REKLAMA

Branża: Każdy dzień zamknięcia stoków narciarskich to ok. 5 mln zł strat

2021-01-16 10:09
publikacja
2021-01-16 10:09
fot. Jakub Porzycki / FORUM

Każdy dzień zamknięcia stoków narciarskich to ok. 5 mln zł strat dziennie dla całej branży – szacuje Stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (SPSNiT) i apeluje do rządu o pozwolenie na działalność wyciągów przynajmniej od 1 lutego.

„Biorąc pod uwagę wszelkie argumenty finansowe, dotyczące konieczność ochrony działalności gospodarczych oraz miejsc pracy, a także kluczowy wpływ sportu, ruchu i aktywności na zdrowie fizyczne i psychiczne społeczeństwa, członkowie PSNiT oraz wszyscy przedstawiciele ośrodków narciarskich funkcjonujących w Polsce gorąco apelują o otwarcie stoków narciarskich nie później niż 1 lutego 2021 roku w zgodzie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi” – napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

Stowarzyszenie skierowało apel do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

Według Stowarzyszenia, ze wstępnych szacunków przedsiębiorców i prowadzonych na bieżąco analiz spływających do SPSNiT wynika, że ponowny start sezonu narciarskiego od 1 lutego pozwoli na uniknięcie wielu upadłości i utrzymanie znaczącej liczby miejsc pracy, mimo że minął już szczyt sezonu narciarskiego.

„Każdy kolejny dzień zwłoki przyniesie zwolnienia i bankructwa, których po tym terminie nie będzie można już uniknąć” – pokreślono w piśmie.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne wyciągi narciarskie stanęły 27 grudnia ub.r. Według wcześniejszych zapowiedzi rządu stacje narciarskie miały ponownie ruszyć od 18 stycznia, jednak obostrzenia, w tym zakaz prowadzenia tej działalności, zostały przedłużone do końca stycznia.

Stowarzyszeniu Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zrzesza 90 stacji narciarskich.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
dmamwas
Po co sie pytacie?! Otwierajcie!!’
atx
no to jest ten nowy ład zmorawieckiego ...pozbycie się sektora prywatnego na rzecz rządu! czyli tak zwana nowa KOMUNA ot co
money_maker88
Doprowadzanie firm do bankructwa i przejmowanie za grosze
1984
W tym wszystkim najgorsze jest to, że nie było żadnych podstaw do tej decyzji. I nie mam na myśli prawnych lecz stricte medycznych. Bo jak można zarazić się na stoku? Czy jest tam groźniej niż w dowolnym sklepie? A może w wioskach gdzie przebywają turyści jest większa transmisja wirusa niż w Warszawie? Nie wspominając W tym wszystkim najgorsze jest to, że nie było żadnych podstaw do tej decyzji. I nie mam na myśli prawnych lecz stricte medycznych. Bo jak można zarazić się na stoku? Czy jest tam groźniej niż w dowolnym sklepie? A może w wioskach gdzie przebywają turyści jest większa transmisja wirusa niż w Warszawie? Nie wspominając o tym, że w/g jesiennej strategii przedstawionej przez rząd od 3 tygodni powinniśmy mieć w Polsce strefę żółtą. Wymagają od ludzi przestrzegania przepisów, a sami zmieniają je na pstryknięcie palcami. Hipokryci!
ketoza
Masz rację.
Zastanawia mnie jedynie co powoduje, że takie decyzje są podejmowane.
Przyszło mi do głowy, że obecni doradcy, "eksperci" i ostatecznie miałcy politycy to osoby wychowane na filmach katastroficznych od lat 70-tych. A to szczęki rekina, a to wybuchające wulkany, epidemie... W tych obrazach zawsze
Masz rację.
Zastanawia mnie jedynie co powoduje, że takie decyzje są podejmowane.
Przyszło mi do głowy, że obecni doradcy, "eksperci" i ostatecznie miałcy politycy to osoby wychowane na filmach katastroficznych od lat 70-tych. A to szczęki rekina, a to wybuchające wulkany, epidemie... W tych obrazach zawsze jest groza tego czego nie znamy a podpowada nam to oko kamery. Prawie zawsze wrogiem "rozumu" i przyczyna niepotrzebnych ofiar staje sie biznes, normalne życie ludzi.
Myślę, że wielu decydentów oraz dziennikarzy jest uwarunkowana tymi obrazami. Zgodnie z tym co napisał Johnatan Haidt w książce Prawy Umysł; podejmujemy decyzje emocjonalnie a potem tylko racjonalizacją przekonujemy siebie i innych że wybór był słuszny.
polak1978
Myślę, że to jest na poziomie europejskim trochę kopiowane i pamiętajmy przecież, że rząd podejmuje decyzje w oparciu o to co mówią eksperci medyczni.
To nie jest tak, że p. Morawiecki czy Kaczyński dochodzą do wniosku, że ma być dalej lockdown.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki