Sprzedaż alkoholu w internecie jest nielegalna

Sprzedawanie alkoholu przez internet może grozić utratą koncesji na trzy lata - pisze "Gazeta Prawna". Dziennik informuje o problemach internetowych sprzedawców alkoholu, z powodu przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości sprzed 25 lat.

Zgodnie z obowiązujacym prawem trunki mogą być sprzedawane tylko w sklepach monopolowych, supermarketach samoobsługowych i punktach handlowych, gdzie sprzedawca prowadzi bezpośrednią sprzedaż alkoholu. Dlatego Państwowa Agencja Rozwiązywania Alkoholowych uważa, że sklepy monopolowe działające w przestrzeni wirtualnej łamią prawo. Do niedawna w internecie można było kupić prawie każdy alkohol i to często za znacznie niższą cenę niż w normalnych sklepach. Od chwili, gdy PARP zainteresowała się sprzedawcami internetowymi, wielu z nich zawiesiło działalność w obawie o utratę koncesji za łamanie ustawy.

Handlowcy podkreślają, że agencja internetem zainteresowała się dopiero niedawno, choć sprzedaż kwitnie tam od dawna. Dodają, że mimo braku regulacji prawnych, samodzielnie pilnowali wieku odbiorców alkoholu. Przesyłki z trunkami muszą być pokwitowane przez osobę pełnoletnią.

Więcej o alkoholu w internecie w dzisiejszej "Gazecie Prawnej".

IAR/GP/łp/to/
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.