Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,8 proc.

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,8 proc. o 0,1 pkt. proc. więcej niż w październiku - podało w komunikacie Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Liczba osób bezrobotnych na koniec listopada wyniosła ok. 951,6 tys.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

"Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że na koniec listopada 2018 r. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,8 proc. W porównaniu do października br. stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pkt. procentowego" - napisano w komunikacie.

Z konsensusu przygotowanego przez PAP Biznes wynika, że w listopadzie 2018 r. stopa bezrobocia wyniosła 5,7 proc. wobec 5,7 proc. w październiku. GUS poda dane o stopie bezrobocia 21 grudnia.

"W urzędach pracy zarejestrowanych jest 951,6 tys. osób. To o 116,1 tys. mniej niż przed rokiem (spadek o 10,9 proc.). W listopadzie br. do urzędów pracy zgłoszono 107,6 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej" - podano w komunikacie.

Liczba bezrobotnych na koniec października 2018 roku wyniosła 938,5 tys. osób. (PAP Biznes)

tus/ mj/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jendreka

Bez końca nie może spadać paca.....

! Odpowiedz
2 1 niepelnosprawny_org

dajcie podwyżki ponad 10 procent, a pracownicy sie znajda, dobrze o tym wiecie, a chytry dwa razy traci (to nie do tych co uczciwie zbierają i mają znaczne problemy ze znalezieniem do pracy za rozsadna stawke)...

! Odpowiedz
5 13 kzabor

Dużo lepszym wskaźnikiem jest liczba zatrudnionych i procent zatrudnionych w populacji. Tam szału już nie ma.

! Odpowiedz
5 16 h-b

Te niby Niskie bezrobocie jest tylko dla tego że mamy na Maxa elastycznie śmieciowo-czasowy minimalnie tani rynek zatrudniania. Od lat największy w całej Europie !.Mamy Full tworzonych pseudo papierowych miejsc pracy czasowych,na nie pełne etaty 0,5,0,75 etc,Ogrom zwodzenia ludzi ,śmieciowo-zleceniowego zatrudniania,na dzieła ,na rosnące z przymusu samozatrudnienia etc I coraz niestety bardziej rosnący szaro-czarny rynek pseudo zatrudniania bez żadnych umów praw pracownika za niepewne jak dobrze pójdzie marne minimalne grosze ! Ogrom osób po 50+,55+ etc.ma ogromne problemy ze znależeniem pracy bo bardzo wielu tylko tzw.z nazwy Dawców raczej ich niezbyt przychylnie widzi w dalszej pracy uważna ich w wielu branżach i zawodach gospodarki już za sędziwych wiekowo do wykonywania dalszej pracy ??? Tak wygląda nasz coraz bardziej chory wręcz patologiczny już rynek niby zatrudniania i Tak też wygląda realnie nasze od lat pseudo niskie bezrobocie jest pięknie tylko w papierowych statystycznych tworzonych pod Publikę nic więcej.Brak słów na tą rosnącą i pogłębiającą się z każdym rokiem epidemię cwanego coraz bardziej chytrego na Maxa jak najtańszego się da rynku obecnego pseudo zatrudniania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 niepelnosprawny_org

dobrze powiedziane, szczególnie to widać na prowincji, poza duzymi miastami...

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil