WAŻNE

Sprzedaż samochodów kempingowych w Niemczech osiągnęła rekordowy poziom

2020-06-19 19:00
publikacja
2020-06-19 19:00
fot. welcomia / Shutterstock

Po związanym z pandemią kwietniowym regresie liczba nowo rejestrowanych w Niemczech samochodów kempingowych wzrosła w maju w efekcie złagodzenia restrykcji do ponad 10 tys.; to historyczny rekord, przewyższający wynik sprzed roku o ponad 30 proc. - podała w piątek dpa.

Powołała się ona na dane opublikowane przez niemiecki Związek Przemysłu Karawaningowego (CIVD). Dla całego roku od czerwca 2019 do maja 2020 wzrost wyniósł 7,4 proc.

Branża przewiduje utrzymanie się wysokiego popytu także w nadchodzących miesiącach. "Karawaning jest w obecnej sytuacji jedną z najbezpieczniejszych form spędzania urlopu, gdyż podróżuje się w rekreacyjnym pojeździe wyłącznie z członkami własnego gospodarstwa domowego" - powiedział szef CIVD Daniel Onggowinarso.

Natomiast liczba nowo rejestrowanych holowanych przyczep kempingowych zmniejszyła się w porównaniu z wyjątkowo pomyślnym pod tym względem majem ubiegłego roku o 15,8 proc., do 3399. Jednak zdaniem Onggowinarso, spadek ten powinien być z czasem odrobiony. (PAP)

dmi/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki