REKLAMA
Tour de spółki

Sprzeczne pogłoski o stanie zdrowia Kim Dzong Una

2020-04-21 05:55, akt.2020-04-21 15:50
publikacja
2020-04-21 05:55
aktualizacja
2020-04-21 15:50

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ma znajdować się "w poważnym stanie" po przebyciu operacji serca - poinformowała we wtorek sieć telewizyjna CNN, powołując się na anonimowego przedstawiciela rządu USA. Wiadomości tej nie potwierdziły źródła w Seulu.

/ fot. Athit Perawongmetha / Reuters

Rząd Korei Południowej poinformował, że bada te doniesienia i nie może na razie ich potwierdzić. Anonimowe źródła w Seulu twierdzą, że stan zdrowia Kim Dzong Una nie jest poważny.

Rzecznik południowokoreańskiego rządu stwierdził też we wtorek, że kraj nie odnotował żadnych podejrzanej lub nadzwyczajnej aktywności za północną granicą.

Cytowane przez agencję AP anonimowe źródło w amerykańskiej administracji mówi, że Biały Dom był świadomy doniesień o rzekomo ciężkim stanie zdrowia Kima, ale nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.

Potwierdził to doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O'Brien. - Obecnie nie wiemy, w jakim stanie zdrowia jest przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un - oświadczył we wtorek.

O'Brien podkreślił, że Biały Dom obecnie czeka na rozwój wydarzeń i nie ma nic do przekazania w sprawie zdrowia przywódcy KRLD. Skomentował jedynie spekulacje na temat ewentualnej sukcesji po dyktatorze. „W Pjongjangu być może przyjmą założenie, że będzie to ktoś z rodziny. Ale jest za wcześnie, aby mówić o tym, ponieważ po prostu nie wiemy, w jakim stanie jest przewodniczący Kim i musimy poczekać na rozwój wydarzeń." - powiedział.

Według dziennika "Daily NK", powołującego się na anonimowe źródła, Kim Dzong Un poddał się w stolicy Korei Północnej Pjongjangu operacji serca i jego stan poprawia się.

Spekulacje co do stanu zdrowia Kima pojawiły się, gdy nie pojawił się on 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego przodkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi.

Zdaniem cytowanego przez agencję AP eksperta Czeong Seong-Czanga, ewentualne problemy zdrowotne Kima nie wiązałyby się z poważnymi zawirowaniami w Pjongjangu, bo i tak w ostatnim czasie coraz większe wpływy przejmowała siostra dyktatora Kim Jo Dzong.(PAP)

osk/ jm/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (18)

dodaj komentarz
itsofunny
Czy ktoś widział Kima ? Pytajcie Trampa on znim listy pisze :)
johny_kielbasiany
Wracsj do zdrowia kim jestes potrzebny grubazie zapyźiały
ravauw
ten rok 2020 ma dla nas jeszcze duzo niespodzianek!
fred_
Tak to jest jak sie jest grubasem. Otyli ludzie maja ogromne problemy zdrowotne - na wlasne zyczenie oczywiscie, bo nikt ich nie zmusza do przejadania sie.
znawca_wszystkiego
Z Michaelem Jacksonem
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
gregzacha
Na wszeli wypadek trzymali kilku obywateli na ewentualne organy, tak na wszeli wypadek.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki