Statuetki „Złoty Bankier 2014” rozdane – mBank najlepszym bankiem 2014 roku

Bankier.pl, wraz z internautami, przyznał nagrody za najlepsze produkty i usługi 2014 roku w VI edycji Plebiscytu „Złoty Bankier”. Statuetki przyznano w 12 kategoriach. Najlepszym bankiem minionego roku został mBank, za najbardziej innowacyjne uznano mobilne płatności w technologii HCE Banku Pekao, a osobowością roku został Tomasz Bogus, były prezes Banku Pocztowego. 

Przedstawiciele nagrodzonych banków wraz z organizatorami Gali "Złoty Bankier 2014"
Przedstawiciele nagrodzonych banków wraz z organizatorami Gali "Złoty Bankier 2014" (Bankier.pl)

Na najlepsze produkty i usługi bankowe zagłosowało 30 tys. internautów. 27 banków zgłosiło 65 produktów w 8 kategoriach podstawowych. Wyniki plebiscytu wskazują, że najlepszym kontem osobistym, najlepszym kontem dla przedsiębiorcy i najlepszą bankowością mobilną pochwalić się może mBank. W kategoriach Najlepsza lokata i Najlepszy kredyt dla przedsiębiorcy – zwyciężył PKO Bank Polski.

Najlepszy kredyt gotówkowy - według głosujących - oferuje Alior Bank, kredyt hipoteczny - ING Bank Śląski, a w social media najlepiej z klientami komunikuje się Bank Zachodni WBK.

W kategoriach specjalnych: Najlepszy spot reklamowy, Innowacja finansowa i Osobowość roku - werdykt wydała kapituła, w której oprócz przedstawicieli organizatora, zasiedli także dziennikarze ekonomiczni oraz obserwatorzy sektora finansowego i nowych mediów. 

Z 19 nominowanych w kategorii Innowacja finansowa roku nagrodzono aplikację mobilną do płatności w technologii HCE Banku Pekao, drugie miejsce zajął system bankowości głosowej Meritum Banku, a trzecie usługa Banku Ochrony Środowiska - BOŚ EKOsystem.

W kategorii Najlepszy spot reklamowy wśród 10 nominowanych zwyciężyła kampania ING Banku Śląskiego „Liczą się ludzie”, drugie miejsce zajęła reklama Euro Banku „Dziękujemy”, a trzecie PKO Bank Polski ze spotem „Uronić łzę wzruszenia”.

Osobowością roku 2014 został Tomasz Bogus, były prezes Banku Pocztowego.

Tomasz Bogus, były szef Banku Pocztowego
Tomasz Bogus, były szef Banku Pocztowego (Materiały dla mediów)


Gaweł Bogus odbiera nagrodę w imieniu ojca, Tomasza Bogusa
Gaweł Bogus odbiera nagrodę w imieniu ojca, Tomasza Bogusa (Bankier.pl)

Kapituła doceniła skuteczność Tomasza Bogusa w realizowaniu strategii organicznego i samodzielnego rozwoju banku na trudnym rynku, a zwłaszcza sukcesy w zagospodarowaniu nieubankowionej niszy poza wielkimi miastami – mówi Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl.

– Pod przewodnictwem menedżera Bank Pocztowy systematycznie odnotowywał doskonałe wyniki, a w 2014 roku wypracował najwyższy w historii zysk netto i zdołał znacząco powiększyć grono klientów detalicznych – dodaje. Nagrodę odebrał syn Tomasza Bogusa, Gaweł Bogus.

Cezary Kocik odbiera nagrodę dla mBanku
Cezary Kocik odbiera nagrodę dla mBanku (Bankier.pl)

Najważniejszą nagrodą w plebiscycie jest statuetka i tytuł „Złoty Bank”. Otrzymuje je bank, który uzyska najwięcej głosów internautów łącznie we wszystkich ocenianych kategoriach. W tym roku ubiegłoroczny sukces powtórzył mBank, zdobywając 16% głosów i piątą w historii plebiscytu złotą statuetkę. Tuż za nim uplasowały się Bank Zachodni WBK (13,2%) i ING Bank Śląski (12,6%).

Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 kwietnia w Warszawie. Internauci mogli śledzić wydarzenie za pośrednictwem transmisji online realizowanej przez Bankier.tv.

Nagrodzeni w Plebiscycie „Złoty Bankier 2014”

Kategorie podstawowe – wyniki:

• Najlepsze konto osobiste – mBank

• Najlepsza lokata – PKO Bank Polski

• Najlepszy kredyt gotówkowy – Alior Bank

• Najlepszy kredyt hipoteczny – ING Bank Śląski

• Najlepsze konto dla przedsiębiorcy – mBank

• Najlepszy kredyt dla przedsiębiorcy – PKO Bank Polski

• Najlepsza bankowość mobilna – mBank

• Najlepszy bank w social media – Bank Zachodni WBK

Kategorie specjalne – wyniki:

• Najlepszy spot reklamowy - ING Bank Śląski „Liczą się ludzie”

• Innowacja finansowa roku – Bank Pekao - mobilne płatności w technologii HCE

• Osobowość roku – Tomasz Bogus

Złoty Bank 2014

• mBank

Szczegółowe wyniki głosowania, czyli pełne zestawienie zwycięzców VI edycji plebiscytu „Złoty Bankier”, znajdują się w raporcie „Najlepsi w bankowości 2014”

Organizator: Bankier.pl

Partner plebiscytu: „Puls Biznesu”

Partner strategiczny: MasterCard

Patroni medialni: Miesięcznik Finansowy BANK, PRNews.pl

Więcej informacji o plebiscycie na stronie www.ZlotyBankier.pl.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Klient

Najlepszą ofertę ma Bank Spółdzielczy. Jestem klentem BS w Brodnicy i jestem super zadowolona: niskie oprocentowanie kredytu, brak ukrytych kosztów pisanych małymi literkami. Za konto płacisz, ale wszystkie pozostałe usługi dużo tańsze.

! Odpowiedz
2 0 ~Malequi

Dobrze, że mBank, a nie takie wrzody jak przede wszystkim Getin Bank, albo Idea Bank czy nadymający się Alior Bank.

! Odpowiedz
0 0 ~Pedro

Ja uciekłem jak tylko wprowadzili dziecięcy serwis, w którym nie można się odnaleźć - m-puchary, m-gry, m-odznaki - katastrofa.

! Odpowiedz
1 0 ~mBankers

ja tam jestem zadowolony z mBanku, może nie jest najtańszy i czasami trzeba złożyć reklamację, ale tyle razy ile uratował mi tyłek a nie zrobił to ani Getin ani ING ani Alior nikt nie zliczy :D

! Odpowiedz
0 2 ~ja

Banki nie sa od ratowania tyłków! O tyłek troszcz się sam , jest to bardzo intymna część ciała .

! Odpowiedz
1 0 ~exKlient

Wygrał bank, który tak bezczelnie oszukuje swoich klientów, że przegrywa z nimi w sądzie?

! Odpowiedz
0 0 ~Kos

W bankach teraz wszedzie oszukuja bo maja plany. UBEZPIECZENIE PRZY KREDYTACH NIE JEST OBOWIĄZKOWE! Jeżelii w banku mówia , ze jest TO KŁAMIĄ!!

! Odpowiedz
1 3 ~kierownik

szukałem kredytu dla przedsiębiorstw, analizowałem warunki i nie dziwię się, że wygrało PKO BP

! Odpowiedz
3 1 ~uksh

Jak nie chcą internauci głosować to chociaż pracownicy zagłosują.
Internauta psioczy w komentarzach pracownik głosuje. Brawo dla mBanku za najlepszą mobilizację :)

! Odpowiedz
0 6 ~MK

Totalna kompromitacja bankiera. Już nawet statuetki sprzedaje. Bo chyba nikt normalny nie uwierzy, że to są prawdziwe wygrane.

Najlepszy bank - mbank
najlepsza lokata - PKO BP
najlepszy kredyt - Alior

Ja bym jeszcze dodał parę podobnych kategorii:
najbardziej przyjazny produkt inwestycyjny - Polisa "Libra"
Najbardziej zaufana instytucja finansowa - Skok Wołomin (ex aequo z Amber Gold)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~szok

to chyba jakiś żart, od trzech dni próbuję wpłacić pieniądze na konto bankowe, wpłatomat w przedsionku bez prowizji nieczynny od trzech dni, więc wchodzę do oddziału aby wpłacić swoje pieniądze do swojego banku, a oni chcą pobrać prowizję od wpłaty, SKANDAL

! Odpowiedz
1 6 ~Wojtek

Chciałem zapytać ile kosztuje taka statuetka - chciałbym ją kupić jakiemuś SKOKowi. Myślę że jak mBank wygrał to skok zrobi to bez problemu oczywiście za odpowiednie "co łaska"

! Odpowiedz
0 11 ~Janusz_Wąsaty

Pracownicy każdego banku dostali "prikaz",żeby głosować na swoich. Nagroda kompletnie bez znaczenia, a wręcz podkreślająca w jak oszukańczy sposób pracuje polski sektor bankowy.

! Odpowiedz
0 15 ~bankowiec

Głosują pracownicy danego banku bo taki mają nakaz z góry
Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 8 ~bankowiec

Głosują pracownicy danego banku bo taki mają nakaz z góry
Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 21 ~mgm

ahaha, chyba zwycięzców wyłaniali jak Ig-Noblistów. Konto z rekordową liczbą zmian w Regulaminie i Cenniku (mBank) i lokaty z najniższym możliwym oprocentowaniem (PKO BP). Można wiedzieć ile osób głosowało w tym "Plebiscycie"? Sam procent jest niemiarodajny.

! Odpowiedz
0 16 ~MMXMM

Buahaha to jakiś żart, jestem klientem tego banku i taki numerów jak ten bank to nie odstawia żaden inny i dotyczy to kilku różnych tematów a nie jednej sprawy.
Np. zamknięcie linii kredytowej 3 tygodnie po ustalonym terminie po wielu moich monitach. Zgoda na zdjęcie hipoteki chyba miesiąc po terminie oczywiście po wielu monitach. Zdjęcie cesji z polisy chyba 4 mce po zamknięciu kredytu - oczywiście po wielu monitach - To przykład jednej sprawy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~adad

mBąk - brawo :)

! Odpowiedz
0 15 ~as

Nieśmieszny żart

! Odpowiedz
0 23 ~dsfsf

tak oczywiście , dalej sobie przyznawajcie nagrody, szczególnie instytucji która nie uznaje wyroków polskich sądów. BRAWO , to jest naprawdę bank godny zaufania.
rzygać się chce.

! Odpowiedz
0 32 ~Trex

To nie nagroda, to zwykły towar/usługa, którą mbank kupił (bankier sprzedał) i może ją sobie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Nawet podczas kontroli skarbówki nikt tego nie zakwestionuje.
Trochę wstyd, bankierze.pl

! Odpowiedz
0 12 ~Andrzej

Brawo - lepiej tego nie szło ująć. Kompromitacja Bankiera na całej linii. Ciekawe ile kosztuje stworzenie i wygranie takiej nagrody.

! Odpowiedz
0 14 ~niekumaty

Najlepszy z najgorszych????

! Odpowiedz
0 3 ~wojas240

Najgorszy kredyt w Aliorze . wiem bo mam w nim kredyt , zdarli ze mnie ostro.Kredyt gotówkowy najlepszy -Deutsche Bank lub Paribas

! Odpowiedz
0 20 ~zdziwiony

Wydawało mi się że prima aprilis był już 15 dni temu?

! Odpowiedz
0 14 ~obzerwer1

te wyniki to jakis absurd, szczegolnie lokaty w PKO i pozyczki w Aliorze

! Odpowiedz
0 5 ~smutna66

Brawo dla Marka Kondrata i autora(ów) reklamy INGBanku, a czy ten Bank liczy się z ludźmi??? ,warto poczytać na stronach z opiniami jak ten Bank traktuje naprawdę ludzi..
To Marek i autorzy reklamy a nie ING!!!

! Odpowiedz
0 20 ~DBer

Obrzydliwe, pewnie musieli głosować pracownicy banków i ich agencji PR
Złodzieje sobie przyznają statuetki dla najlepszych. Tylko pogratulować dobrego samopoczucia, a stosy pozwów w sądach rosną i rosną.
Złote maliny za te nagrody.

! Odpowiedz
4 1 ~hm

Kliencie wiedzą swoje, a bankowcy swoje. Tak czy inaczej gratulacje dla wzwycięzców.

! Odpowiedz
1 15 ~klient_indywidualny

A ciemnogród w reklamach tylko na to czekał... brawo mBank - myślę, że posmarowanie bankierowi (tfu) za nic nieznaczącą statuetkę się opłaci. Pozdrawiam ten porąbany bank całusem w du...

! Odpowiedz
0 19 ~JanWincent

Sami sobie przyznają nagrody. Dobry plebiscyt.

! Odpowiedz
1 6 ~WITAMpytamx

A GDZIE NAGRODY DLA GLOSUJACYCH?

! Odpowiedz
0 5 ~Andrzej

Jakich głosujacych przecież to akcja marketingowa. A nawet jak było głosowanie to pewnie w systemie białoruskim - z góry wiadomo kto wygra.

! Odpowiedz
0 8 ~plazowicz

Do kwietnia 2015 nie byli źli. Teraz mBank dla indywidualnego to bubel.

! Odpowiedz
0 8 ~Krytycznie

Tez mnie zastanawia na ile obiektywna jest wygrana w kilku kategoriach mBank-u, głosowali internauci - pewnie zmobilizowali najwiecej głosujących w mBank-u, klientów czy może z własnych szeregów pracowników też?

! Odpowiedz
0 15 ~Janek

To są jakieś jaja!!! mBank?? Najlepsza bankowość mobilna?? Najlepsze konto osobiste ??
Najlepsze konto dla przedsiębiorcy?? Złoty Bank 2014??
Bankier zszedł na dno.
I pamiętajcie zero do n'tej potęgi daje dalej zero.

! Odpowiedz
6 1 ~Hawaii

idea bank gora

! Odpowiedz
0 9 ~Wstyd

Najlepsza lokata - PKO BP???

Kompromitacja i żenada. Może podajcie oprocentowanie tej lokaty.

! Odpowiedz
0 14 ~Adaś

to jest prima aprilis??? mbank?? mam tam właśnie reklamację - po ponad dwóch miesiącach czekania na bezpodstawnie pobrane pieniądze z konta dostałem informację na moje ponaglenie "Prosimy jeszcze o odrobinkę cierpliwości"......... to JAKIŚ ŻART Z TYMI NAGRODAMI!!!!! UCIEKAJCIE Z TEGO banku. o nowym systemie informatycznym nie wspominam.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~aaaaaa

A do którego wg Ciebie uciekać?

! Odpowiedz
0 4 ~Andrzej odpowiada ~aaaaaa

a to zależy co jest dla Ciebie ważne. Wierz mi nie trudno znaleźć lepsze oferty - odrobinka czasu i znajdziesz bez problemu. Nie bądź ofiarą nie płacz tylko weź się do roboty.

! Odpowiedz
0 8 ~as

To ci od tego leminga Adamczyka? Oni są dobrzy, w cichym podnoszeniu opłat i prowizji za wszystko.

! Odpowiedz
0 18 ~Trinity

Lepiej powiedzcie, ile Wam mbank posmarował za tą pożal się boże "statuetkę".
Najlepsi do oni byli, owszem, ale jakiś czas temu - w niewoleniu na lata tysięcy Polaków, wciskając im toksyczne instrumenty finansowe (tzw. kredyty frankowe).
Teraz też są najlepsi - w goleniu i durnych reklamach, które mają ich kreować na "ikonę mobilności". Wszyscy już wiedzą - to ikona, ale PAZERNOŚCI.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 kazek63

Czy to jest możliwe żeby to była manipulacja??????????????? mBank????????????

! Odpowiedz
0 28 ~nikt

To chyba żart.
mBank i najlepsze konto?! właśnie dowalili ludziom podwyżki opłat...
PKO BP i najlepsza lokata buhahaha... ostatnie miejsce w rankingu Bankier.pl:
https://www.bankier.pl/lokaty/porownaj-lokaty 0,1% :-)
A kto to jest pan Tomasz Bogus to dowiedziałem się dzisiaj. Jakaś kpina...

! Odpowiedz
0 18 ~gosc

i dalej będą podnosić ceny opłat
tak się wspiera niemiecką gospodarkę :D

! Odpowiedz
0 10 ~Ciekawski

• Najlepsza lokata – PKO Bank Polski

Moja znajoma kończy w przyszłym miesiącu dwuletnią lokatę na 1,85%. Ja kończę jutro dwuletnią lokatę w getin up na 5,5%.

Wytłumaczy mi ktoś o jaką lokatę może chodzić? Bo jak patrzę dziś w tabelę to procenciki są śmieszne.

! Odpowiedz
0 9 ~loko

to tylko mbank oni mają najniższe kretyńskie lokaty na rynku hehehe

! Odpowiedz
1 19 ~Marek

Ile te nagrody kosztują ... ale stać jak się strzyże klientow

! Odpowiedz
1 22 ~mSkretynienie

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha wy tak na poważnie z tym najlepszym bankiem? :)

! Odpowiedz
0 21 ~loko

sam też się uśmiałem - mbank - sraj bank chyba dlatego wygrał bo najlepiej nabija klientów w bambuko hehehe

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne