Sprawdź, do kogo należy twój bank

Które banki są polskie? To jedna z częściej wyszukiwanych informacji w internecie. Odświeżyliśmy więc naszą ściągawkę, dzięki której można zabłysnąć w towarzystwie, nieświadomym przynależności banków działających w Polsce do kapitału konkretnej narodowości. Na poniższej grafice można sprawdzić, z jakiego kraju pochodzą aktualni właściciele największych banków detalicznych działających w Polsce.

który bank jest w 100% polski

Który bank jest w 100 proc. polski?

Ciężko wskazać bank, który opierałby się wyłącznie na polskim kapitale. Największe podmioty na polskim rynku bankowym działają w formie spółek akcyjnych, co znacznie utrudnia „bycie w 100 proc. polskim bankiem”.

Skupiając się jednak na tym, skąd pochodzi główny udziałowiec banku – bez względu na to, czy bezpośrednio czy pośrednio przez inne spółki (nawet jeśli zarejestrowane za granicą), można bez problemu wskazać, które banki są polskie.

Przede wszystkim jest to PKO Bank Polski – największy bank w Polsce i największy bank państwowy. W pełni polskim bankiem można nazwać Bank Gospodarki Krajowej (BGK), jednak nie jest on bankiem uniwersalnym i nie prowadzi bieżącej obsługi depozytowo-kredytowej klientów indywidualnych. Jako polski można już także uznać repolonizowany Bank Pekao, Alior Bank, Bank Pocztowy i jego markę Envelo Bank oraz BOŚ Bank. Polski właściciel stoi także za markami Getin Noble Banku i Idea Banku oraz Plus Banku.

Alior Bank – kto jest właścicielem

Alior Bank został założony w 2008 roku przez włoską grupę Carlo Tassara. Szybko utworzył internetową markę bankową Alior Sync. W 2015 roku Alior Bank przejął Meritum Bank, a w 2016 roku część Banku BPH.

Obecnie Alior Bank należy do PZU – jest to największy udziałowiec (32 proc. udziałów) Alior Banku. PZU jest kontrolowane przez Skarb Państwa, a więc Alior Bank jest obecnie związany głównie z polskim kapitałem.

Bank BGŻ BNP Paribas – kto jest właścicielem

Bank BGŻ BNP Paribas powstał z połączenia ówczesnego BNP Paribas Bank Polska i polskiego Banku Gospodarki Żywnościowej w 2015 roku. W efekcie powstał podmiot, w którym głównym udziałowcem jest francuski BNP Paribas. Wkrótce zmienić ma się także nazwa banku i Bank BGŻ BNP Paribas zniknie „BGŻ” będące pozostałością po Banku Gospodarki Żywnościowej.

W ostatnim czasie Bank BGŻ BNP Paribas przejął część Raiffeisen Polbanku i Sygma Banku. Bank BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów – 88,76 proc. udziałów w spółce posiada francuski BNP Paribas.

Bank Millennium – skąd pochodzi?

Początki Banku Millennium sięgają 1997 roku, kiedy przeprowadzono fuzję BIG SA i Banku Gdańskiego SA. Powstały BIG Bank Gdański przekształcono w 2003 roku w Bank Millennium. Głównym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues. Marka Millennium powstała w Polsce i stała się główną marką całej portugalskiej grupy. To samo logo spotkamy w Portugalii, Mozambiku, Szwajcarii czy Rumunii.

Bank Millennium należy wciąż do Banco Comercial Portugues, który posiada kontrolny pakiet akcji (50,10 proc.). Niedawno ogłoszono, że Bank Millennium przejmie inny bank działający na polskim rynku – Eurobank.

Bank Pekao – kto jest właścicielem

Bank Pekao powstał jako państwowy bank komercyjny w 1929 r. Po zmianach właścicielskich dziś Bank Pekao należy do kierowanych przez Skarb Państwa: Polskiego Zakładu Ubezpieczeń i Polskiego Funduszu Rozwoju (32,8 proc. udziałów). Bank Pekao na powrót stał się więc polskim bankiem.

W latach 1999-2017 był jednak kontrolowany przez włoską grupę bankową UniCredit. Przez kilka lat nawet logo grupy widniało w logo. Wraz z repolonizacją banku do logo wrócił żubr, tym razem jednak już w czerwonej kolorystyce.

Jeśli nie widzisz poniższej infografiki, kliknij TUTAJ

Bank Pocztowy – kto jest właścicielem

Bank Pocztowy niezmiennie jest związany z polskim kapitałem. Jego głównym udziałowcem jest Poczta Polska, posiadająca 75 proc. udziałów w spółce.

BOŚ Bank – kto jest właścicielem

BOŚ Bank należy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW posiada w BOŚ Banku 58,05 proc. udziałów. BOŚ Bank, podobnie jak jego właściciel, realizuje politykę proekologiczną poprzez preferencyjne finansowanie przedsięwzięć proekologicznych.

Do kogo należy Citi Handlowy

Citi Handlowy to właściwie Bank Handlowy w Warszawie SA. Obecnie działa pod marką Citi Handlowy, nawiązując do swojego właściciela. Citi Handlowy należy do amerykańskiego Citibanku poprzez spółkę Citibank Overseas Investment. Podmiot powstał w wyniku fuzji Banku Handlowego w Warszawie z Citibank Poland.

Do kogo należy Credit Agricole Bank Polska

Credit Agricole Bank Polska powstał z przejęcie polskiego Lukas Banku przez francuską grupę bankową Credit Agricole.

Przejęcie Lukas Banku przez Francuzów miało miejsce w 2001 roku, a rebranding nastąpił w 2011 roku.

Do kogo należy Envelo Bank

Envelo Bank jest polską marką bankową należącą do Banku Pocztowego. Envelo Bank jest więc w 100 proc. Polski. EnveloBank pełni rolę cyfrowej marki Banku Pocztowego.

Do kogo należy eurobank

Eurobank z początku był bankiem o polskim kapitale. W 2005 roku wrocławski bank został przejęty przez francuską grupę Societe Generale i pozostaje w jej rękach do dziś. Pod koniec 2018 roku podpisano jednak umowę, na mocy której właścicielem marki i aktywów eurobanku zostanie Bank Millennium. Eurobank będzie należał zatem do portugalskiej spółki Banco Comercial Portugues.

Getin Bank/Getin Noble Bank – kto jest właścicielem

Getin Noble Bank i Getin Bank to marki należące do Leszka Czarneckiego, polskiego biznesmena i jednego z najbogatszych Polaków. Zarządza nimi poprzez spółkę LC Corp BV. Uznaje się zatem, że obie marki są związane z polskim kapitałem.

Idea Bank/Lion’s Bank – kto jest właścicielem

Idea Bank i jego marka Lion’s Bank należą pośrednio i bezpośrednio do Leszka Czarneckiego – podobnie jak Getin Bank i Getin Noble Bank. Większościowym udziałowcem Idea Banku jest Getin Holding SA, a po niecałe 10 proc. akcji należy do Getin Noble Bank i Leszek Czarnecki. Idea Bank należy do polskiego kapitału.

Zapowiedziano jednak połączenie Getin Noble Bank i Idea Banku. Właściciele oczekują, że transakcję uda się zamknąć do końca 2019 roku.

Do kogo należy ING Bank Śląski

Podmiotem zarządzającym ING Bankiem Śląskim jest ING Bank NV (75 proc.) – spółka należąca do holenderskiej grupy finansowej ING Groep. Pomimo identyfikacji wizualnej jednoznacznie nawiązującej do właściciela marki, pozostawiono polski akcent po przejściu polskiego banku – Banku Śląskiego.

Do kogo należy Inteligo

Inteligo jest internetową marką bankową należącą do PKO Banku Polskiego. Inteligo to w pełni polski kapitał.

Początkowo Inteligo było samodzielną marką. Przejęcie przez PKO Bank Polski nastąpiło dwa lata po jego założeniu w 2002 r.

mBank – kto jest właścicielem

Właścicielem marki mBank początkowo był BRE Bank o polskich korzeniach, którego nazwę zmieniono później na mBank. Obecnie (od lat 90-tych i BRE Banku) głównym udziałowcem mBanku jest niemiecki Commerzbank – drugi co do wielkości bank niemiecki. Commerzbank jest obecnie właścicielem blisko 70 proc. udziałów w mBanku.

Nest Bank – kto jest właścicielem

Nest Bank jako marka jest stosunkowo nowa na polskim rynku. Wcześniej działał jako Bank SMART – marka bankowa należąca do FM Banku i skierowana do klientów indywidualnych. W wyniku porządkowania struktury organizacyjnej, zarówno spółkę matkę i markę nazwano Nest Bank.

Głównym udziałowcem w Nest Banku jest brytyjski fundusz private equity AnaCap Financial Parnters LPP.

Do kogo należy PKO Bank Polski

PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny w Polsce. Funkcjonuje od 1919 roku. Największym udziałowcem PKO Banku Polskiego jest Skarb Państwa (29,43 proc.). Pozostałymi jawnymi akcjonariuszami, którzy posiadają co najmniej 5 proc. akcji, są: Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny (7,13 proc.) oraz Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny (8,04 proc.).

PKO Bank Polski systematycznie powiększa także swoje aktywa, przejmując mniejsze banki zagraniczne działające w Polsce. Stało się to m.in. ze spółką Raiffeisen-Leasing Polska czy bankiem Nordea.

Do kogo należy Plus Bank

Właścicielem Plus Banku jest Zygmunt Solorz-Żak – drugi najbogatszy człowiek w Polsce. Jest on większościowym akcjonariuszem i udziałowcem Plus Banku SA. Zawiaduje on bankiem poprzez spółkę Karswell Ltd. zarejestrowaną na Cyprze (49,58 proc.) oraz akcje własne stanowiące 2,15 proc.

Zygmunt Solorz-Żak jest także właścicielem Cyfrowego Polsatu – największej polskiej platformy satelitarnej.

Santander Bank Polska – kto jest właścicielem

Właścicielem Santander Banku Polska jest hiszpańska grupa bankowa Banco Santander. Wcześniej bank był znany w Polsce pod bardziej polską nazwą – Banku Zachodniego WBK. Pomimo przejęcia banku BZ WBK przez Hiszpanów już w 2011 roku, nazwa powstała z połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego nadal utrzymywała się na rynku.

W 2018 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy BZ WBK na Santander Bank Polska. Santander Bank Polska reprezentuje w Polsce kapitał hiszpański.

Santander Consumer Bank – kto jest właścicielem

Podobnie jak Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank również należy do Hiszpanów i grupy bankowej Banco Santander. W odróżnieniu od uniwersalnego Santander Banku Polska, SCB zajmuje się sprzedażą produktów kredytowych i depozytowych. Nie prowadzi obsługi rachunków osobistych, a swoją ofertę kieruje wyłącznie do klientów indywidualnych.

Do kogo należy T-Mobile Usługi Bankowe

Marka T-Mobile Usługi Bankowe powiązana jest z niemieckim operatorem T-Mobile, ale w rzeczywistości całą obsługą bankową zajmuje się Alior Bank. Można zatem uznać, że pod względem oferty i gwarancji, jest to polski kapitał.

Do kogo należy Toyota Bank Polska

Toyota Bank, pomimo skojarzenia (słusznego) z japońskim producentem samochodów, jest spółką zależną niemieckiego przedsiębiorstwa Toyota Kreditbank GmbH. Jej celem jest głównie finansowanie sprzedaży samochodów produkowanych przez koncert Toyota, ale w Polsce bank prowadzi także bieżącą obsługę rachunkową.

Volkswagen Bank – kto jest właścicielem

Volkswagen Bank poprzez spółkę Volkswagen Financial Services jest własnością niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen AG. Posiada on w Polsce licencję bankową i tym samym prawo do przyjmowania depozytów i działalności kredytowej. W 2017 roku Volkswagen Bank wycofał się z obsługi klientów indywidualnych i obecnie oferuje wyłącznie produkty bankowe dla firm.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 39 do_niczego

Chyba żaden kraj na świecie nie jest tak rozsprzedany jak Polska.Banki,markety,stacje paliw,fabryk wszystko zachodnie i w których Polacy są wyzyskiwani za grosze jak niewolnicy.Ciekawe kiedy język Polski zabiorą.

! Odpowiedz
2 27 grunwald1410

Nie wspomina się o Bankach Spółdzielczych, które są bankami z polskim kapitałem w 100% !!!!!

! Odpowiedz
41 36 wincenty2

Czy jeśli w danym kraju część banków jest kontrolowana przez państwo, które z kolei jest kontrolowane przez kolesi z jednej partii, która ma charakter zbliżony do mafijnego to można mówić, że te banki państwowe są bankami narodowymi ?

! Odpowiedz
6 16 andre92

"..jest kontrolowana przez państwo, które z kolei jest kontrolowane przez kolesi z jednej partii, która ma charakter zbliżony do mafijnego.. " przecież całe państwo ma charakter zbliżony do mafijnego - a dokładnie to mafia jest stworzona na wzór państwa - oczywiście żadna mafia nie ma takiej ściągalności haraczu jak państwo - no ale struktury państwa i podatki były doskonalone od tysięcy lat - by dziś osiągać poziom 70- 80 % przy prawie 100% ściągalności

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 20 sel

Nawet PKOBP to tylko 26% Skarbu Państwa a resztę może mieć każdy...

! Odpowiedz
6 10 sel

To już bardziej polski jest Geting Nobl Bank bo Polak z zagranicy , ale Polak ma na pewno 67% a i resztę tez mogą mieć Polacy.., tak samo jak Niemcy mogą mieć PKOBP..

! Odpowiedz
0 2 jurijkalevra

Skarb Państwa 367 918 980 (29,43%) 367 918 980 (29,43%)

! Odpowiedz
104 61 ~mar112

Teraz polskie znaczy w rękach partyjnych kolesi- więc dziękuję

! Odpowiedz
1 7 loosac

Teraz, nagle, niespodziewanie. NIgdy wcześniej tak nie bylo. NIGDY, nie ściemniam xD

! Odpowiedz
6 35 ~Adi

Dziś się coś chyba zmieniło w sprawie Banku PEKAO podobno znowu większość ma Polska

! Odpowiedz
48 42 ~gracjan

Omijać obcych, nie wiadomo co knują. Ufam swojemu Getinowi, polski, profesjonalny, konkurencyjny ;wszystko jak trza.

! Odpowiedz
11 27 ~KnR

Dokładnie, żyjemy w czasach gdzie kupujemy od Niemca, trzymamy kasę u Niemca, zapożyczamy się u Niemca. Jak już mam kupić coś u Niemca to zawszę płacę kartą, niech część marży spłynie do banku.

! Odpowiedz
0 13 ~oszukany

to dopiero złodziej i kombinator

! Odpowiedz
9 49 ~sz

amber gold też był nasz polski. Miś na miarę polskich możliwości.

! Odpowiedz
3 9 jurijkalevra odpowiada ~KnR

Ja staram nie dawać się drenować przez zagraniczny kapitał z kasy. Polski bank, kupuje jeśli jest możliwość Polskie produkty od Polaków. Czemu Polska jest biedna? Bo Polacy niezbyt mądrzy wszystko chcą zagraniczne. Pieniądze płyną za granicę a nam g*wno zostaje.

! Odpowiedz
9 44 ~Wspierajmy_polskie_B

Możemy mieć wpływ na obecność obcego kapitału w bankach w Polsce. Wystarczy przenieść się do polskiego banku.

! Odpowiedz
1 27 ~ted

ciężkie czasy to mieliśmy do tej pory a bankowcy niech nie walą w pory.

! Odpowiedz
1 18 ~Aktualizacja

Pod koniec 2016 roku BPH został przejęty przez Alior,
a pakiet kontrolny w Pekao kupiło PZU.

! Odpowiedz
30 20 ~bingo

Mój Getin utworzony przez Polaka, zdolniacha i fenomen biznesowy i trzymam się od wielu lat ze wszystkimi opcjami.

! Odpowiedz
11 32 ~Postkomuna

Chyba przez UB-eka (TW Ernest).

! Odpowiedz
8 13 ~patka

fajnie, że są ludzie którzy liczą się z tym skąd w banku pochodzi kapitał :) dla mnie to też był argument. już nie mówiąc o tym,że getin ma świetną obsługę klienta i wszystko można raz, dwa z nimi załatwić :)

! Odpowiedz
2 3 ~KnR odpowiada ~Postkomuna

Zgadza się, też mnie to osłabiło jak się dowiedziałem, ale z dwojga złego powiedz mi co się NAM globalnie bardziej opłaca, trzymanie kasy w Getinie czy w Mbanku lub ING?
Pozdrawiam serdecznie

! Odpowiedz
3 3 ~oczytwarte

jego paniusia z telewizji drogo kosztuje i musi kombinować na rodakach

! Odpowiedz
0 1 ~Bankier

Aktualizacja zagranicznych banków i ich udziału w Polskim rynku:
http://www.infobank.pl/kto-jest-wlascicielem-bankow-dzialajacych-w-polsce-gdzie-trafiaja-zyski-i-jaki-jest-nasz-dlug

! Odpowiedz
19 27 ~Adam

Alior Bank powstał 2008 roku i stać ich jest wykupywać inne Banki ludzie obudzicie się .....

! Odpowiedz
2 32 ~Alior

Aliora nie, ale PZU tak

! Odpowiedz
13 6 ~Adam

A może to jest Amber Gold w innym wydaniu bedziecie plakać a mamy swoje banki Polskie i pewne ....

! Odpowiedz
4 1 ~beti

coś nie halo te wykresy, WBK kupil Santander czyli jest hiszpa ński a nie polskiToyota Bank twierdzicie że jest niemiecki, a nie przypadkiem japoński?

! Odpowiedz
5 19 ~bogusia

Proszę uważać z Alior Bankiem. Założyłem lokatę w skoku in Jana z Kęt w Rumii na krótki okres. Pracownica w/w skoku nie powiadomiła mnie że z chwilą założenia lokaty staję się udziałowcem i muszę opłacać składki. Po zlikwidowaniu lokaty skok nie anulował członkostwa .ALior bank wykupił skok i kazal nam zapłacić opłaty bankowe nie informując nas że to składki członkowskie. Tak jak skok i alior bank są instytucjami które oszukują obywateli. Za założenie lokaty w skoku na krótki okres muszę teraz zapłacić zaległe składki i opłatę sądową . Proszę czytać każdą umowę i uważać co się podpisuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 20 ~Anka

umowę się czyta a nie myśli o niebieskich migdałach !!!!!!!!!!!!

niepoważne zachowanie.

! Odpowiedz
2 4 ~Rympałek

Najlepiej nic nie podpisywać i nie zakładać żadnych lokat. Trzymać forsę w skarpecie. Tylko ludzie chciwi i łapczywi na kasę tracą majątki.

! Odpowiedz
2 2 jurijkalevra odpowiada ~Rympałek

Ci trzymający w skarpecie też tracą jaśnie panie o dużej wiedzy ekonomicznej. Choćby przez takie zjawisko jak inflacja.

! Odpowiedz
11 37 ~celina

Dlaczego tyle banków jest zagranicznych?Tyle doją z Polski????????? Nie widziałam polskiego banku za granicą,dlaczego? jesteśmy już tyle lat w Unii powinniśmy być równouprawnionymi partnerami,dlaczego jesteśmy do wykorzystywania nas tylko????????? Banki zagraniczne mają bardzo dużo udziału w polskich Bankach naszym kosztem.Nie wezmę nigdy w życiu pożyczki z Banku ani rat.choćbym miała biedę klepać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~beti

utrzymanie placówki w innym kraju kosztuje, poza tym jestt wysoki próg wejscia na rynek zachodni, duży wyższy niz w Polsce

! Odpowiedz
5 0 ~Mark

A PKO BP czasem nie ma oddziałów Anglii??

! Odpowiedz
0 14 ~Jazzz odpowiada ~beti

Kosztuje ??? Ma zarabiać. To właśnie robią zachodnie banki w Polsce, z a r a b i a j ą.

! Odpowiedz
1 10 ~Julek

Bo to są żydowskie banki, umieszczone w różnych krajach Europy.

! Odpowiedz
17 5 ~nadia

dla mnie najważniejszym atutem jest oferta danego banku. choć nie ukrywam,że miło gdy jest polski. akurat tak się zbiegło, bo mam założone konto w polskim banku i jest rewelacyjne- getin up. nie tylko bez żadnych opłat, ale też z fajnymi ułatwieniami typu przelewy przez facebooka i karta z wyświetlaczem, który ułatwia mi kontrolę stanu konta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 46 ~maria

Polacy chcą zmian na lepsze, tylko pytanie co robią, aby pomóc podnieść się Polsce. Nic nie kosztującym posunieciem jest przeniesienie rachunku bankowego do banków polskich a mamy ich trzy. Wypracowany kapitał wówczas zostanie w naszym kraju. Każdy wie, że banki zagraniczne działające w Polsce swój wypracowany kapitał odprowadzają do swoich central zagranicznych. To my sami, obywatele Polski dorabiamy inne kraje, ogołacając nasze dzieci.
Nie możemy czekać, że jakikolwiek rząd bez naszego udziału zbuduje nam silna Polskę, Polske, która zacznie się liczyć na arenie światowej. To zależy od nas i tylko od nas. Siła jest w narodzie, ale nie tylko w pięści. Pora to zrozumieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Adam

Ja to rozumiem ale z założenia idzie się tam gdzie się najbardziej opłaca. Poza tym jak masz kredyt mieszkaniowy to nie zmienisz banku tak łatwo.

! Odpowiedz
2 9 ~aghi

Ja jeszcze nie moge naskoczyc ktory bank jest Polski i tylkoPolski. Zgadzam sie z toba. Ratowanie kraju to lokowanie naszych pieniazkow w rodzimych bankach.

! Odpowiedz
0 1 ~beti odpowiada ~aghi

chyba nie ma już tylko polskiego banku ... może BOŚ, ale trzeba sprawdzić

! Odpowiedz
4 12 ~Andrzej

maria, jak polacy mogą pracować w Polsce, jeżeli polska elita polityczna, służy i sprzedaje polskie mienie społeczne, a obywatelom tego kraju nie daje się pracy. Ach jeszcze jedno Banki nigdy nie wypracowują kapitału, one go kradną innym. Powiedz mi mario ile jest wart wydrukowany środek płatniczy, (Bo Euro albo Dolar nie są pieniądzmi(pieniędzmi) Po zatym nie obrażaj Polaków, bo na nich dzisiaj żerują Banki należące do Rodszyldów przyjżyj się na przykład Bankowi Francuskiemu, a dowiesz się do kogo należy. Piszesz, że siła jest w Narodzie, Przyjrzyj się Rosji, jak ją poniżają Ci, którym się marzy by pola naftowe i ninne należyły do nich a są to tacy , jak Rokefeler, Rotsszyld, Murdoch oni to za pomocą swoich piesków osiągają to co nazywa się Kapitał. Przyjrzyj się karierze Tomasza Lisa, Lecha Wałęsy, Kwaśniewskiemu, gdzie była siła Narodu jak te sługusy napewno nie polskiego arodu sprzedawali i dalej sprzedają Polskę. naraie na tym zakończę.
Przepraszam za polski ale od 44 -rech lat nie mieszkam w Polsce, a dlaczego ... ? To całkiem inna historia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 4 ~marek

Międzynarodowe sieci banków to dzisiaj powszechna praktyka; mnie bardziej obchodzi czy bank ma sensowną ofertę. Potrzebowałem pożyczki, pilnie; nie patrzyłem na kraj , korzenie a na skutek. wybrałem Ferratum bo działa na już.

! Odpowiedz
37 8 ~grażka

co to za różnica, jeśli bank jest dobry to do kogo należy już ma mniejsze znaczenie. My w domu mamy w millenium i w raiffeisen, fajne warunki i konkretna obsługa i to jest najważniejsze

! Odpowiedz
9 59 ~Paweł

Dla mnie ma to duże znaczenie. Nie lubię Niemców i mogliby oferować mi laskę do rachunku a i tak nie skorzystam z ich usług. Staram się jak mogę by Niemców nie dorabiać.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 21 ~przeciętny_obywatel odpowiada ~Paweł

Dobre podejście. Warto poczyta ćo tym jak polski przedsiębiorca chciał wejść na niemiecki rynek z gazetą sportową i jak niemcy go bojkotowali bo był spoza kraju. A my? niektórzy nic się nie uczą niestety ...

! Odpowiedz
7 4 ~gffsdfg

Jest błąd, mBank należy do Commerzbanku AG, nie do Deutshe Banku.

! Odpowiedz
0 6 ~zdz

Na grafice nie ma informacji że mBank należy do Deutshe Banku, "chmurka" pokazuje tylko banki pochodzące z Niemiec. To że największym akcjonariuszem jest akurat Commerzbank to dodatkowa informacja od Ciebie. Pozdrawiam

! Odpowiedz
17 11 ~kriss

to, że polski bank to nie wcale oznacza ze tak wszytsko świetnie. Mialam konto w jednym z polskich i ucieklam, niepotzrebnie siedzialam tyle lat, tyle ze mnie kasy wycisneli. Teraz mam w raiffeisen i w koncu jestem zadowolony i wiem za co place, a place jakies grosze w porównaniu do tamtego banku

! Odpowiedz
18 5 ~berenika

to prawda, w dodatku stricte polskich banków jest na rynku mało i niekoniecznie oferta odpowiada. ja tez mam w rajfie i tez jestem zadowolona

! Odpowiedz
5 7 ~aloizy odpowiada ~berenika

a ja myślę że jeżeli wszyscy przeniesiemy się do polskich banków to i one zaoferują nam dużo lepsze warunki, bo będą mieli z czego, siedzę od dłuższego czasu w UK i tu proponują mi kasę za przeniesienie rachunku do ich banku + konto, przelewy, karty itd za darmo, czemu te same banki nie robią tego w Polsce? Bo Polska do krowa która się sama daje doić.... wielka szkoda. Potrzebni mądrzy politycy i będziemy mieć to czego nam brakowało po okresie II WŚ

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~Logika odpowiada ~aloizy

Jeżeli wszyscy przeniesiemy się do polskich banków, to one zaoferują GORSZE WARUNKI.
Ponieważ zmniejszy się konkurencja.

! Odpowiedz
8 6 ~aga

Zaskakujące kto stoi za niby polskimi bankami, to już jesteśmy światowcami. Ja wolę lokalnie. Moje pierwsze konto to Getin Up, dostałam w prezencje od mamy. Super sprawa z kartą i opcjami mobilnymi.

! Odpowiedz
21 9 ~klientING

czytam tutaj,ze zagraniczne banki chca na Nas polakach zarobic. a powiedzcie mi prosze czy np Bank Pocztowy nie zarabia na swoich klientach? jest wolny rynek. ten kto jest kumaty potrafi tez sprzedac polski produkt za granica i zarobic na obcokrajowcach. Ja wybralem oferte ING poniewaz byla dla mnie najbardziej atrakcyjna. proste. mam gdzies czy place rate bogaczowi z niemiec, anglii czy Polski. no a moze znajdzie sie jakis "inteligent" co powie,ze jedynym slusznym tworem bankowym sa SKOK-i, ktore sa wieksza przewałką niz ambergold...
i na koniec! Szanujmy się rodacy, nie ważne na kogo glosujecie!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 19 ~kane

dla ciebie nie istotne komu pchasz w d... problem w tym że te zyski są wyprowadzane z kraju chcesz to pchaj twoja wola i prawo ale nie mów szanujmy się... bo taki z ciebie polak jak z kozich jajec kastaniety

! Odpowiedz
7 16 ~maria

więc nie oczekuj od naszego rządu poprawy bytu. Dorabiasz obcy kapitał co jest haniebne. Kogo dorabiasz tam się zwracaj o poprawę swojego portfela. Owszem Bank Pocztowy jak każdy inny musi zarabiać. Różnica polega na tym, że wypracowany kapitał przez polskie banki zostanie w Polsce, natomiast wypracowany przez banki zagraniczne jest odprowadzany do ich central zagranicznych. Każdy patriota, każdy Polak któremu jest na sercu dobro Polski i ich dzieci nie dorabia obcych. To tak samo jakbym ja swoje zarobione pieniądze zaniosła sąsiadowi a moje dzieci byłyby głodne. Tak właśnie robia ci co uważają, że jak 5 zł im zostanie w kieszni to zbudują dom. Dom to nasz ojczyzna i tylko wspólna praca nas wszystkich może zmieć nasz kraj na lepsze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 7 ~pokonajrynekpl

W ten sposób widać jakie interesy reprezentują banki. To są firmy, które mają zarabiać. I to jest jasne. Jednak rola banków w całym systemie gospodarczym jest bardziej znacząca. My swój system bankowy w dużej mierze sprzedaliśmy w zagraniczne ręce. I teraz samo oparcie się na PKOBP to za mało. Zwłaszcza, że ten też zrobił błąd i uwikłał się w przejęcie Nordei, która poza bagażem ryzykownych kredytów walutowych nic innego do tej transakcji nie wniosła. Teraz nasza gospodarka i społeczeństwo są uzależnione od instytucji, których podstawowym celem jest wyrwanie swojego zysku i to może być nasz podstawowy balast.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 28 ~Ryszard

wycofujmy depozyty i ro-ry z tych banków a banksterzy sami się wyniosą Polski

! Odpowiedz
27 6 ~fds

To wycofuj oszołomie.

! Odpowiedz
18 2 ~lubelak odpowiada ~fds

a kto trzyma kase w banku chyba biedota ?

! Odpowiedz
1 15 ~LK odpowiada ~fds

A po co epitet? Proszę panować nad reakcjami.

! Odpowiedz
2 8 ~glos_rozsadku

to nic nie da, bo bank kreuje pieniądze z niczego. Raczej przestańmy brać kredyty w tych bankach.

! Odpowiedz
6 14 ~ron2000

Podajcie rodziny i grupy faktycznie kontrolujące Unicredito, Citibank, Commerzbank, HSBC ,ING.
Ile z czołowych banków kontroluje de facto rodzina Rotshildów ?

! Odpowiedz
5 22 ~asa

Ja przeniosłam swoje aktywa z nimieckiego banku.

! Odpowiedz
11 38 ~cham

NA POCZĄTEK KAŻDY POLAK POWINIEN ZREZYGNOWAĆ Z USŁUG
NIEMIECKIEGO MBANKU
HOLENDERSKIEGO ING.
NIECH SPADAJĄ NA DRZEWO ZA SWOJE ZACHOWANIE WZGLĘDEM POLSKI.

! Odpowiedz
2 10 ~gf

A o amerykanach to nic nie powiesz? Tam nie ma dnia by Polski nie obsmarowywano!

! Odpowiedz
1 8 ~DeathTriumphant

69% akcji mBanku nalezy do Commerzbank dekle!
https://www.mbank.pl/relacje-inwestorskie/akcje-mbank/akcjonariat.html

Kto pisał ten raport?
Dlatego właśnie ten kraj wygłada jak wygloada. W rzadzie tez takich mamy.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~Makaron

Alior włoski? Czyli PZU też Włoskie???

! Odpowiedz
7 8 ~komentarze

Wyborcy PO i Nowoczesnej to ci jak komentujący xxx dla myślących pytanie skąd ich biorą byłe Zomo służby czy budka z piwem

! Odpowiedz
27 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 47 ~Anty-petrus

Ludzie poddani praniu mózgu przez PO i petrusa nie rozumieją co to współczesne niewolnictwo ekonomiczne, współczesny kolonializm, współczesne wojny gospodarcze.

Każdemu radzę by wyjechał i zobaczył to wszystko z boku by uświadomić sobie jakimi szkodnikami narodu są petrusa i Po

! Odpowiedz
9 24 ~show

Trzymam kasę w SKOK-u. Tylko tyle ile mogę, żeby BFG zwrócił. Mam dużo większe oprocentowanie niż wasze bankowe lokaty. Pożyczke dostaję kiedy chcę. W SKOK jestem od 19 lat. Kto z was korzystał przez 19 lat tylko z jednego banku?:)

! Odpowiedz
7 4 ~Bankier

no nareście Jarek się odezwał :)

! Odpowiedz
4 6 ~Porada

SKOK nie jest bankiem, nie obowiązuje go BFG.

! Odpowiedz
15 39 ~patriotaPolski

PRECZ Z OBCYM KAPITAŁEM ! - jak będą dalej podskakiwać i szkalować naszą kochaną Polskę ,to zrobimy nacjonalizację !!! yeah !

! Odpowiedz
18 8 ~idotaPolski

Hell yeah, i do gazu z nimi jak kiedys, a sami bedziemy produkować onuce i jesc pyry i cebule! I nikt nam nie bedzie mowil jak zyc!

! Odpowiedz
0 4 ~Ktoś odpowiada ~idotaPolski

i co żryć ;P

! Odpowiedz
30 11 ~stanwojenny

Już raz było wszystko polskie-cukier,ocet i mąka.Dziękuję psychopaci

! Odpowiedz
3 36 ~Piotr

A ja chciałbym oszczędzać w polskim banku (akurat mam lokaty w Idea Banku)
https://goo.gl/ORouo8
kupować w polskich sklepach, polskie produkty.
Tylko że klient wybiera po cenie oraz jakości produktu.
Mimo, że polskiego samochodu nie mam szans kupić, to już płytki do łazienki, armaturę, panele, farby, itd. staram się kupować naszej produkcji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 15 ~drwal

Lista niemieckich mediów w Polsce."... poszukałem po stopkach redakcji, od spółki do spółki do źródła" - pisze autor, Kacper K.

Poniższy artykuł, zawierający kwerendę Autora, wart jest uwagi. Przeto przytaczam go w całości.
http://pikio.pl/niemieckie-media-w-polsce-lista/

! Odpowiedz
11 15 ~JA6969

Jak przeszkadza wam bank nalerzący do francuzów, holendrów, chińczyków i innych to dlaczego kupujecie w biedronkach, lidlach itd???
Ach rozumiem bank MUSI być polski a kase wydam w sklepach z zagranicznym kapitałem. OTO JEST POLSKA i polska mentalność

! Odpowiedz
7 8 ~paweł

bo nie mamy wyboru buraku

! Odpowiedz
1 5 ~burak

kupujemy gdzie taniej, polskich sklepów nie stać na tak niskie ceny jak w Lidlu ponieważ http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-z-dofinansowaniem-lidla-i-kauflandu,65,0,1867585.html

! Odpowiedz
3 5 ~JA6969 odpowiada ~paweł

A jakiego wyboru idioto? W czym? Chyba gdzie idziesz sr...ć nie masz wyboru choc i tu bym się sprzeczał. NIe chcesz biedronki, lidla i innego? Idziesz do osiedlowego polskiego. Ale nie przezcież tam jest taniej no nie??? A potem jedziesz po bankach bo zagraniczne a swoją kase wydajesz właśnie w sklepach z których zysk leci do anglii, hispanii i innych a nie zostaje w polsce
PS: Nie obrazaj a nie będziesz obrazany

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~JA6969 odpowiada ~burak

Zgadzam się ale jak widzisz wszyscy jadą po bankach bo "obce" a chwile później do biedronki bo kalafiory po 50 groszy. I to jest własnie polska mentalność. Wyśmiać innych a jak już nikt nie widzi robić dokłądnie to samo

! Odpowiedz
3 2 ~mea

w biedronce jest full poslich produktów. a takie tylko kupuje zeby wspomóc polskich producentów

! Odpowiedz
0 24 ~PATRIOT

A ja zapytam do kogo należą Polskie Media ? Zachęcam wszystkich do podpisania petycji Maxa Kolonko, wpisz w google: petycja Ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski, trwa to kilkadziesiąt sekund (na stronce citizengo). Polskie media dla Polski i Polaków a nie tak jak obecnie przeciw nam.

! Odpowiedz
2 8 ~drwal

w 75 % to kapitał niemiecki -Lista niemieckich mediów w Polsce. Poniższy artykuł, zawierający kwerendę Autora, wart jest uwagi. Przeto przytaczam go w całości. http://pikio.pl/niemieckie-media-w-polsce-lista/

! Odpowiedz
0 7 ~bingo

dzięki też podpisałem

! Odpowiedz
3 1 ~plazowicz

Nie wiedziałem, że mamy banki należące do Brytyjczyków. Chyba trzeba się tam przenieść. Ciekawe zestawienie.

! Odpowiedz
6 2 ~mateusz

Dobre rozjaśnienie topograficzne. nie ma to pewnie większego znaczenia na sentymenty klientów. Ale z jakiegoś podskórnego myślenia wychodzi przywiązanie do tego co polskie. Ja tak mam, więc i lokaty konto mam w Getin Banku-prywatnym ale polskim.Ostatnio często korzystam z karty Getin Up.

! Odpowiedz
19 5 ~michał

Co za różnica z jakiego kraju jest bank, ważne żeby miał dobrą ofertę. Potrzebowałem szybkiej pożyczki i wziąłem z Ferratum, nie dochodziłem korzeni maltańskich. Pożyczka bez większych ceregieli formalnych.

! Odpowiedz
6 4 ~gegs

no a jak wiadomo wszystko co niemieckie lub austriackie jest najlepsze :D wiec raiffeisen mbank deutche bank...

! Odpowiedz
1 4 ~asdf

no jak Alior polski?

! Odpowiedz
8 6 ~Klient

Nie wiem jak Wy, ale ja już wolę zagraniczny kapitał niż np. byłego TW wśród głównych udziałowców banku...

! Odpowiedz
0 8 ~Mauro

oo ciekawe co piszesz.... rozwiń proszę którzy to TW, albo jakiś link proszę

! Odpowiedz
1 5 ~plazowicz odpowiada ~Mauro

TW = tajny współpracownik (służby bezpieczeństwa).

! Odpowiedz
10 28 ~wystarczy

W USA nie ma opłat za korty kredytowe i za to że należysz do banku , a biednych Polaków to okradają wszyscy ,od rządów Tuska począwszy na bankach skończywszy i dlatego tak płaczą ci posłowie z PO , PSL i Nowoczesna Petru ze swoimi kundlami

! Odpowiedz
22 9 ~grizli

Mam kartę kredytową w Citi i nie mam za nią opłat. Widzę że jak komuś się w życiu nie powodzi to wszędzie widzi złodziei. Poczekaj to zobaczysz jak Cię PiS oskubie wprowadzając nowe podatki.

! Odpowiedz
1 1 ~Krystyna

Swięta racja

! Odpowiedz
6 10 ~Heheszej

Ogólnie głupszego artykułu nie czytałem. Kto jest właścicielem jest ważne ? Nie sądzę w zestawienie pojawił się Gettin bank, idea bank które są jednym z bardziej szemranych banków, gdzie cieżko szukać uczciwości i przyzwoitych warunków.

! Odpowiedz
0 5 ~MM

To alior jest polski, czy włoski?

! Odpowiedz
0 3 ~ll

Zostaupiony przez PZU

! Odpowiedz
0 3 ~znawca odpowiada ~ll

25% udziałów należy do PZU

! Odpowiedz
5 6 ~Luke

Miałem w różnych bankach konto. Potrzebowałem przy okazji zawsze walutowych i oszczędnościowych. Szczerze najbardziej uczciwy i do klienta jest ING. Pisze bez kryptoreklamy tylko jako klient, pewnie idealnie dla marketingu szeptanego teraz tej firmy. Ale relacje w tym banku są rzeczywiście do klienta. Oczywiście spredy maja do kitu i to co w bankach sie i tak nie robi. Ale są pod klienta. Najgorzej, wiadomo Eurobank o Credit agricole z uśmiechem ci zawsze cos skubnąć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~mBank

Myślę o PKO BP obecnie, z grubym wkładem wyciulanym.

! Odpowiedz
3 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
16 13 ~poldek

Patrzę w KRS i się okazuję, że wszystkie banki są polskie. Tak, polskie. Każdy z tych banków ma siedzibę w Polsce, tu płacą podatki od zysków, tu mają wszystkich swoich pracowników.

Jeśli ktoś ma inny pomysł na narodowość banków, to niech uwzględni również, że Toyota Bank w Niemczech ma głównego udziałowców z Japonii. Z kolei prawie 90% akcji Deutsche Bank posiada Santander. Tak po sznurku można iść oczywiście dalej. Ale jedno jest pewne, Niemcy potrafią być dumni z VW, którego głównym właścicielem jest Porsche SE, którego główny udziałowiec od dwóch pokoleń mieszka w Szwajcarii. Oczy nam kole z kolei Axel Springer, jako niemiecki koncern medialny, uwaga -przejęty kilkanaście lat temu przez Szwajcarów Ringer, których głównymi inwestorami są fundusze z USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~LKB

Zagadka ekonomiczna (jako przykład na wykładzie z ekonomii). Bank ma w gotówce ma 100 zł. Przychodzi 2 klientów i pożyczają po 50,00 zł. Na drugi dzień przychodzi również 2 klientów. Pytanie ,ile bank może im pożyczyć maksymalnie???

! Odpowiedz
3 2 ~sierp

100 zł

! Odpowiedz
0 2 ~LKB odpowiada ~sierp

Nie błąd

! Odpowiedz
0 5 ~lobo

Około 1900 zł :D Może więcej nie znam najnowszych standardów rezerwy cząstkowej :P

! Odpowiedz
1 0 ~LKB odpowiada ~lobo

Z rezerwą tak, Ale bez rezerwy to 100 +100 =200 zł

! Odpowiedz
0 0 ~Clyde

zalezy od rezerw obowiazkowych..obecnie od 8-12% się kształtują z tego co pamietam..w zaleznosci od wielkosci banku i jego sytuacji finansowej z lat poprzednich..wiec przyjmuje ze st.rez.ob. to 10%
czyi 900zł max tym 2 klientom

! Odpowiedz
0 1 ~rttyuiop odpowiada ~LKB

błąd, nie pożyczy 200 zł po obaj pożyczkobiorcy od razu zechcą wyciągnąć te pieniądze pobierając gotówkę z banku lub przelewając ( chociażby przy zakupie czegoś) a bank nie ma 200 zł w gotówce ani pieniądzu banki centralnego, będzie mógł wypłacić tylko 100zł. bank zbankrutuje.

! Odpowiedz
1 3 ~rttyuiop odpowiada ~rttyuiop

a tak naprawdę będzie mógł pożyczyć tylko 90zł, żeby zostawić rezerwę obowiązkową, by pożyczyć wiecej będzie musiał czekać na depozyty od klientów.

! Odpowiedz
0 0 ~asd

(50 - (50 * rezerwa czastkowa)) + (50 (50 * rezerwa czastkowa)) - tyle moze pozyczyc

! Odpowiedz
0 0 ~mania

stowke plus odsetki !!!

! Odpowiedz
0 0 ~Znawca

W zależności od mnożnika kreacji pieniądza, bank może udzielać pożyczek znacznie przekraczających depozyty - nawet do 8-10 krotności zgropmadzonych wkładów.

! Odpowiedz
5 12 ~Polak

Nie ma różnicy czy POlskie czy zagraniczne.Wszystkie Banki są jak PIJAWKI wyssą z klienta wszystką krew(pieniądze).

! Odpowiedz
1 10 ~roth

W sytuacji gdy każdy bank komercyjny tak naprawdę tworzy kredyty z niczego, czyli generuje pusty pieniądz na zasadzie kreacji pieniądza w systemie rezerwy cząstkowej i za tak udzielone kredyty "z powietrza" czesze prowizje, odsetki, opłaty - latami - pozbywanie się JAKIEGOKOLWIEK banku komercyjnego to była ewidentna ZDRADA KRAJU. Pan Aaron Bucholtz powinien być za to rozliczony i nabity na pal ku przestrodze innym zdrajcom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 27 ~Pit

W. Putin podpisał w ostatnich dniach ustawę ograniczającą zaangażowanie kapitałowe OBCYCH PAŃSTW w rosyjskich firmach medialnych.
Warto zrobić to także i u nas, aby interesy państwa ościennych nie były osiągane poprzez kształtowanie naszego postrzegania świata.
Zróbmy to poprzez podpisanie petycji do Sejmu: http://www.citizengo.org/en/signit/32350/view

Może kolejną petycję założymy na rzecz ograniczenia wpływu obcych państwa w kapitale sektora bankowego?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 9 ~JA6969

A jakie znaczenia ma to do kogo należy bank?
A może zrobicie coś podobnego na temat np dostawców gazu, energii, telefonii czy sieciówek? No ale oczywiście banki są bardziej poczytnym tematem i na pewno kliknięć będzie więcej

! Odpowiedz
4 12 ~anty_ryży-kutong

pewnie dlatego że to portal głównie o finansach? a może dlatego że nazwa portalu kojarzy się z bankami? ułomni od swetra czy jak?

! Odpowiedz
6 10 ~Joki

Z lokowaniem środków w bankach z kapitałem zachodnim trzeba być ostrożnym.....Jak się zacznie sypać na zachodzie to polscy klienci także to odczują......

! Odpowiedz
1 8 ~BOŚŚŚ

Polecam BOŚ 3% ROR za darmo - Państwowy

https://bosbank24.pl/twojekonto

! Odpowiedz
0 0 ~Gruka

Próbowałem się przenieść do BOŚ. Naprawdę chciałem. Ale chciałem też aby przenieśli mi moją kartę kredytową (ze znaczym limitem) z innego banku, w którym mam konto od kilkunastu lat. Na zasadzie sprawdzamy BIK, PIT, historię konta i karty, tu zamykamy tam otwieramy. BIK sprawdzili, wszystko super, bogata historia. A potem informacja z oddziału, że potrzebują USy, ZUS'y, tonę papierów i kartę uzębienia od dentysty. No nic mówię, zacisnę zęby i nazbieram tych papierów. Miałem dostać komplet wymaganych dokumentów na maila. Nic nie przyszło. Więc odpuściłem sprawę. Banki są tylko tak dobre jak pracujący w nich ludzie. BOŚ tego egzaminu u mnie nie przeszedł. Szkoda po chciałem wesprzeć polski sektor finansowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 21 ~7763hjk388

to dlaczego tuski i kopary z PO pierdziłay prze 8 lat że sektor bankowy w Polsce należy do Polaków !!!!???? jakie barany im schizofrenicznie zaufały i dały koryto na 8 lat!!!???

! Odpowiedz
2 5 ~Jarek

W Getin Noble Bank ponad 38% posiada LC CORP BV, nie mylić z z S.A, zarejestrowane w Holandii

! Odpowiedz
3 23 ~Grzechu_comeback

Panie Buczek jak tam odwrócone hipoteki?!?!?
GDZIE BYL BUCZEK, gdy polska gospodarka, szerokim strumieniem NFI wypływała poza granice? Zamiast unowocześnienia, poprawy rentowności, otwarcia na nowe rynki,staliśmy się źródłem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu dla potomków Goeringa i innych.
Pańskie teorie są tak związane z realiami jak prorynkowy kurs partii tzw obywatelskiej i wszelkiej maści jej późniejszych macek.
Panie habilitowany, gdzie byłeś, gdy okradano społeczeństwo z OFE??! Pod miotłą? Czy może po okruszki ośmiorniczek?
"Kto ma banki ten ma władzę"-jest pan zbyt młody, panie Buczek, by wiedzieć czyj i z którego roku ten cytat.
Magiczna niewidzialna ręka rynku została zastąpiona CHCIWOŚCIĄ ponad miarę. Chciwością, która stworzy subprajmy, odwrócone hipoteki i inne twory, które S&P i tak oceni tak, jak sobie będzie życzyć tych 60 najbogatszych na świecie.
Polska dała się wrobić w patologię, którą, świat teorii ekonomicznych, wrabia również Afrykę i tym podobne kraje. Polska i Afryka? W pańskim świecie, speców teorii ekonomicznych, wszelakiej maści wiecznie głodnych funduszy Afryka i Polska to jedno i to samo.
Czy jest co zmieniać? Niech każdy odpowie sobie sam!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~Poznaniak

Ilość banków, produktów finansowych w Polsce w szczególności banków specjalistycznych jest bardzo, bardzo mała i marna. Nie ma produktów zrównoważonych cenowo, wszystkie nastawione na na zarób nie umiarkowany a delikatnie mówiąc na granicy lichwy. Cóż z ustawy antylichwiarskiej jak można ładować ubezpieczenia na wszystko np. na stłuczenie dupy po wyjściu z oddziału lub kota na niestrawność o ile to pers w wieku 25 lat. Żenada po prostu. Pracowałem w tych odchodach, już nie pracuję ale swądu nie mogę się pozbyć do końca.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 22 ~JKL

Trzeba lokować w BOŚ właścicielem jest Państwowy fundusz ochrony środowiska.

! Odpowiedz
0 6 ~wetyyyuu

dają 3% jak masz bezpłatny ror

! Odpowiedz
1 7 ~AliroSyncToBylSuper

Alior Sync byl super a dzisiejszy T-mobilebankowe do piet mu nie dorasta - tandeta

! Odpowiedz
13 29 ~s6

Plus bank jest cypryjski, a nie polski. Zygmunt przeniósł wszytko na Cypr. Zygmunt nie ma ochoty płacić podatków w kraju w którym zarabia i woli płacić Cypryjczykom?

! Odpowiedz
12 12 ~anonim

to że jest zarejestrowany na cyprze nie znaczy że nie jest polski

! Odpowiedz
9 12 ~asd odpowiada ~anonim

A czy to coś zmienia? Najważniejsze gdzie płaci podatki. Czy firma zarejestrowana na Cyprze płaci w Polsce podatki?

! Odpowiedz
6 4 ~Grzechu_comeback odpowiada ~anonim

to że coś jest "zarejestrowane" w Polsce, bo musi, powoduje, że jest to polskie?
To jest współczesny patriotyzm. Piep....ć głupoty o łamaniu demokracji a z drugiej strony doić państwo!
Czy jest polskie, czy kierowane wyłącznie chciwością, decyduje nie tylko miejsce rejestracji ale również kierunek przepływu kapitału, cel inwestycji, dystrybucja dochodów i takie tam "farmazony" zupełnie OBCE współczesnej ekonomii wszelakich speców o których pisałem powyżej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 0 ~nocoty odpowiada ~anonim

To właśnie chyba po miejscu zarejestrowania właściciela określa się przynależność "narodową"...

! Odpowiedz
2 29 ~Mateusz

A gdzie Banki Spółdzielcze?? Oczywiście jedyne POLSKIE Banki i zawsze się o nich zapomina zamiast chwalić i wystawiać na piedestał.
Pozdrawiam wszystkich i przenoście konta do POLSKICH Banków.

! Odpowiedz
15 1 ~vvv

o ile wiem banki spoldzielcze to juz niemiecki kapital.

! Odpowiedz
2 7 ~Patafian odpowiada ~vvv

Ale ten dobry, z NRD.

! Odpowiedz
11 8 ~-zbyszek1

Akcjonariusze banków o nich pamiętają. Co chwila muszą bulić na upadające spółdzielcze banki.

! Odpowiedz
1 9 ~Mateusz odpowiada ~vvv

No to powiem ci że źle słyszałeś bo każdy bank spółdzielczy w danym regionie ma własny kapitał a nie obcy a zrzeszają się aby stanowić konkurencje dla banków zagranicznych.

! Odpowiedz
7 16 ~asdf

I węgiel polski również mam kupować i latać polskim LOTem? Ja wybieram to, gdzie dostaje więcej i płacę mniej. To jest dla mnie realna i wymierna korzyść. Oczywiście możesz kupować polski węgiel, karmiąc w ten sposób związkowców, partyjnych prezesów i gęby przy korycie - Twój wybór. Z PKO BP już dawno zrezygnowałem jak mi przyszło płacić 30zł / miesiąc za rachunek firmowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~fg

A ile procent rynku maja w sumie ze są tak istotne w tym zestawieniu? Ostatnio był tez taki super polski SK bank - poszukaj i sprawdź jak skończył on i jego Klienci.

! Odpowiedz
1 2 ~skoda odpowiada ~vvv

chciałeś zabłysnąć a pokazałeś jak jesteś tępy... Wyborca jednej bądź drugiej, wiadomej partii opozycyjnej?

! Odpowiedz
10 7 ~Mateusz odpowiada ~fg

asdf - a tak karmisz turków, niemców, francuzów i innych ale ważne że oszczędziłeś 5 zł, a jako polski przedsiębiorca to powinieneś wiedzieć o co mi chodzi bo idąc Twoim tokiem rozumowania to Ty jako mały polski bizmesmenik nie masz szans z lepszymi i tańszymi firmami z zachodu czy wschodu.
fg - co do Ciebie to szkoda słów skoro na całość patrzysz przez pryzmat jednego banku a myślisz czemu te zachodnie banki się łączą??? Jeden upada a drugi to wykorzystuje i przejmuje go a jak byś nie wiedział w Polsce działa BFG i oddaje pieniądze dla ludzi którzy mają konta w upadającym banku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~janusz_z_dębicy odpowiada ~fg

jak niby skończyli klienci SK Banku? dostali zwrot depozytów, nawet z wysokimi odsetkami, zgodnie z umową

! Odpowiedz
1 5 ~abc

dlaczego na pierwszym obrazku alior jest w Polsce a na drugim we Włoszech?

! Odpowiedz
1 5 ~aga

bo teraz glownym udzialowcem jest PZU https://www.aliorbank.pl/en/investor-relations/shareholders.html, a wczesniej byl Claudio Tassara http://finanse.wnp.pl/kto-i-kiedy-kupi-alior-bank,180675_1_0_0.html

! Odpowiedz
3 2 ~mietek

ciezko sie domyslec ze ktos z Polski go kupil

PZU chloptasku go kupilo

! Odpowiedz
0 6 ~mhm

Właśnie na tym polega niedoskonałość tego zestawienia, wprawdzie PZU jest GŁÓWNYM (największym) udziałowcem Alior Banku, ale jednak WIĘKSZOŚĆ udziałów jest w rękach zagranicznych, więc czy na pewno można go uznać za polski bank?

! Odpowiedz
29 15 ~Edek_od_kredek

..uj mnie obchodzi pochodzenie banku. Dla mnie istotne jest czy mają ciekawe rozwiązania, podejście do klienta, czy nie ma takich kolejek jak w poczekalni do lekarza. Interesuje mnie również sieć oddziałów i dostęp do moich pieniędzy.

! Odpowiedz
22 3 ~PP

A ja domagam się by każdy polityk nosił nazwisko powiązane z jego prawdziwymi intencjami np J K nie J K ale agent Putina albo Kaczoruski Przy urnie od razu wiadomo na kogo głosujesz

! Odpowiedz
0 1 ~Nowy

Czy chodzi Ci może o Jana Krzysztofa?

! Odpowiedz
0 1 ~może_być odpowiada ~Nowy

Jan Krzysztof Niemiecki?

! Odpowiedz
0 2 ~Nowy odpowiada ~może_być

Nie tylko Niemiecki.

! Odpowiedz
16 59 ~endi

Domagam się aby w nazwie każdego banku był odnośnik do kogo należy , nie może być tak , że np ING Bank Śląski ma nazwę swojsko brzmiącą , gdy tymczasem jest holenderski , to kpina z ludzi

! Odpowiedz
10 15 ~lol

Ciekawe, idźmy dalej ... zmieniajmy nazwy spółek skarbu państwa na nazwę prawdziwą żeby nie wprowadzać ludzi w błąd... nie będzie Enei, Tauronu, Orlenu, Lotosu, Pgnig, Kghm etc tylko np. Skarb Państwa lub Rzeczpospolita Polska... Jak ktoś Cie zapyta skąd masz prąd, odpowiesz szczerze i prawdziwie - od Państwa.

! Odpowiedz
2 46 ~soros

Fundacja Batorego tez swojsko brzmi, nie bez przyczyny

! Odpowiedz
0 27 ~polskigupek odpowiada ~soros

a , pachnie czosnkiem ! nieprawdaż ??!!...... majstersztyk dla gojostwa .....,

! Odpowiedz
2 7 ~endi odpowiada ~lol

nie mam nic przeciwko temu

! Odpowiedz
0 0 ~tmk

Zajrzyj chociaż do Wikipedi i wyciągnij wnioski dlaczego tak jest

! Odpowiedz
2 4 ~Adam

A co powiesz na polskie marki Gino Rossi, Reserved, Kruger&Matz, Fresco, Dorato, Cin&Cin, Mokate, Big Star? Można by tak wymieniać bez końca.

! Odpowiedz
11 5 ~mhm odpowiada ~soros

Batory brzmi ci swojsko? LOL

Stefan Batory to Báthory István, Węgier z Siedmiogrodu.

Fajnie demonstrujecie poziom intelektualny katolików.

! Odpowiedz
1 5 ~wykształciuchu odpowiada ~mhm

Napisz jeszcze o Szopenie, że tak naprawdę nazywał się Chopin.

! Odpowiedz
17 20 ~zdzich

Karnowscy jak źródło rzetelnej informacji? Żart czy kpina. Może coś o sponsorujacych ich SKOK-ach i Luxemburgu napiszą.

! Odpowiedz
18 16 ~-zbyszek1

Zarzucanie Karnowskim, ze mówią prawdę może być podłą insynuacją.

! Odpowiedz
3 3 ~qaz odpowiada ~-zbyszek1

Ale to ta trzecia prawda, g... prawda.

! Odpowiedz
8 1 ~-zbyszek1 odpowiada ~qaz

Nie. Nie prawda. To jest oczywista oczywistość dla każdego przytomnego. Dlaczego dla Ciebie nie?

! Odpowiedz
0 5 ~fan_zbyszka odpowiada ~-zbyszek1

zbyszek1 - samozwańczy oświecony

! Odpowiedz
7 3 ~-zbyszek1 odpowiada ~fan_zbyszka

Bzdura. Żona mówi, że jestem mądry. Dlaczego miałaby mówić nieprawdę?

! Odpowiedz
0 13 ~Żuczek odpowiada ~-zbyszek1

Może jest mądra podobnie?

! Odpowiedz
11 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~Żuczek

Prawdopodobnie. Bo kobita pełniąca różne funkcje, niezalena finansowo i to jeszcze jak, kobieta sukcesu z pewnością nie jest ciemna i nie chciałaby z byle kim się marnować. Ciekaw jestem kto z tego forum może powiedzieć, ze chce na niego w ogóle spojrzeć kobieta na poziomie i niezależna finansowo? Gdybym miał typować to palców jednej ręki by starczyło.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Kompensacja odpowiada ~-zbyszek1

zbysiu, im bardziej przekonujesz nas na forum, jaki jesteś fantastyczny, tym bardziej oddalasz się od rzeczywistości. Co Ty, nie masz Fejsbuka i nie obserwowałeś tego podstawowego zjawiska? Przepisz jeszcze 10 razy "jestem bardzo inteligentny", to obiecuję, że uwierzę.

! Odpowiedz
0 7 ~fan_zbyszka odpowiada ~-zbyszek1

"Żona mówi, że jestem mądry." - właśnie tak się steruje idiotami

! Odpowiedz
4 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~Kompensacja

Nie chcę być niegrzeczny powiem, bo to prawda. Lekce sobie ważę to co o mnie pomyśli sobie taki jeden z drugim internauta, w tym co może Ci się wydać nieprawdopodobne ~Kompensacja.

! Odpowiedz
3 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~fan_zbyszka

Mądrym się mówi, że są głupi? Tak to jest?

! Odpowiedz
0 4 ~Kompensacja odpowiada ~-zbyszek1

jeśli ktoś lekceważy czyjeś zdanie, to nie publikuje na ten temat oświadczeń. Ty Zbyszku naprawdę umiarkowanie bystry jesteś.

! Odpowiedz
3 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~Kompensacja

To jest jednak odwrotnie. Trzeba mieć nierówno pod sufitem aby brać poważnie opinię o sobie, zaznaczam o sobie, anonimowego internauty, dodatkowo jeszcze takiego który niczego do rzeczy i na temat nie napisał. I w ogóle nie wiadomo czy potencjał intelektualny jaki posiada, jeśli w ogóle jakiś posiada, pozwala mu na to aby coś do rzeczy i na temat napisać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Koza odpowiada ~-zbyszek1

Już po obiadku?Pamiętaj o tabletkach.Tych na niestrawność też.

! Odpowiedz
12 45 ~WitoldKieżun

Ludzie nie wiedzą, co się dzieje. Dostają propagandę i pozwalają się oszukiwać. Nie znają podstawowych faktów. Np. takich, że zagraniczne banki zarabiają w Polsce 15 mld zł rocznie. A myśmy sprzedali wszystkie nasze banki za 25 mld, choć były warte 200 mld zł! I dziś nie mamy bankowości. To jak nie mieć broni, idąc na front.
Źródło: Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Okradli nas jak okradli Afrykę, „W Sieci”, 42 (46) 2013, 21–27 października 2013

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 2 ~-zbyszek1

Kłamiesz. Wszystkie banki tyle zarabiają.

! Odpowiedz
9 9 ~aa

zarabiają i od zarobionych pieniędzy płacą podatki (w zeszłym roku bodajże 4mld) przy zarobkach 15 to stopa podatkowa ok 20%.

w chwili sprzedaży tych banków nie były one warte 200mld. Teraz może tak, nie wtedy. Wtedyty to były przerośniete molochy zatrudniające ogrom ludzi z procesami wydłużonymi w nieskończoność (bo każdy musiał mieć co robić i swoją pieczątek przybić).


pozatym nie sprzedaliśmy wszystkich banków obecnie ok 40% rynku należy do polskich banków największy jest pkobp, jest również BOŚ bank, getin, alior, idea bank i cała masa banków spółdzielczych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 ~-zbyszek1 odpowiada ~aa

Nie chce mi się lecieć po raportach ale sam PKO BP zarobił w 2014r ponad 3mld. zł.

! Odpowiedz
0 10 ~Piotr odpowiada ~-zbyszek1

No przecież napisał że wszystkie - czytasz ze zrozumieniem czy jest z tym kłopot ??

! Odpowiedz
5 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~Piotr

"Np. takich, że zagraniczne banki zarabiają w Polsce 15 mld zł rocznie"
Chyba jest kłopot. Ale nie mój. Za chińskiego luda nie przekonasz kogokolwiek przy zdrowych zmysłach, że on napisał o wszystkich bankach a nie tylko zagranicznych.

! Odpowiedz
1 10 pwsikorski

Bardzo poważne błędy w artykule. mBank S.A. jest 4 bankiem w Polsce pod względem aktywów (a nie trzecim). Właścicielem mBank S.A. jest Commerzbank AG, a nie Deutsche Bank AG.

! Odpowiedz
0 6 ~Petru

Gdzie jest napisane,ze właścicielem mBank jest Deutsche? W infografice jest pokazane Deutsche Bank obok mBanku jako banki z kapitałem niemieckim. Spojrzałeś i nie zrozumiałeś.

! Odpowiedz
0 2 pwsikorski odpowiada ~Petru

Tak - masz rację. Źle spojrzałem. Tabela wskazuje kraje pochodzenia właścicieli, a nie samych właścicieli danych polskich banków.

Odnośnie kapitału - temat podtrzymuję.
Oczywiście jako dane źródłowe wskazany jest 2014 rok (wtedy dane były prawidłowe), ale słabe jest pokazywanie danych z przed dwóch lat w bieżącym artykule. W szczególności w takim temacie jak ranking banków w Polsce pod względem aktywów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~witti

Na grafice jest informacja, że mBank i Deutsche Bank reprezentują kapitał niemiecki. Nikt nie twierdzi, że właścicielem mBanku jest Deutsche Bank, SĄ TO 2 RÓŻNE BANKI (a mBank faktycznie jest częścią niemieckiego Commerzbanku)

! Odpowiedz
0 1 ~henrys odpowiada pwsikorski

W nowej edycji grafiki jest przecież napisane, że dane są za III kw. 2015. Pomimo przetasowań na 3. i 4. miejscu, mBank wrócił na podium wg ostatnich danych: http://prnews.pl/raporty/raport-prnewspl-aktywa-bankow-iii-kw-2015-3442649.html

! Odpowiedz
0 1 pwsikorski odpowiada ~witti

Tak - masz rację. Źle spojrzałem. Tabela wskazuje kraje pochodzenia właścicieli, a nie samych właścicieli danych polskich banków.
Wycofuję uwagę.

! Odpowiedz
0 1 pwsikorski odpowiada ~henrys

Good point.
Czyli to ja byłem w błędzie.
Przepraszam, wycofuję uwagę.

! Odpowiedz
6 17 ~marek

Jeżeli polski bank nie potrafi mi zaoferować uczciwych warunków i niskich opłat, to czemu mam tam zakładać konto? Tylko dlatego, że jest polski? Dla mnie ta "polskość" nie jest argumentem do tego, żebym musiał płacić kilkadziesiąt złotych rocznie za konto czy kartę, jeżeli w zagranicznym banku mam je za darmo (ewentualnie po spełnieniu łatwych warunków).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 9 ~ttt

dla was losie tu piszace, jedyne znaczenie powinno miec jakie warunki oferuja wam te banki a nie kto jest wiekszosciowym udzialowcem.

i przestancie narzekac, ze jest drogo bo to zwykla bzdura. jakosc uslug jest takze na wysokim poziomie, nie wspominajac juz zaawansowaniu technologicznym bankow w polsce

wasz patriotyzm to nic innego niz komunizm

ale polak musi marudzic, inaczej nie bylby polakiem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Gnom

Dla mnie ważne są obie rzeczy - kto jest udziałowcem i jakie są warunki. Trzymam pieniądze w polskim banku, w którym mam udziały. Bank ma wszystkie usługi za darmo i przyzwoite oprocentowanie lokat.

! Odpowiedz
6 35 ~Andrzej

I to jest jedna z przyczyn dla ktorej mediana u nas to mniej niz na Slowacji, w Czechach czy Grecji. Zastanowcie sie, jestesmy sporo wiekszym krajem, z lepszym srednim wyksztalceniem, wiekszymi mozliwosciami i przedewszystkim pracujemy 2 razy wiecej!!!
Wnioski wyciagnijcie sami... nie zgadzam sie z wieloma rzeczami PiS'u ale widze, ze oni przynajmniej nas nie sprzedaja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~ttt

tylko, ze mamy zle nastawienie do zycia i pracy, ciagle marudzimy i wyksztalcenie mamy niepraktyczne
nie wiem czy wiecej pracujemy, ale na pewno pracujemy mniej wydajnie i to jest glowny problem

! Odpowiedz
6 4 ~-zbyszek1

PKB per capita Czesi, Słowacy, Węgrzy w 1990 kiedy Polska była bankrutem a jej sytuacja była o wiele bardziej tragiczna niż Grecji mieli większe trzy do czterech razy, dzisiaj to już tylko kilkadziesiąt procent. Węgry ca. 30%. W czasie kryzysu PKB tych "potęg" gospodarczych wzrosło o pojedyncze procenciki, Polski o ca. 25%. To samo można powiedzieć o wszystkich wskaźnikach. Płace, eksport, produkcja, sprzedaż itd. Tamci spacerują, my biegniemy. Taka jest między nami różnica. To może zanim będziesz pisał głupkowate odezwy sam się nad sobą zastanów. Sam się zastanów, może skonsultuj z kimś dlaczego lęgnie się w twojej głowie myśl, że Polska kraj sukcesu, bogaty jak nigdy dotąd, mający na świecie tak silną pozycję jak nigdy jest czy został sprzedany. Wątpliwe jest to czy Ty w ogóle jesteś w stanie ocenić realnie rzeczywistość. Nie wiem czy to nie będzie za daleko idące ale mam wątpliwości czy Ty ze swoimi urojeniami powinieneś chodzić do urny wyborczej i wpływać w ten sposób na losy kraju..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~stoik odpowiada ~ttt

dodatkowo Polak jest cwaniakiem, jak może nie będzie płacił podatków. Oficjalne wartości odstają od realnych dochodów Polaków. Niedawanie paragonów w drobnym handlu, usługi bez fvat to codzienność z którą każdy sie spotyka. Co ma do rzeczy pochodzenie kapitału ? Nie będę korzystał z usług PKO BP bo widząc te smutne Panie w oddziałach, które głownie myślą o kawie i ploteczkach zbiera mnie na wymioty. Lepszy biznes wypiera gorszy i w żaden sposób utyskiwania na pochodzenie kapitału tego nie zmienią. Mamy masę polskich firm robiących duże biznesy na świecie i nie dlatego, że są polskie, tylko, że na tle światowych konkurentów są w stanie klientom zaoferować coś więcej niż ich konkurenci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~Adam

Panowie ttt i zbyszek1 nie tłumaczcie Andrzejowi logicznymi argumentami. Po całym jego wpisie widać, że jest na nie bardzo odporny i tylko szuka sensacji i spisków jak jego wódz Kaczyński.

! Odpowiedz
4 2 ~-zbyszek1 odpowiada ~Adam

Jednak kropla drąży skałę.

! Odpowiedz
0 0 ~Miastowy odpowiada ~-zbyszek1

Nie mówi się wy capita,tylko wy capicie.

! Odpowiedz
2 1 ~zass

zabrakło Getin Bank w zestawieniu

! Odpowiedz
0 2 ~Pytanie

Zgadnij dlaczego.

! Odpowiedz
0 0 ~asd

Pewnie dlatego, że Getin Bank (a właściwie Getin Noble Bank) nie należy do 5 największych banków w Polsce.

! Odpowiedz
0 1 ~Vicky

Meritum bank juz przecież nie ma, to Alior bank teraz...

! Odpowiedz
1 14 ~Pod_pantoflem

Mój bank jest,niestety,własnością mojej teściowej i żony.Wolno mi od czasu do czasu,ale tylko gdy jestem grzeczny,wziąć wysokooprocentowany i krótkoterminowy kredyt.

! Odpowiedz
1 25 ~WitoldKieżun

90 proc. sprzedanych polskich przedsiębiorstw zostało wycenionych przez zagranicznych ekspertów, grubo opłacanych. Wyceny były, jak już powiedziałem, takie jak w Afryce: 15 proc. realnej wartości. A zwykli Polacy byli jak dzieci, nic nie rozumieli, na wszystko się zgadzali. Nie było żadnego planu, żadnej myśli.,Źródło: Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Okradli nas jak okradli Afrykę, „W Sieci”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Integrator

Warto przeczytać jego książkę pt. "Patologie transformacji".

! Odpowiedz
21 4 ~Dario

Drogi panie , z ideologią się nie dyskutuje.
Przecież PIS nie jest normalną partią.
To sekta z własną ideologią ,normalne argumenty nie działają.
Podejmowanie dyskusji nie ma większego sensu.
Albo się stawia opór (dobrze zaplanowany) albo kapitulacja.

! Odpowiedz
8 5 ~erererer

sprawdź do kogo należy twój bank żeby dowiedzieć się że najwięksi oszuści są polakami...

! Odpowiedz
1 2 ~jeż_finansowy

No i to jest komplement.

! Odpowiedz
0 0 ~gringo7

Dyzio Marzyciel !!!

! Odpowiedz
2 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 ~Adminek

Plus bank jest Polski polecam

! Odpowiedz
1 14 ~JaruśK

No i pudło.
Bo większościowy udziałowiec to firma Karswell Ltd z siedzibą na Cyprze.

! Odpowiedz
0 7 ~Ekonomista

Alior Bank jest polskim bankiem (ponad 60% akcjonariatu) kiedyś 20% posiadała włoska firma ale te udziały kupił ostatnio PZU.
Prośba do redakcji, sprawdźcie wcześniej czy dane są aktualne.

! Odpowiedz
1 7 ~Tak

Mamy tylko trzy polskie banki: Pocztowy,Getin,Pko

! Odpowiedz
4 4 ~JaruśK

I setki banków spółdzielczych i kas oszczędnościowych, które niestety nie podlegają nadzorowi.

! Odpowiedz
0 4 ~foster

BankBGŻ i BNP Paribas został połączony w BGŻ BNP Paribas, tak o co i jest francuskim bankiem, fajnie się dowiedzieć skąd pochodzi Alior Bank :)

! Odpowiedz
0 1 ~foster

Aktualizacja nastąpiła, więc poprawiam Alior Bank pochodzi z Polski :)

! Odpowiedz
4 4 ~kur

Gdyby nie Balcerowicz sprzedali by je inni. Na jedno wyszło.

! Odpowiedz
5 0 ~-zbyszek1

Sprzedawali tylko nazwy bo pieniędzy to w nich nie było. Taki paradoks nazywały się bankami a nie było w nich pieniędzy.

! Odpowiedz
15 22 ~POLAK

musicie teraz wszyscy podziekowac BALCEROWICZOWI on sprzedał te kury znoszace złote jaja pod pretekstem prywatyzacji okradli polaków z majatku narodowego cały swiat to lupil bo wieział ze to złoty interes tylko bucholc balcerek nie kumał oco biego REASUMUJAC TEN CZŁOWIEK POWINIEN SIEDZIEC TAK JAK DR FENOMEN JAN

! Odpowiedz
4 9 ~asdf

Czy Ty kiedykolwiek dostałeś jakiekolwiek złote jajako "wyprodukowane" przez państwową spółkę/firmę? Bo ja nie a na dodatek często trzeba tam dosypywać z podatków. Na państwowych to się władza żywi nie lud a sposób prywatyzacji po transformacji to już temat na inną okazję.

! Odpowiedz
5 0 ~-zbyszek1

Może zdobyć się na coś więcej niż dziękowanie. Może czas na to aby postawić pomnik temu wielkiemu Polakowi. Proponuję na Świętokrzyskiej przed siedzibą firmy. Kto za?

! Odpowiedz
4 19 ~Obywatel

Można przenieść konto do banku spółdzielczego. Usługi ebankowości na takim samym poziomie jak banki komercyjne... A kapitał w całości lokalny. Wszystkie porządne urzędy miast mają konta w BSach...

! Odpowiedz
9 5 ~Pingwin_z_Madagaskar

Mój jest amerykanski :)). Brawo ja

! Odpowiedz
1 6 ~wer

Co to k.. za przeproszeniem znaczy "Brawo ja" ?

! Odpowiedz
0 1 ~gringo7 odpowiada ~wer

Nie nadymaj się.To jest tzw luzik,czyli czasami śmiech przez łzy.

! Odpowiedz
4 31 ~Nie_prawda

Te wszystkie banki należą do Rotschildów.

! Odpowiedz
12 4 ~KtośTam

A Ty należysz do Pana Boga...

! Odpowiedz
2 17 ~hans

Rotschildy to mają głowę na karku, nie tak jak ja - też im zazdroszczę ! ! !

! Odpowiedz
3 5 ~podstawy

Od kiedy Pzu jest włoskie ? Alior wloski?

! Odpowiedz
1 4 ~kuba

Alior od zawsze

! Odpowiedz
2 3 ~xd

tak, sa w nim udziałowcy z Polski

! Odpowiedz
0 1 ~italano

tka , to tez obcy bank

! Odpowiedz
0 1 ~widmo odpowiada ~kuba

Ale teraz juz chyba jest polski po tym jak przejmuje go PZU

! Odpowiedz
1 2 ~aaaaa odpowiada ~kuba

Alior zaczął od włoskiego kapitału, ale teraz jest polski. A pisiory zamiast wymyślać podatki powinny udomowić BPH i Polbank (obydwa są do sprzedania).

! Odpowiedz
3 2 ~miro

a to ciekawe, BGŻ wchlonął BNP Paribas i z Polskiego banku zrobili francuski, znowu żaba polknęła bociana?

! Odpowiedz
0 5 ~nik

A głową ruszyłeś zanim to napisałeś? jeden z największych europejskich banków przejęty został przez BGŻ, a może jest jednak odwrotnie, co?;)

! Odpowiedz
12 15 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~poldek

Podatki płacą w Polsce, a dopiero zysk netto rozdzielają między akcjonariuszy.

! Odpowiedz
0 0 ~ciebie

mówisz, że skubią Ciebie ?

! Odpowiedz
8 1 ~wanjur

A pocztowy?

! Odpowiedz
3 1 ~sp

pocztowy się nie odzywa

! Odpowiedz
3 3 ~byd

Do listonosza

! Odpowiedz
10 10 marathonman

@oroNapisałeś: "A co to za różnica czy mnie skubie Solorz, Czarnecki czy Goldman?"Ano różnica jest taka, jak między PKB a PNB.Jeśli chcesz się dokształcić - to przeczytaj choćby w Wikipedii 2 artykuły: PKB i PNB.

! Odpowiedz
15 2 ~KhazAkar

A gdzie Pekao S.A? :>

! Odpowiedz
2 21 ~ss

wloski, przeciez jest na grafice

! Odpowiedz
17 1 ~emil odpowiada ~ss

polski

! Odpowiedz
1 5 ~jeeza

nr 2 na liście

! Odpowiedz
0 4 ~kolo

uni credit - włochy

! Odpowiedz
2 3 ~ad

A Bank Gringotta he he

! Odpowiedz
4 23 ~ppo

od kiedy luksemburg leży w belgii

! Odpowiedz
0 0 ~as

Poniżej Belgii ten biały punkcik

! Odpowiedz
7 5 ~CIEKAWA

www.polskieskoki.pl NARODOWE KONSULTACJE - ZABIERZ GŁOS

! Odpowiedz
18 24 ~oro

A co to za różnica czy mnie skubie Solorz, Czarnecki czy Goldman?

! Odpowiedz
15 35 ~szyskopłynie

a jednak jest różnica... po 20 latach prywatyzacji okazało się że bzdurą było stwierdzenie Balcerowicza: "nieważne jest źródło pochodzenia kapitału, ważna jest sama obecność kapitału na rynku"

! Odpowiedz
10 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~jac

Różnica jest np. taka że jak bankrutuje bank zagraniczny w np. włoszech to będzie się ratował gotówką z zagranicznych oddziałów.

! Odpowiedz
0 3 ~gringo7 odpowiada ~szyskopłynie

Nie bzdurą,tylko sabotażem.

! Odpowiedz
0 13 ~Przemek

Citi nalezy do arabskich szejkow popierajacych szariat

! Odpowiedz
1 20 ~PRL_rulez

Chciałem kiedyś firmę przenieść do PKO, bo ma w większości polski kapitał. Na start dostałem nawet długopis oraz kalendarz (z poprzedniego roku, ale zawsze). Niestety techniki pozyskiwania informacji o kliencie zmusiły do szybkiego odwrotu. Smutne, że człowiek we własnym kraju "z defaultu" traktowany jest jak złodziej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 42 ~STUDENCIAK

Jedynymi bankami na dzień dzisiejszy, które posiadają 100% kapitału to banki spółdzielcze. Choć wiem, że to pachnie PRL'em. Nawet przelewy przez internet można zrobić. Nie ma tam podziału klient zamożny, klient biedny, wszyscy traktowani są równo i jest atmosfera spoko.

! Odpowiedz
3 2 ~qbek odpowiada ~STUDENCIAK

Chyba w łowickim oddziale nie byłeś....

! Odpowiedz
1 9 ~darooln

Toyota Bank jest niemiecki? Nie japoński?

! Odpowiedz
1 6 ~kodimks

Akcjonariat Toyota Bank Polska S.A.: 100% Toyota Kreditbank GmbH.

! Odpowiedz
0 3 ~ufoludek odpowiada ~kodimks

A do kogo należy wspomniany przez Ciebie Toyota Kreditbank Gmbh???? W 100% do spółki-matki Toyota Financial Services Corporation, Nagoja, Japan. Więc kapitał i tak jest japoński.

! Odpowiedz
5 7 ~Jan

A jeszcze niedawno Alior ponoć był Polski ? Kto za tym nadaży ,niech tylko jakis bank się wybije a odrazu obcy kapitał go wykupi

! Odpowiedz
0 5 ~miki

Alior nie był polski. Pomysł był polski ale kasę wyłożyli Włosi,

! Odpowiedz
0 4 ~AM odpowiada ~miki

Ta... Roman Zaleski. Włoch z dziada pradziada...

! Odpowiedz
0 9 ~dociekliwy odpowiada ~AM

Zaleski nie urodził się w Naszym Kraju. Urodził się we Francji, w Paryżu. Jego rodzice (związani z AK) wyjechali do Francji zaraz po II wojnie. Później żył pracował we Włoszech i w zasadzie kapitał wyłożony na Alior Bank jest włoski. W tej grafice chodzi o informację dotyczącą narodowości kapitału wykładanego na funkcjonowanie banku, a nie narodowości osoby wykładającej ten kapitał. A nawet jeśli, to Zaleski nie jest rezydentem PL

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~zyga

plusbank jest polski?to zart?

! Odpowiedz
2 13 ~Jan

Plus bank jest bankiem operatora plus gsm i cyfrowego polsatu które sa Polskie i należą do Zygmunta Soloża Żaka

! Odpowiedz
0 4 ~Andi odpowiada ~Jan

I nie wiem jak Polkomtel (sp. Z o.o) ale Polsat płaci podatki na Cyprze.
Polkomtel pewnie już też.
Polski jak nic;)

! Odpowiedz
0 0 ~nocoty odpowiada ~Jan

Ale dwaj najwięksi akcjonariusze to spółki cypryjskie.

! Odpowiedz
4 55 ~jasnowidz

Nie jest tajemnicą że pieniądz podparty parytetem złota jest jak zdrowa krew w obiegu człowieka. Od 1971 roku mamy na świecie system zainfekowany finansową ”Ebolą” . Cały system świata jest śmiertelnie chory. Banksterzy- właściciele prywatnych banków oplotły gospodarkę finansową świata swymi mackami ośmiornicy, wysysając z niego zdrową krew (przejęcia) a wpompowując zainfekowaną (Dług i fałszowanie waluty przez dodruk) Tym sposobem przejęli najważniejsze gałęzie przemysłu i zniewolili ludzi. Kraj który nie posiada własnych państwowych banków (należących i zarządzanych przez ich mieszkańców ) jest krajem niewolników a kajdanami ich jest dług. Niestety Polska jest jednym z nich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 50 ~pentagon

George Soros – hmm, do całkowitej hegemoni świata pozostały tylko Rosja i Chiny. Działamy zawsze tak samo. Kładziemy u was wasz biznes i gospodarkę, stawiamy nasz, jak to nie pomaga sprzedajemy wam "Majdan" i wy to kupujecie drogie leszcze. Pamiętacie okres końca komuny, jaką pomoc z zachodu otrzymywała Solidarność, tak to byliśmy my. Teraz zbieramy z was miód. To był nasz pierwszy Majdan we wschodniej Europie. Wy na samą myśl że to może być prawda nazywacie takie myślenie Rosyjskim trollowaniem. Hahaha. Pamiętajcie: „Nie ważne gdzie i czym się zajmujesz dla bankierów pracujesz!”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 47 ~goldman_sachs

Tak pełna zgoda Polska uwolniła się z objęć komuny w momentalnie wpadła w sidła przygotowane przez banksterów. Niestety Polski narodzie nie dane jest wam skosztować prawdziwej wolności. Nawet nie wiecie co to znaczy, myślicie że jak idziecie nocą przez blokowisko po paru browarach i drzecie ryja to jest wolność, tak to prawda i na tym się kończy ta wasza wolność. hahaha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~TPPR odpowiada ~goldman_sachs

W ZSRR też była wolność. Można było się nachlać i podupczyć a partia komunistyczna wcale się do tego nie wtrącała.

! Odpowiedz
2 3 ~marek

BGK ? Dlaczego go nie ma ? Podobno to Bank w 100% polski.

! Odpowiedz
0 24 ~drwal

Oficjalnie, złotówka jest polską walutą i należy do narodu polskiego. Realnie nikt w Polsce nie ma na nią wpływu.

! Odpowiedz
0 5 ~Poznaniak

A mozesz założyć tam konto osobiste? W tym rankingu biorą udział banki komercyjne w których zwykły "Kowalski" moze miec konto. NBP tez nie ma...

! Odpowiedz
8 62 ~Madera

Fajnie pokazaliście w jakich Państwach są zakładane Banki, ale nie mówicie przez kogo ?! Czyżby strach, że fakty wyjdą na jw?! Że POLACY TEGO NIE WYTRZYMAJĄ ?! Napiszcie oficjalnie, że np. Bank Millenium to bank KOŁODKI G. vel SAMUEL HANERMAN, wiem , że reszta jak L.Balcerowicz vel Aaron Bucholtz, itp...

! Odpowiedz
2 44 ~ek

A do kogo należy Credit Suisse Poland,którego dyrektorem generalnym był syn Bartoszewskiego?

! Odpowiedz
3 20 ~Roman

a czy któryś jest jeszcze w polskich rękach??

! Odpowiedz
1 32 ~tymon

spółdzielcze

! Odpowiedz
1 10 ~dasdasdasda

Sprawdź do kogo należy bank do którego niby należy Twój.http://www.newscientist.com/article/mg21228354.500-revealed--the-capitalist-network-that-runs-the-world.html#.VELiUvmSw3U

! Odpowiedz
28 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne