REKLAMA

Stocznia Szczecińska Nowa ma nowego inwestora

2009-05-16 17:46
publikacja
2009-05-16 17:46
Stocznia Szczecińska Nowa ma nowego inwestora, który kupił najważniejsze aktywa spółki. Firma United International Trust, która kilka dni temu wygrała przetarg na kluczowe aktywa Stoczni Gdynia, także w Szczecinie zamierza kontynuować produkcję statków.

Informacje taką przekazał minister skarbu Aleksander Grad
Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~fafa
Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – szef Mossadu w latach 1982-1989.
„Inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku, niezbędne do produkcji stoczniowej, wyraził wolę i gotowość kontynuowania produkcji statków w Stoczni Gdynia” - powiedział minister skarbu Aleksander Grad, komentując niespodziewaną sprzedaż najważniejszej części majątku stoczni spółce United International Trust. Ten sam podmiot wygrał niedawno przetarg na sprzedaż najważniejszych aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Jak napisała „Gazeta Wyborcza”, tajemnicza firma z Antyli Holenderskich, która nie ma nawet strony internetowej, „jest powiązana z kapitałem z Kuwejtu i Kataru”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

United International Trust to podatkowa „wypustka” spółki Sapiens International Corporation, notowanej m.in. na nowojorskim rynku NASDAQ. W kierownictwie tej drugiej firmy znajdujemy wiele osób związanych z izraelską armią.

I tak: prezes Sapiens – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron – pełniący w Sapiens funkcję kierownika ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) – przez 6 lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”. „Mamram” to specjalistyczna jednostka przetwarzająca informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek armii i wywiadu wojskowego.

Oficjalnie spółka Sapiens – której podlega United International Trust (UIT), nabywca majątku polskich stoczni – zajmuje się wdrażaniem informatyczno-technologicznych rozwiązań dla biznesu. Warto dodać, że ani Sapiens, ani UIT nie miały nigdy nic wspólnego ze stoczniami czy okrętami.

Na stronie internetowej Sapiens International Corporation NV znajduje się ponadto informacja, że firma ta jest członkiem holdingu Formula Systems, który z kolei w listopadzie 2006 r. został wykupiony przez konsorcjum Emblaze Group.

Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – 11 września 2008 r. członkiem zarządu Emblaze, i jednocześnie dyrektorem-konsultantem tej spółki, został Nahum Admoni. To wieloletni oficer wywiadu wojskowego Izraela, który w latach 1982-1989 był szefem Mossadu. Admoni odszedł z Mossadu, gdy okazało się, że nadzorował działania Jonathana Pollarda – izraelskiego szpiega, który wykradał Amerykanom tajemnice wojskowe (Pollard został skazany w USA na dożywocie). Członek konsorcjum, które przejęło majątek polskiej stoczni, jest jednak wciąż osobą wpływową – cieszy się m.in zaufaniem byłego premiera Izraela – Ehuda Olmerta.

W zarządzie Emblaze Group zasiadają także inne osoby, mające powiązania z wojskiem i administracją państwa Izrael, jak np. Naftali Shani (prezes) – były urzędnik kancelarii premiera Izraela, Zvi Shur (dyrektor-konsultant) – który pracował w izraelskiej armii i był m.in. szefem wydziału finansowego w tamtejszym Ministerstwie Obrony, czy Ilan Flato (dyrektor-konsultant) – były doradca ekonomiczny premiera Izraela i wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu.
~dk
Firma znana na rynku Antyli z niezłym przewałem, chyba zaraz chłopcy będą jeździć na szkolenia
~michal_UPR
Lista akcjonariuszy United International Trust z siedzibą na Antylach: Eli
Reifman, Ron Al Dor, Guy Bernstein, Yacov Elinav, Gad Goldstein, Hadas Gazit
Kaiser, Uzi Netanel, Naamit Salomon, Ido Schechter - sprawdźcie hasło:United
International Trust -sami swoi nie ma co . Czy teraz macie wątpliwości, w
czyim interesie
Lista akcjonariuszy United International Trust z siedzibą na Antylach: Eli
Reifman, Ron Al Dor, Guy Bernstein, Yacov Elinav, Gad Goldstein, Hadas Gazit
Kaiser, Uzi Netanel, Naamit Salomon, Ido Schechter - sprawdźcie hasło:United
International Trust -sami swoi nie ma co . Czy teraz macie wątpliwości, w
czyim interesie to zrobiono Przecież to wszystko zostało ustawione to już nie
ulega wątpliwości ,dlaczego tych zakładów nie sprzedano pewniakom jak nam to
mówiono z Kataru i Kuwejtu, którzy mają olbrzymie pieniądze, a sprzedano żydom
z raju podatkowego na Antylach.Ostatni z listy Ido Schechter, to były kapitan
sił powietrznych Izraela.
~dk odpowiada ~michal_UPR
Trzeba dopisać A.Grada do tej bandy >geodeta przemysłowy> życiorys żaden, praca nie dłużej niż 1 rok w różnych firmach
~michal_UPR
placi sie pewnie po to zeby nie bylo zadym - wiadomo ten kto glosniej krzyczy i rozrabia na ulicy ten ma wieksze szanse dostac cos od rzadu.

A ta firma jest z Antyli Holenderskich - z raju podatkowego. Nic wiecej nei wiadomo
~bari
To po co płaci się ogromne odprawy stoczniowcom, skoro mają być statki. W ogółe czy ktoś wie coś więcej o tej spólce, która kupiła stocznie, zeby nie było jak z Eureko.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki