REKLAMA

Strajk może kosztować Air France pół miliarda euro

2014-10-08 10:09
publikacja
2014-10-08 10:09

Strajk Air France może kosztować francuskiego przewoźnika nawet do pół miliarda euro. To straty nie tylko na rachunku bieżącym wynikające z dwutygodniowej przerwy w pracy pilotów, ale wszystkie koszty.

Dyrekcja francuskich linii lotniczych ocenia, że akcja protestacyjna pilotów zamknie się stratami w wysokości od 320 do 350 milionów euro. Każdy dzień strajku to około 20 milionów, a do tego dochodzą koszty związane z wypłaceniem odszkodowań za niewykorzystane bilety oraz spadek notowań akcji Air France na giełdzie. Transport pasażerski zmniejszył się we wrześniu o 16, a towarowy o niemal 18 procent. Najbardziej dotkliwe dla finansów przewoźnika są straty na dalekich i średnich trasach - w ruchu transoceanicznym i europejskim. Jednak cena strajku będzie prawdopodobnie znacznie wyższa, bo wiąże się także z utratą dobrego wizerunku rzetelnego przewoźnika przez francuskie linie.

Trudno jest w tej chwili ocenić jak na powrót pod skrzydła Air France zareagują pasażerowie. W czasie strajku wielu z nich zapowiadało korzystanie z innych firm. Na otarcie łez pozostaje to, że unieruchomione na ziemi samoloty nie używały drogiego paliwa lotniczego, ale to dla Air France kiepskie pocieszenie, bo utrzymać się w strefie zysków, w tym roku, przedsiębiorstwu, które straciło pół miliarda euro, będzie - bardzo trudno.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński,Paryż/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki