Stany Zjednoczone nie zakażą laptopów w samolotach

Amerykańskie władze wycofały się z planów zakazania wnoszenia laptopów na pokłady samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Rząd USA zapowiedział jednak wprowadzenie szeregu dodatkowych procedur mających zmniejszyć zagrożenie terrorystyczne na pokładach samolotów.

(ingimage)

W marcu tego roku rząd USA zaostrzył środki bezpieczeństwa na lotach z 10 krajów Bilskiego Wschodu i Afryki Północnej. Amerykanie zakazali wnoszenia na pokłady samolotów większych urządzeń elektronicznych, w tym laptopów i tabletów. Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego John Kelly sugerował rozszerzenie tego zakazu na inne rejony świata, w tym Europę.

Wywołało to sprzeciw linii lotniczych oraz Brukseli. Ostatecznie Kelly wycofał się z tego planu. Zamiast tego wprowadził szereg innych, drobniejszych obostrzeń. "Terroryści chcą dokonać ataków na samoloty, by wywołać strach, uderzyć w gospodarkę i zakłócić nasze życie. Samolot jako cel ataku jest klejnotem koronnym w ich świecie" - powiedział Kelly podczas konferencji na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w Waszyngtonie.

Wśród dodatkowych środków bezpieczeństwa, jakie wprowadzają Amerykanie, są między innymi: dodatkowa weryfikacja pasażerów, dokładniejsze prześwietlanie bagażu oraz wykorzystywanie na większa skalę psów szkolonych w wykrywaniu ładunków wybuchowych. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mają dotyczyć 180 lotnisk w ponad 100 krajach.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil