REKLAMA

Speckomisji w sprawie łódzkiego pogotowia

2002-01-24 15:34
publikacja
2002-01-24 15:34
Posłowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość zaapelowali do premiera o powołanie Komisji Zaufania Publicznego. Komisja - złożona z cieszących się autorytetem lekarzy, etyków, duchownych i prawników - miałaby się zająć sprawą wyjaśnienia doniesień o handlu zwłokami w łódzkim pogotowiu.

Pomysłodawca powołania komisji poseł Prawa i Sprawiedliwości Ludwik Dorn powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jest to częsta praktyka w innych państwach, na przykład w Wielkiej Brytanii i Francji. Takie komisje sporządzają raport i rekomendacje dla rządu i parlamentu, mają one również uprawnienia do wglądu w dokumenty. Ludwik Dorn podkreślił, że chodzi o stworzenie mechanizmu uniemożliwiającego opisany w prasie proceder.

Zdaniem Ludwika Dorna, w sytuacji kryzysu moralnego i braku reagowania ze strony państwa - a jak dodał, były już sygnały o tym procederze - stworzenie takiej komisji jest konieczne, tym bardziej, że takich przypadków mogło być więcej w całym kraju. "Wymaga to precyzyjnego opisu i rekomendacji, jak temu przeciwdziałać" - dodał Ludwik Dorn.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki