REKLAMA

"Kobieta brutalnie zaatakowana przez policję" – oszuści wabią rzekomymi nagraniami

2020-10-28 09:05
publikacja
2020-10-28 09:05
fot. Filip Radwanski / FORUM

"Kobieta brutalnie zaatakowana przez policję podczas strajku. Uczestnik manifestacji zarejestrował całą sytuację" - informuje fałszywy nagłówek. Cyberprzestępcy wyłudzają dane osobowe za pomocą nieistniejącego nagrania przedstawiającego rzekome pobicie jednej z uczestniczek trwających strajków.

– Uwaga! Ostrzegamy przed nową falą kampanii wyłudzających dane logowania do Facebooka. Ofiary zwabiane są za pomocą sensacyjnej wiadomości o trwających protestach mówiącej o pobiciu demonstranta. Aby obejrzeć rzekome nagranie z zajścia, wymagane jest zalogowanie do Facebooka – ostrzega CERT Polska na Twitterze.

Oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić dane osobowe potencjalnych ofiar przestępstwa. W trakcie trwania protestów pod hasłem "Strajk kobiet" stosują metody o podłożu psychologicznym. Przekazują rzekomo prawdziwą wiadomość, podszywając się pod portal informacyjny. Następnie odbiorca w celu obejrzenia nagrania musi zalogować się do Facebooka.

Cyberprzestępcy za pomocą przechwyconych danych mogą m.in. wyłudzać pieniądze od znajomych na portalu społecznościowych na tzw. metodę na Blika. W ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożoną aktywnością internetowych przestępców, którzy podszywają się masowo pod banki m.in. - PKO BP, Credit Agricole, BNP Paribas, Aliora, Millennium oraz Getin Bank.

Kradzież tożsamości może prowadzić m.in. do utraty kontroli nad rachunkiem bankowym - tym samym straty oszczędności, które bez zgody właściciela konta oszuści przeleją na inne. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?"

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (41)

dodaj komentarz
meryt
ares- "Oddzielić państwo od kościoła tak mówiła Konstytucja 3Maja"

"I. Religia panująca.

 Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka, ze wszystkiemi jej prawami. Przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania, jest zabronione pod karami apostazyi.
ares- "Oddzielić państwo od kościoła tak mówiła Konstytucja 3Maja"

"I. Religia panująca.

 Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka, ze wszystkiemi jej prawami. Przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania, jest zabronione pod karami apostazyi. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych; przeto wszystkim ludziom, jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy; i dla tego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych, warujemy."

"V. Rząd czyli oznaczenie władz publicznych.

 Wszelka władza w społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu. Aby więc wolność obywatelską, porządek społeczności i całość państw Rzeczypospolitej na zawsze zabezpieczyć; trzy władze rząd narodu polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą; to jest: władza prawodawcza w stanach zgromadzonych; władza najwyższa wykonawcza w królu i straży, i władza sądownicza w juryzdykcyach na ten koniec ustanowionych lub ustanowić się mających.'


KONSTYTUCYA
3. maja 1791
ares-
I znowu kłamca pisze ,niedopowiedzenia i wyrywane z kontekstu fragmenty Konstytucji 3 Maja pokazują żeś oszust i manipulant -Nadewszystko zaś prawa bezpieczeństwa osobistego, wolności osobistej i własności gruntowej i ruchomej, tak jak od wieków każdemu służyły świątobliwie, nienaruszenie zachowane mieć chcemy I znowu kłamca pisze ,niedopowiedzenia i wyrywane z kontekstu fragmenty Konstytucji 3 Maja pokazują żeś oszust i manipulant -Nadewszystko zaś prawa bezpieczeństwa osobistego, wolności osobistej i własności gruntowej i ruchomej, tak jak od wieków każdemu służyły świątobliwie, nienaruszenie zachowane mieć chcemy i zachowujemy; zaręczając najuroczyściej, iż przeciwko własności czyjejkolwiek, żadnej odmiany lub ekscepcyi w prawie nie dopuścimy; owszem najwyższa władza krajowa i rząd przez nią ustanowiony, żadnych pretensyi, pod pretekstem jurium regalium i jakimkolwiek innym pozorem do własności obywatelskich, bądź w części bądź w całości, rościć sobie nie będzie.----szelka władza w społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu. Aby więc wolność obywatelską, porządek społeczności i całość państw Rzeczypospolitej na zawsze zabezpieczyć; trzy władze rząd narodu polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą; to jest: władza prawodawcza w stanach zgromadzonych; władza najwyższa wykonawcza w królu i straży, i władza sądownicza w juryzdykcyach na ten koniec ustanowionych lub ustanowić się mających. Dlaczego bezpieczeństwo osobiste i wszelką własność komukolwiek z prawa przynależną, jako prawdziwy społeczności węzeł, jako źrenicę wolności obywatelskiej szanujemy, zabezpieczamy, utwierdzamy i aby na potomne czasy szanowane, ubezpieczone i nienaruszone zostawały, mieć chcemy. .Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka, ze wszystkiemi jej prawami. Przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania, jest zabronione pod karami apostazyi. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych; przeto wszystkim ludziom, jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy; i dla tego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych, warujemy. Nigdzie nie pisze że to Kościół Katolicki jest rządem i ma najwyższą władzę .TRZBA CZYTAĆ CAŁOŚĆ A NIE WYRYWAĆ TO CO MI PASUJE I CO JA ŻEM TEŻ UCZYNIŁ .Idź precz szatanie z Watykańskim paszportem nie będę z tobą więcej dyskutował z idiotą dewotem bo mnie sprowadzisz do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem . UBRAŁ SIĘ DIABEŁ W ORNAT I OGONEM NA MSZE DZWONI .
meryt odpowiada ares-
ares- "I znowu kłamca pisze"

O prawach szlachty pisałeś, nie chłopów :)

II. Szlachta. Ziemianie.
"...Wszystką szlachtę równemi być między sobą uznajemy, nie tylko co do starania się o urzędy i o sprawowanie posług ojczyźnie, honor, sławę i pożytek przynoszących; ale oraz co do równego
ares- "I znowu kłamca pisze"

O prawach szlachty pisałeś, nie chłopów :)

II. Szlachta. Ziemianie.
"...Wszystką szlachtę równemi być między sobą uznajemy, nie tylko co do starania się o urzędy i o sprawowanie posług ojczyźnie, honor, sławę i pożytek przynoszących; ale oraz co do równego używania przywilejów i prerogatyw stanowi szlacheckiemu służących. Nadewszystko zaś prawa bezpieczeństwa osobistego, wolności osobiste..."
meryt odpowiada meryt
IV. Chłopi. Włościanie.

" Lud rolniczy, z pod którego ręki płynie najobfitsze bogactw krajowych źródło, który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność, a zatem najdzielniejszą kraju siłę, tak przez sprawiedliwość i obowiązki chrześciańskie jako i przez własny nasz interes dobrze zrozumiany, pod
IV. Chłopi. Włościanie.

" Lud rolniczy, z pod którego ręki płynie najobfitsze bogactw krajowych źródło, który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność, a zatem najdzielniejszą kraju siłę, tak przez sprawiedliwość i obowiązki chrześciańskie jako i przez własny nasz interes dobrze zrozumiany, pod opiekę prawa i rządu krajowego, przyjmujemy stanowiąc: iż odtąd jakiebykolwiek swobody, nadania lub umowy dziedzice z włościanami dóbr swoich autentyczne ułożyli, czyliby te swobody, nadania i umowy były z gromadami, czyli też z każdym osobno wsi mieszkańcem zrobione: będą stanowić wspólny i wzajemny obowiązek podług rzetelnego znaczenia warunków i opisu zawartego w takowych nadaniach i umowach, pod opiekę rządu krajowego podpadający. Układy takowe i wynikające z nich obowiązki, przez jednego właściciela gruntu dobrowolnie przyjęte nie tylko jego samego ale i następców jego, lub prawa nabywców tak wiązać będą, iż ich nigdy samowolnie odmieniać nie będą mocni..."
ares-
Krzyż wszędzie w szkole,urzędzie ,na policji modlitwa przed lekcjami a tu taka plama .Gratulacje prymasie tysiąclecia tylko za ciebie taki cyrk się odbywa,jeszcze raz gratulacje dla ciebie ,biskupów ,proboszczów i Kaczyńskiego z Mafią oszustów .
ares-
Dobrze że te strajki nastąpiły, przynajmniej młodzież jeszcze nie ogłupiała i widzi jak KK wchodzi im między nogi, bo kieszenie już dawno okradł .Brawo kobiety rozdział kościoła od państwa to podstawa demokracji .Kaczyński i PiS dlatego jest mocny że przemawia z ambony .Kaczyński dokonał w 6 lat tego czego nie Dobrze że te strajki nastąpiły, przynajmniej młodzież jeszcze nie ogłupiała i widzi jak KK wchodzi im między nogi, bo kieszenie już dawno okradł .Brawo kobiety rozdział kościoła od państwa to podstawa demokracji .Kaczyński i PiS dlatego jest mocny że przemawia z ambony .Kaczyński dokonał w 6 lat tego czego nie dokonał Stali, Breżniew i inni przez 50 lat, zmusił was do protestu w kościołach .Brawo niech się religijne dewoty opamiętają , że nie tylko oni mają prawo do życia w Polsce w sposób który im pasuje i chcą żebyście wszystkie chodziły w mocherach w granatowych kurtkach/szmatach/ za kolana na klęczkach z różańcem w dłoni .Jak tak chcą żyć niech tak żyją ale wara im od mądrych ludzi .
max5000
Cieszę się, że ludzie tacy jak ty już nie rządza tym krajem. Nikt nikomu nie każe chodzić do kościoła ani żyć zgodnie z dekalogiem. Ale nie ma i nigdy nie będzie zgody na niszczenie kościołów, które są zabytkami i miejsc świętych. Wbij to sobie do głowy raz na zawsze.
ares- odpowiada max5000
Nikt nie chce niszczyć kościołów, tylko dzięki obecnym duchownym dążącym do władzy kościoły będą same niszczeć, jak w Francji,Niemczech .To prymas,biskup i proboszcz niszczy kościół przez zadawanie się dewotami typu Gowin,Kaczyński ,Macierewicz ,proboszcz się ośmiesza jak nawet szambiarkę poświęca. Myślisz Nikt nie chce niszczyć kościołów, tylko dzięki obecnym duchownym dążącym do władzy kościoły będą same niszczeć, jak w Francji,Niemczech .To prymas,biskup i proboszcz niszczy kościół przez zadawanie się dewotami typu Gowin,Kaczyński ,Macierewicz ,proboszcz się ośmiesza jak nawet szambiarkę poświęca. Myślisz że to nie niszczenie kościoła .Moim zdaniem o wiele większe niż pare napisów na murach .
marxs odpowiada max5000
też jestem przeciwny niszczeniu kościołów bo to marnotrawstwo trzeba je po prostu poprzerabiać na dyskoteki,puby czy jadłodajnie dla ubogich

https://designyourlife.pl/design/hotel-restauracja-mieszkanie-klub-w-kosciele-zupelnie-nowe-wykorzystanie-obiektow-sakralnych/

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki