Sprzedawcy prądu chcą podwyżek cen

15 listopada do Urzędu Regulacji Energetyki wpłynęły wnioski taryfowe na 2020 r. od PGE, Enei, Energi i Tauronu. Sprzedawcy wnioskują o podwyżki. Nie informują, o ile, ale nieoficjalnie mówi się, że 20–40 proc. – podał czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Piotr Mecik / FORUM)

Gazeta przypomniała, że prezes URE Rafał Gawin, zapowiedział, że nie zatwierdzi wniosków, dopóki nie będzie przekonany, iż "poziom taryf odpowiada aktualnym warunkom rynkowym i odzwierciedla uzasadnione koszty sprzedawców prądu".

Postępowanie powinno się zakończyć w drugiej dekadzie grudnia – taryfy mogą bowiem wejść w życie najwcześniej po 14 dniach od zatwierdzenia. Jeśli natomiast ceny na 2020 r. zostaną ustawowo zamrożone, to postępowania zostaną umorzone. (PAP)

ktl/ jann/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 2 nonnn

zgadzam sie niech podnosza za prad to ludzie mniej beda truli, ale obnizaja normalne podatki, wlasciwie to podatki powinny byc skorelowane tylko z zatruwaniem swiata, firmy ktore truja powinny placic, zanieczyszczenie powietrza, wody, gmo, dosc tego, only ECO - wtedy swiat zmadrzeje.

! Odpowiedz
54 27 ajwaj

Tylko 20-40 % ?
Bedzie podarek noworoczny.
A energia to wszystko, chlebek, salcesonik, wóda, pociag, PC, winda itd. itp.
Romantyczna zima przy swieczkach dzieki PISu, walka z nizem demograficznym (dla oszczednosci pradu)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne