REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Środki z Funduszu Pracy muszą trafić na rynek do września

2012-07-13 11:41
publikacja
2012-07-13 11:41

MPiPS naciska na MF w sprawie uruchomienia dodatkowych środków z Funduszu Pracy, ponieważ aby interwencja była skuteczna muszą one trafić na rynek do września - poinformował PAP minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

brak pensji»Co trzecia firma nie płaci pensji pracownikom

"Naciskamy na Ministerstwo Finansów w sprawie uruchomienia dodatkowych środków z Funduszu Pracy, wysłałem w tym tygodniu pismo do ministra finansów. Zależy nam na jak najszybszej decyzji i uruchomieniu tych środków. One muszą do września trafić na rynek, aby ta interwencja była skuteczna" - powiedział PAP minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Wniosek o środki z FP powinien zostać rozpatrzony i zaopiniowany przez sejmową Komisję Finansów Publicznych w ostatnim tygodniu lipca, wtedy jest ostatnie posiedzenie komisji przed przerwą wakacyjną" - dodał.

Na początku lipca Minister Pracy i Polityki Społecznej złożył do Ministra Finansów wniosek o uruchomienie dodatkowych środków w wysokości 0,5 mld zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.(PAP)

bg/ fdu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki