REKLAMA

Strajk nauczycieli w Holandii, zamknięto ponad 4 tys. szkół

2019-11-06 12:34
publikacja
2019-11-06 12:34
fot. Farina6000 / YAY Foto

W związku ze strajkiem nauczycieli w środę w Holandii zamknięto ponad 4 tys. szkół. To kolejna grupa - po rolnikach i pracownikach branży budowlanej - protestująca w Holandii tej jesieni.

Strajk odbywa się mimo osiągniętego w ubiegłym tygodniu porozumienia między związkami zawodowymi i rządem premiera Marka Ruttego. Umowa przewiduje przeznaczenie dodatkowych 460 mln euro na edukację, czego celem ma być walka z brakami nauczycieli, polepszenie warunków pracy i wzrost wynagrodzeń.

Portal NL Times podaje, że w strajku biorą udział nauczyciele, dyrektorzy i inni pracownicy oświaty. Uważają oni, że zaproponowane przez władze 460 mln euro nie zażegna problemu braków kadrowych. Według organizatorów strajku nauczycieli brakuje w ok. 40 proc. szkół.

Pracownicy sektora budowlanego i rolnicy gromadzili się na masowe protesty w Hadze; nauczyciele organizują w środę liczne akcje protestu w całym kraju. Związek zawodowy pracowników oświaty AOb przewiduje, że największa akcja odbędzie się na Placu Dam w Amsterdamie. Poprzedni strajk nauczycieli odbył się w marcu.

W środę niższa izba holenderskiego parlamentu debatuje nad budżetem na edukację.

ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki