Stołeczni policjanci rozbili gang złodziei samochodów

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową rozbili gang "Suchego", który specjalizował się w kradzieżach określonych marek i modeli samochodów na terenie Warszawy i okolic. Zatrzymano dwóch mężczyzn, notowanych już za kradzieże aut.

Zatrzymani to 45-letni Artur R. ps. "Suchy" oraz 38-letni Miłosz M. Obaj usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży samochodu, do jakiej doszło pod koniec maja. Za kradzież z włamaniem może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli już notowani w przeszłości za kradzieże aut.

Jak podano, policjanci ze stołecznego wydział do walki z przestępczością samochodową od pewnego czasu odnotowują wzrost kradzieży aut jednej ze znanych światowych marek na terenie Warszawy i okolic.

"Mając bardzo dobre rozpoznanie środowiska złodziei samochodów, od razu domyślili się, kto może za tym stać. Bez trudu ustalili aktualne miejsca pobytu dobrze im znanych z wcześniejszych kradzieży samochodów członków gangu +Suchego+. Szybko dotarli do informacji na temat lokalizacji +dziupli+, samochodu, którego używają do popełniania przestępstw oraz sposobu ich działania" - powiedział PAP rzecznik KSP podkom. Sylwester Marczak.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Radzyminie i Kobyłce. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniach oraz samochodach obu mężczyzn telefony komórkowe, narzędzia służące do otwierania i uruchamiania pojazdów, kilka kompletów kluczyków aut różnych marek.

45letni Artur R. ps. "Suchy" działał 15 lat temu w gangu złodziei samochodów, któremu szefowali dwaj bracia "Górale". Po rozpracowaniu i rozbiciu przez stołecznych policjantów tej zorganizowanej grupy przestępczej, usłyszał wtedy 27 zarzutów kradzieży aut, a sąd skazał go na prawie cztery lata więzienia. Natomiast 38letni Miłosz M. był notowany i karany za kradzieże aut na terenie Niemiec.

"Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie" - dodał Marczak.(PAP)

krm/ wkt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 7,4% II 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl