REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Spokojna sesja na Wall Street

2016-03-28 23:00
publikacja
2016-03-28 23:00

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przebiegała pod znakiem niewielkich wahań głównych indeksów. Inwestorzy patrzą na rynek ropy naftowej oraz czekają na publikację danych makro i wypowiedzi przedstawicieli Fed w tym tygodniu.

fot. REUTERS / / FORUM

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,11 proc. do 17 535,39 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,14 proc. do 4766,79 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,05 proc. do 2037,05 pkt.

We wtorek głos zabierze prezes Fed Janet Yellen. Inwestorzy czekają na sygnał, kiedy Fed może ponownie podnieść stopy procentowe.

Prezes Fed z San Francisco John Williams powiedział w poniedziałek, że amerykańska gospodarka radzi sobie całkiem dobrze, ale sytuacja globalna powstrzymuje Fed przed powrotem do znormalizowanych stóp procentowych.

Inni członkowie Fed w ostatnim czasie sugerowali, że najbliższa podwyżka stóp procentowych jest możliwa już w następnym miesiącu.

"Myślę, że jesteśmy w stanie oczekiwania. Dużym wydarzeniem w tym tygodniu powinien być raport o zatrudnieniu" - uważa Tom Cassidy, główny specjalista od inwestycji w Univest Wealth Management.

Z poniedziałkowych danych makro wynika, że wydatki konsumentów w USA w lutym wzrosły o 0,1 proc., podczas gdy dane za styczeń zostały zrewidowane do wzrostu o 0,1 proc. wobec wcześniej podawanego wzrostu o 0,5 proc. Dochody osobiste Amerykanów w lutym zwiększyły się o 0,2 proc.

Z wyłączeniem żywności i energii, ceny wzrosły w lutym w USA o 0,1 proc., wobec wzrostu o 0,3 proc. w styczniu. Przez ostatnie 12 miesięcy do lutego 2016 roku inflacja bazowa w USA rośnie o 1,7 proc.

Analitycy Barclays obniżyli swoją prognozę wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale do 0,9 proc., a Goldman Sachs zmniejszył swoje oczekiwania do 1,7 proc. Produkt Krajowy Brutto USA w czwartym kwartale 2015 r. wzrósł o 1,4 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Ceny ropy naftowej odrobiły większość strat z początku poniedziałkowej sesji. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~LinuxMint_17_3_User
„Spokojna sesja na Wall Street” Jak najbardziej, do czasu aż jakiś niesubordynowany powie sprawdzam np. derywaty” jak go przedtem nie zastrzelą. Nie mogę się doczekać momentu jak będą się pchali na to jedno wolne krzesło jak ktoś orkiestrę odszczeli.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki