REKLAMA

Stany Zjednoczone: może być gorzej niż w 2008 roku

2013-10-03 16:39
publikacja
2013-10-03 16:39

Amerykański Departament Skarbu ostrzega, że brak porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia może być gorszy niż kryzys z 2008 roku.

Kongres nie uchwalił budżetu, co doprowadziło do paraliżu amerykańskiej administracji. Od 1 października 800 tys. pracowników urzędów federalnych przebywa na przymusowych urlopach. Ponadto zamknięte są państwowe urzędy oraz na przykład parki narodowe czy NASA. Przestój trwa już trzeci dzień, lecz niewiele wskazuje, że taka sytuacja szybko się skończy.

Nie jest to jednak największy amerykański problem. Już 17 października Stany Zjednoczone osiągną dopuszczalny pułap zadłużenia. To oznacza, że Waszyngton nie będzie mógł pożyczać więcej pieniędzy. Konsekwencją będzie bankructwo rządu, którego skutki będą bardzo dotkliwe.

Departament Skarbu ostrzegł w czwartek, że brak kompromisu w sprawie limitu zadłużenia będzie niszczący nie tylko dla rynków finansowych, lecz także dla gospodarki. Rozwój wydarzeń może być gorszy niż ten widziany w 2008 roku po wybuchu kryzysu finansowego, którego symboliczny początek to upadek Lehman Brothers.

Problem polega na tym, że już budżet okazał się zbyt dużą przeszkodą do pokonania dla amerykańskich polityków. Natomiast podniesienie limitu zadłużenia będzie jeszcze trudniejsze.

PL

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~barti
i bedzie tak ze dolar poleci do innych walut ale pln dostanie jeszcze bardziej, i bedzie usd po 4 pln
~1PLN = 3USD
dolar niech zjedzie do poziomu 1pln = 3usd i wszystko gra, Jankesi przyjada wtedy za praca do Europy i beda dymac na Chinczyka, poczuja wtedy co to bieda, caly czas sie zadluzaja ale kto bedzie placil za nich, niech ich Chinol scisnie za jaja i zapyta o splate dlugu lub przejmie firmy,infrastrukture,kolej itd
~Cacola
Mają rację gdy mówią, że tym razem będzie gorzej, gdyż wtedy był to kryzys urojony a teraz nastąpi realny i zobaczymy który kraj po nim zbankrutuje a kto zostanie nowym liderem rządzącym całym światem. Jedna jest tylko cecha wspólna tego wszystkiego wydoją najbiedniejszych a bogaci staną się jeszcze bardziej bogaci Mają rację gdy mówią, że tym razem będzie gorzej, gdyż wtedy był to kryzys urojony a teraz nastąpi realny i zobaczymy który kraj po nim zbankrutuje a kto zostanie nowym liderem rządzącym całym światem. Jedna jest tylko cecha wspólna tego wszystkiego wydoją najbiedniejszych a bogaci staną się jeszcze bardziej bogaci ale tylko do czasu rewolucji tej podobnej we Francji, czy w Rosji. Powoli wszystko zaczyna się realizować spójrzcie tylko na Afrykę północną.
~who know
Ile groszy wart jest 1 dolar ?
~lel
- potrzebny jest przykład który ciemnym ludziom pokaże, że nie taki diabeł straszny jak się go maluje. Oczywiście trzeba zrobić coś z panikarzami, którzy od Keynesa już - wszystko po kolei p..lą
arturixx
zadłużenie całkowite to ponad 3 bln zł to jest 250% PKB i to jest po zawodach
~dagon
znowu sqrwysyny nakręcają panikę, by zrobić tanie zakupy
~rer
Dogadają się. Rynki finansowe czyli spekulanci i szumowiny sterują a politycy to tylko pontony i zderzaki.
~rs4
czasem nie moge uwierzyc w to jaka siłe ma rodzina ktora rzadzi Stanami...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki