REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Stabilizacja na GPW. Allegro mocno w górę

2021-11-05 17:30
publikacja
2021-11-05 17:30
Stabilizacja na GPW. Allegro mocno w górę
Stabilizacja na GPW. Allegro mocno w górę
/ Allegro

Na warszawskim parkiecie główny indeks utrzymał poziom z wczoraj, ale sytuacja na rynku wygląda na optymistyczną. Spokojna końcówka tygodnia może przełożyć się na kontynuację dobrze rozpoczętego miesiąca w kolejnych dniach, zwłaszcza przy pozytywnych nastrojach na rynkach bazowych.

Gwiazdą indeksu dużych spółek było oczywiście Allegro, które po informacjach o przejęciu Grupy Mall za 881 mln euro urosło o 10,7 proc. przy największych obrotach na rynku 475 mln zł. Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że Allegro zamierza wyemitować ok. 200 mln euro obligacji. Dzisiejszy dzień pozwoliła na chwilę odetchnąć inwestorom po tym jak w ostatnich tygodniach kurs akcji zaliczał kolejne historyczne minima. Od debiutu w październiku ubiegłego roku kurs spadł o ponad 37 proc. Dziś znów trzeba było płacić ponad 49 zł za akcję, jeszcze rok temu inwestorzy płacili prawie 99 zł.

Bankier.pl

Po przeciwnej stronie znalazły się akcje spółki Dino, która ogłosiła dzisiaj wyniki za III kwartał.  Mimo że były one poniżej konsensu analityków, spółka ogłosiła, że zamierza otworzyć więcej sklepów w 2022 r. oraz, że w dłuższym terminie spodziewa się poprawy marży EBITDA. Kurs dziś zareagował przeceną momentami sięgającą kilkunastu procent, ale ostatecznie zakończył dzień spadkiem o 1,7 proc. przy obrotach 174 mln zł. Więcej o spółce pisaliśmy w niedawnym artykule "Uwaga na ryzyko korekty".

Dobrze radziły sobie akcje Mercatora, rosnąc o 5,5 proc. Była to dla spółki czwarta wzrostowa sesja z rzędu. Być może inwestorzy przypominają sobie, że spółka była beneficjentem epidemicznej rzeczywistości, która zdaje się powracać, o czym mówią dzisiejsze informacje o sytuacji związanej z kolejną falą COVID-19 w naszym kraju. Z drugiej napływają informację o nowych lekach na covid czekających na rejestrację.

Zwyżki zaliczyły akcje Orange (1 proc.), Lotosu (0,6 proc.) czy CCC (0,7 proc.) oraz dwóch banków Pekao (0,2 proc.) i Santandera (0,4 proc).

Reszta spółek z WIG20 dziś zniżkowała. Oprócz Dino spadły m.in. akcje PZU 0,9 proc. PGNiG 1,3 proc czy PGE o 1 proc. i KGHM o 1,3 proc.

Gorzej radził sobie PKO BP, który podał wyniki. Po wczorajszym historycznym rekordzie na poziomie 50,36 zł, spadł dziś o 1,1 proc.  W kontekście banków warto zwrócić uwagę na zaraportowane po III kwartałach frankowe rezerwy, o których piszemy w dzisiejszym artykule. Nie bez znaczenia są także ostatnie różne wypowiedzi członków RPP, z jej przewodniczącym prezesem NBP Adamem Glapińskim na czele.

Cały WIG20 po wczorajszym zdecydowanym ruchu w górę dziś za sprawą Allegro utrzymał wczorajszy poziom kończąc na plusie o 0,01 proc. Co nie zmienia faktu, że pierwszy tydzień listopada, mimo że skrócony zaczął się dla inwestorów dobrze. Być może w kolejnych dniach uda się spojrzeć w kierunku psychologicznej granicy 2 500 pkt. i nowych maksimów obecnie trwającej hossy.

mWIG40 zachowywał się dziś jak amerykańskie indeksy w ostatnim czasie. Po rekordach w zeszłym tygodniu, kolejnych wczoraj dziś także poprawił dzienny rekord osiągając 5 863 pkt. Ostatecznie zwyżkował o 0,85 proc. We wzrostach pomogły banki ING wzrósł o 3,3 proc., Alior o 1,5 proc., Millenium o 1,5 proc.

Słabo czwartą sesję z rzędu radził sobie Mabion (-4,2 proc.) oraz Biomed (-3,2 proc.), który pierwszy raz od sierpnia zszedł w trakcie sesji poniżej 9 zł za akcję.

Uwagę inwestorów przykuł na pewno wczorajszy komunikat spółki Skinwallet o wejściu na rynek NFT. Dziś kurs akcji tej spółki notowanej na NewConnect urósł aż o 58 proc. a handel ostatecznie został wstrzymany. Więcej o projekcie piszemy o w artykule Polska spółka wkracza w świat NFT.

WIG wzrósł dziś o 0,1 proc. do 74 750 pkt. sWIG80 utrzymał wczorajszy wynik (+0,03 proc.) Obroty wyniosły 1,54 mld zł, z czego nieco ponad 1,23 mld złotych przypadło na WIG20

W USA po decyzji FED oraz wczorajszych kolejnych rekordach dziś indeksy po otwarciu także rosły. Rekord rosnącego na otwarciu o 0,7 proc. S&P500, odrabiającego lekką stratę z wczoraj Dow Jones o 0,9 proc. i rekord Nasdaq Comp. wzrastającego o 0,5 proc.

MKu

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
track
Transakcja zostanie sfinansowana w ok. 53,7 proc. środkami pieniężnymi i nowym długiem, oraz w ok. 46,3 proc. akcjami lub środkami pieniężnymi. Allegro może zdecydować się na emisję akcji dla udziałowców sprzedających Mall Group lub podwyższyć część płatności środkami pieniężnymi

Jedno jest pewne kasa
Transakcja zostanie sfinansowana w ok. 53,7 proc. środkami pieniężnymi i nowym długiem, oraz w ok. 46,3 proc. akcjami lub środkami pieniężnymi. Allegro może zdecydować się na emisję akcji dla udziałowców sprzedających Mall Group lub podwyższyć część płatności środkami pieniężnymi

Jedno jest pewne kasa wyszła, a resztę życie pokaże
grzegorzkubik
Nadszedł czas na prawdziwe wybicie Allegro. Spółki, która sroce spod ogona nie wylazła.
bha
Po prostu jest na rynku koniunktura, na rynkach światowych żywności, paliw, surowców itd,. spokój i stabilizacja inflacja niewielka, ceny stoją w miejscu, więc cóż luz bluz na razie, jeszcze trwa.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki