Spółka bankrutuje, ale chce wypłacić menadżerom 14 mln dol. premii

Toys R Us, jeden z największych producentów zabawek dla dzieci, mimo ogłoszonej we wrześniu upadłości może wypłacić - za zgodą sądu - 14 mln dol. premii pracownikom najwyższych szczebli, by zmotywować ich do pracy. 

(fot. Kyodo / MAXPPP)

We wrześniu 2017 r. spółka ogłosiła upadłość, mając na swoim koncie prawie 5 mld dolarów długów. Jednocześnie zapowiedziała, że nie zamierza likwidować sklepów, a restrukturyzacja zadłużenia pozwoli firmie przetrwać.

We wtorek 5 grudnia sąd upadłościowy wydał zgodę na wypłatę 14 mln dol. premii 17 menadżerom spółki, zmniejszając ją tym samym o 2 mln - początkowo władze firmy chciały, by wypłacony dodatek wynosił 16 mln dolarów. Ma się to przyczynić do większej motywacji do pracy przed okresem świątecznym i wyrobieniem odpowiedniej normy sprzedażowej. Jak stwierdził sędzia, wiele firm decyduje się na taki krok.

Portal usatoday.com podaje, że oprócz tych "skromnych" benefitów, najważniejsi pracownicy mogą liczyć również na samochody z szoferami czy darmowe podróże samolotami.

Jednak żeby w ogóle doszło do wypłat jakichkolwiek premii, firma musi wypracować 484 mln dolarów rocznego zysku, a co najmniej 550 mln, by ich wysokość osiągnęła wymienione 14 mln dolarów. Na trudności spółki duży wpływ miało m.in. pojawienie się na rynku konkurencyjnego Amazona i innych e-sklepów, dzięki którym spora część konsumentów decyduje się na zakupy przez internet.

Mimo wcześniejszych obietnic, firma zapowiedziała na wiosnę zamknięcie 26 z 84 sklepów w Wielkiej Brytanii, przez co prace stracić może 800 osób.

W chwili ogłoszenia upadłości Toys R Us posiadało 1600 sklepów na całym świecie i zatrudniało około 65 tys. pracowników, których liczbę w okresie bożonarodzeniowym chce jeszcze zwiększyć.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.