Spalarnia pod blokami

2015-03-30 02:04
publikacja
2015-03-30 02:04
fot. iStockphoto/Thinkstock / Thinkstock

Mieszkańcy Lublina protestują przeciwko budowie w mieście spalarni śmieci. Ma ona powstać zaledwie 250 metrów od bloków mieszkalnych.

(fot. iStockphoto / Thinkstock)

Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", spalarnia śmieci i osadów z oczyszczalni ścieków ma zostać zbudowana na terenie byłej fabryki samochodów. Właściciel prywatnej inwestycji zamierza stworzyć między innymi blok energetyczny opalany paliwem alternatywnym. Na paliwo to składają się między innymi odpady komunalne, opony, gumy, pozostałości z demontażu samochodów, tekstylia, tworzywa sztuczne czy odpady zwierzęce.

Przeciwko powstaniu spalarni protestują mieszkańcy, którzy podkreślają, że będzie się ona znajdować w centrum miasta, w bliskiej odległości od bloków mieszkalnych. Ich zdaniem to "toksyczna inwestycja".

Lublinian oburza też, że nie została ona poddana debacie publicznej. Prowadzona jest akcja zbierania podpisów przeciwko spalarni.

Przedstawiciele inwestora zapewniają, że planowana spalarnia będzie spełniała rygorystyczne normy środowiskowe, w tym wymóg prowadzenia ciągłego monitoringu on-line emitowanych do atmosfery związków.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku"

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~hhaarryy88
Spalarnie proszę państwa buduje się w całej europie. I nie tylko u nas powstają w centrum miast. Tak samo jest w niemczech i angli itp.
~seth
wszędzie są spalanie śmieci koło bloków, we wszystkich domkach tym palą, zimą nie idzie okna otworzyć.
~obserwator
Ale głupole, Ci lublinianie, czemu u nas taka masa durniów? Jak wandal podpala śmietnik i emituje mnóstwo dioksyn to im nie przeszkadza, nawet straży miejskiej nie zgłoszą. Ale jak spalarnię, która w wysokich temperaturach niszczy toksyny, przekształcając je w parę wodną i CO2, budują to tępe łby protestują bo sądzą,Ale głupole, Ci lublinianie, czemu u nas taka masa durniów? Jak wandal podpala śmietnik i emituje mnóstwo dioksyn to im nie przeszkadza, nawet straży miejskiej nie zgłoszą. Ale jak spalarnię, która w wysokich temperaturach niszczy toksyny, przekształcając je w parę wodną i CO2, budują to tępe łby protestują bo sądzą, że tam będą pracować takie same jak oni flejtuchy i debile co nie umieją bezpiecznie obsłużyć spalarni.
~sd
na takie inwestycje są inne miejsca niż centrum miasta druniu
~polaczek odpowiada ~sd
grygowej/mełgiewska to nie centrum miasta...
~back
Moja działka, moje pieniądze, moja inwestycja! Czy wy serio myślicie, że wszytsko co w tym kraju się buduje to trzeba debatować nad tym?
~jj
Staropolskie wolnoć Tomku w swoim domku ?
~tyv2
W białymstoku jest podobnie.
Biedaleko bloki. Ale najlepsze, ze beda spalali tez odpady medyczne. Praktycznie z pół Polski i pewnie troche z zagranicy bo są moce przerobowe. Jednocześnie można było by spokojnie zrobic to kilkadziesiąt kilometrów dalej w centrum puszczy knyszynskiej, skoro to mało szkodliwe. Na pewno
W białymstoku jest podobnie.
Biedaleko bloki. Ale najlepsze, ze beda spalali tez odpady medyczne. Praktycznie z pół Polski i pewnie troche z zagranicy bo są moce przerobowe. Jednocześnie można było by spokojnie zrobic to kilkadziesiąt kilometrów dalej w centrum puszczy knyszynskiej, skoro to mało szkodliwe. Na pewno szybciej sie wchlonie w las niz w ludzi.
A obok jest gielda zdrowej zywności ;-)
~polak2
Puszcza jest pod ochrona Ludzie nie..........
~skleroza
jakiś czas temu była afera w elektrocieplowni (po drugiej stronie drogi) jak to ponoć wyłączali oczyszczanie spalin na kominach w nocy bo było trochę taniej.
Podejrzewam ze dokładność i solidność będzie taka jak zwykle i wszystkie achy i ochy, ze to takie czyste miedzy bajki można będzie włożyć.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki