia - chcą trzymać wysokie ceny a my mielibyśmy im to fundować. Pogonić te święte krowy. chca uzywac taksometrów zamiast aplikacji bo aplikacja pokaże że jego trasa wcale nie była
Równie dobrze mogliby taksiarze zakazać korzystania z telefonów komórkowych na rzecz telegrafu, telegramu.
To mafia - chcą trzymać wysokie ceny a my mielibyśmy im to fundować. Pogonić te święte krowy. chca uzywac taksometrów zamiast aplikacji bo aplikacja pokaże że jego trasa wcale nie była najkrótsza.
grzegorzkubik
Nielegalne przewozy? Ręce opadają gdy patrzę na tych duraków. Zmieńcie się. Wejdźcie do nowego świata aplikacji internetowych i przekwalifikujcie się. Umiecie to tumany?

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki