REKLAMA

Strajk pracowników Banku Anglii

2017-07-04 09:47
publikacja
2017-07-04 09:47

Pracownicy ochrony oraz konserwatorzy zatrudnieni w Banku Anglii zapowiedzieli czterodniowy strajk, który rozpocznie się 31 lipca bieżącego roku. Związek zawodowy domaga się w ten sposób podwyżek w odpowiedzi na propozycję instytucji w tej sprawie zapowiadającą wzrost wynagrodzeń o zaledwie 1 proc. 

fot. Mel Longhurst / / FORUM

Strajk pracowników Banku Anglii rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia - tak niemal jednogłośnie opowiedzieli się zatrudnieni. Ochroniarze i personel pomocniczy zamierzają walczyć o wyższe wynagrodzenia. Jak donosi "The Guardian", związek zawodowy zapowiedział protest 2 proc. wszystkich członków załogi. Mimo udziału zaledwie 4000 pracowników, strajk ma uczynić instytucję "skutecznie nieoperacyjną". 

Rzeczniczka banku, jak podaje "The Guardian", poinformowała media o tym, że zarząd zamierza rozmawiać z pracownikami, aby nie dopuścić do strajku. Dodała również, że na ulicy Threadneedle nie było żadnych protestów od ponad 50 lat. Jeśli strony nie uzyskają porozumienia, rzeczniczka banku zapewniła, że instytucja ma plan na skutecznie wykonywanie wszystkich działań w okresie strajku, 

Związkowcy podają, że pracodawca całkowicie odmówił wynegocjowania sprawiedliwego wynagrodzenia dla podwładnych. O ile sytuacja się nie zmieni, związkowcy zapowiadają eskalację sporu we współpracy z innymi działami firmy. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki