REKLAMA

Spółka z NewConnect chce zarobić na uchodźcach

2015-11-04 11:09
publikacja
2015-11-04 11:09

LS Tech-Homes, spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2012 roku, zamierza rozwijać segment biznesowy związany z dostawami domów dla uchodźców. Emitent dysponuje gotowymi rozwiązaniami i projektami domków mobilnych oraz modułowych przeznaczonych dla imigrantów.

fot. / / Materiały dla mediów

Spółka posiada w swojej ofercie budynki modułowe, w tym budynki przeznaczone dla uchodźców. Mają one być łatwe w transporcie i montażu oraz mogą być wykorzystane do stworzenia w pełni funkcjonalnego obozu dla uchodźców, posiadającego pełne zaplecze infrastrukturalne. Budynki są wykonane w technologii SIP i spełniają wszystkie normy dla domów całorocznych.

Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy ze swoimi partnerami handlowymi na terenie całej Europy. LS Tech-Homes liczy, że w najbliższym czasie uda jej się podpisać nowe kontrakty na dostawę tego typu budynków dla uchodźców. Napływ imigrantów do Europy jest bardzo dużym problemem dla rządów państw, a rozwiązanie go będzie wymagało szybkich i rozsądnych decyzji - także w zakresie ich osiedlania. Spółka przewiduje, że przychody w tym segmencie biznesowym mogą mieć coraz wyższy udział w jej sprzedaży ogółem, co będzie miało istotne przełożenie na wyniki finansowe w kolejnych latach.

 - Przeprowadzona przez nas analiza rynku potwierdza duże zainteresowanie budową domów dla uchodźców w Europie. Fala uchodźców z Afryki i Azji do Europy stwarza ogromny problem, gdzie ich zakwaterować. Prowizorycznym rozwiązaniem są kontenery, ale popyt na nie jest tak wielki, że firmy nie nadążają z produkcją. Dostrzegając potencjał tego rynku, stworzyliśmy produkt znacznie lepszy od dostępnych obecnie na rynku. Jest on porównywalny, a nawet tańszy w kosztach budowy i eksploatacji, a jednocześnie stwarzający o wiele wyższy komfort mieszkania. Wejście na rynki europejskie to ogromne wyzwanie, a także możliwy wzrost obrotów spółki liczony w milionach dolarów - przekonuje Leszek Surowiec prezes LS Tech-Homes.

LS Tech-Homes jest Spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. Zajmuje się ona wdrażaniem nowoczesnych technologii kompozytowych dla różnych gałęzi przemysłu. Głównymi produktami Spółki są płyty magnezowe MgO GREEN oraz płyty kompozytowe - SIP MgO GREEN. Podczas 12 kwartałów swojej działalności na rynku, 11-krotnie zanotowała jednak ona stratę na działalności operacyjnej. W II kwartale 2015 roku strata przekroczyła wielkość przychodów. Warto zwrócić na te fakty uwagę rozważając ewentualną inwestycję w papiery spółki.

LS Tech-Homes/at

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Kaska
Te domy to wymysł godny "szklanych domów". Domy na kółkach :) dla uchodźców , ale jaja. Czyżby to nowi cyganie nowoczesnej Europy?
~Dżejms
Błąd. Pomagać tak aby wrócili do domów a nie rozdawnictwo i spraszanie innych kulturowo nacji. Mahomet był zdegenerowanym seksualnie zbokiem - skonsumował związek z 8-latką! To patole są! Będziemy gorzko żałować tej pomocy.
~spostrzegawczy
Za te domy zapłaci oczywiście podatnik.
orkus
czekamy na budowy "Dytryktów-9"
~Art
Ciekawe kto zapłaci za ten dom? Bo na pewno nie uchodźca.
~Bumc
ty zapłacisz, ja zapłacę... przecież nie Angela. W takiej bajki to nie wierzmy.
~stopinwazji
Rozumiem, że tylko eksport !!!!
~PL
Ja się nie boję. Mamy przecież dzielną straż miejską. Oni nas uchronią!

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki