REKLAMA

Sprzedaż alkoholu w internecie jest nielegalna

2008-04-04 07:00
publikacja
2008-04-04 07:00
Sprzedawanie alkoholu przez internet może grozić utratą koncesji na trzy lata - pisze "Gazeta Prawna". Dziennik informuje o problemach internetowych sprzedawców alkoholu, z powodu przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości sprzed 25 lat.

Zgodnie z obowiązujacym prawem trunki mogą być sprzedawane tylko w sklepach monopolowych, supermarketach samoobsługowych i punktach handlowych, gdzie sprzedawca prowadzi bezpośrednią sprzedaż alkoholu. Dlatego Państwowa Agencja Rozwiązywania Alkoholowych uważa, że sklepy monopolowe działające w przestrzeni wirtualnej łamią prawo. Do niedawna w internecie można było kupić prawie każdy alkohol i to często za znacznie niższą cenę niż w normalnych sklepach. Od chwili, gdy PARP zainteresowała się sprzedawcami internetowymi, wielu z nich zawiesiło działalność w obawie o utratę koncesji za łamanie ustawy.

Handlowcy podkreślają, że agencja internetem zainteresowała się dopiero niedawno, choć sprzedaż kwitnie tam od dawna. Dodają, że mimo braku regulacji prawnych, samodzielnie pilnowali wieku odbiorców alkoholu. Przesyłki z trunkami muszą być pokwitowane przez osobę pełnoletnią.

Więcej o alkoholu w internecie w dzisiejszej "Gazecie Prawnej".

IAR/GP/łp/to/
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki