Startuje Instytut Doskonalenia Produkcji

Instytut Doskonalenia Produkcji to nowa inicjatywa mająca na celu promocję i poprawę standardów produkcji w polskich przedsiębiorstwach. IDP to podmiot naukowo-dydaktyczny działający w zakresie produkcji i automatyki. Powstał z inicjatywy firm doradczych oraz dyrektorów produkcji koncernów polskich i zagranicznych, w celu prowadzenia wspólnej działalności naukowej, wymiany doświadczeń, organizowania szkoleń i konferencji oraz publikowania raportów i analiz rynku.

Głównym zadaniem IDP jest występowanie naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na wiedzę z zakresu zarządzania produkcją. Moda na audyty produkcyjne i wdrażanie rozwiązań lean management w polskich przedsiębiorstwach jest coraz bardziej zauważalna i to nie bez powodu. Wdrożenia nowych technologii w zakładach produkcyjnych nie tylko zwiększają stopień wykorzystania parku maszynowego, gwarantują poprawę jakości oraz zmniejszają pracochłonność, ale również polepszają warunki pracy. Zadaniem Instytutu będzie także szkolenie doradców i konsultantów oraz wymiana wiedzy pomiędzy praktykami produkcji, a katedrami naukowymi polskich uczelni.

IDP to jedyna niezależna instytucja, zrzeszająca ekspertów z dziedziny optymalizacji produkcji w Polsce. Jako organizacja non-profit, Instytut Doskonalenia Produkcji oferuje wsparcie merytoryczne na najlepszych uczelniach wyższych w Polsce, organizuje szkolenia, pracuje na rzecz zmiany mentalności w kierunku rozwoju kadr produkcyjnych, poprzez kreowanie nowych standardów opartych o rozwój, kształcenie i motywowanie kadr.

„Wierzymy, że dzięki naszej działalności uda nam się zdobyć zaufanie wielu przedsiębiorstw tak, aby wspólnie móc konkurować z zachodnimi przedsiębiorstwami pod względem wydajności produkcji. Chcemy, aby nasz Instytut był postrzegany jako niezależna jednostka działająca tylko pro publico bono dla rozwoju polskiej gospodarki i jej konkurencyjności.” - powiedział Tomasz Król, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Doskonalenia Produkcji.

Więcej na http://www.instytutdp.pl/

Anastazja Pisula
/ INNERLOOK CONSULTANCY
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.