Standard Chartered chce otworzyć biuro w Warszawie

Bank Standard Chartered planuje otworzyć biuro w Polsce, które będzie świadczyło usługi wsparcia i doradcze dla innych spółek z grupy. Rozpoczęcie działalności operacyjnej warszawskiego biura planowane jest na wrzesień 2018 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

(fot. Stefan Wermuth / Reuters)

Bank podał, że spółka Standard Chartered Global Business Services Sp z o.o. będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających w Chinach, Indiach i Malezji, które zarządzają transgranicznymi aktywnościami w obszarach takich jak technologie, usługi finansowe, cyberbezpieczeństwo czy operacje bankowe.

Bank poinformował, że planuje zatrudnić w polskim biurze 150 specjalistów w dziedzinie zapobiegania przestępczości finansowej, technologii, zarządzania zasobami ludzkimi i innych usług, które to globalne centrum biznesowe będzie świadczyło na rzecz innych spółek z grupy Standard Chartered. W planach jest zwiększenie zatrudnienia w Warszawie do 750 osób w kolejnych latach. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 5 niepelnosprawny_org

i tak kazdy bedzie miał w Polsce centrum handlu, wszystkie firmy, złoto wszystkich krajów napływa i napłynie tutaj, ziemia obiecana, aczkolwiek jak jest za dobrze, to mozna sobie powiedziec jestem bogiem, to ja stworzyłem i upasc gorzej nic inni... brzmi dziwacznie, ale wszyscy wypytują o swoje miejsce, gdzie sie mogliby ulokowac nie na niby..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.