Stabilizuje się migracja z Ukrainy

W 2018 r. napływ Ukraińców na polski rynek pracy ustabilizował się na poziomie ok. 800 tys. osób - powiedział w poniedziałek Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

(fot. Filip Błażejowski / FORUM)

"Stabilizuje się migracja z Ukrainy. (...) Rok 2018 r. to prawdopodobnie pierwszy rok, gdy napływ pracowników z Ukrainy ustabilizował się (...) na poziomie ok. 800 tys." - powiedział Kotłowski w trakcie prezentacji marcowej projekcji NBP, dotyczącej inflacji i PKB.

Dodał, że przez polski rynek pracy "przewija się" ok. 1,2 mln Ukraińców, z czego 330 tys. posiada zezwolenia na pracę, a pozostali pracują na podstawie wizy w zw. oświadczeniami pracodawców.

Jak wskazał, nawet w przypadku otwarcia niemieckiego rynku pracy od 2020 r., w przypadku głębszego spowolnienia w tamtejszej gospodarce, chęć do zatrudniania imigrantów może być mniejsza. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 tindala

Są niezastąpieni po tym jak UE wyssała z Polski ponad 2 miliony młodych polaków dając nam w zamian status autorytarnego, rasistowskiego państwa i zasypując nas podróbkami niemieckich proszków, kaw i czekolad.

! Odpowiedz
12 7 pomorzaninm

dla Ukrainców powinna być przygotowana oferta...
ze jesli przepracujesz legalnie powiedzmy 5lat i masz rodzine to masz doplate do kupna mieszkania od Państwa.
Dobrze jakby Ci ludzie sie osiedlali legalnie z rodzinami.

! Odpowiedz
0 17 bha

Kokosów tu i tak nie zarobią....

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.