Spada liczba wolnych miejsc pracy w londyńskim City

Firma zajmująca się rekrutacją Morgan McKinley podała, że w londyńskim City liczba nowych wolnych miejsc pracy spadła o 20 proc. w porównaniu rok do roku. Spadło również o 37 proc. zainteresowanie zatrudnieniem w brytyjskiej stolicy finansów.

(YAY Foto)

Od października 2016 roku liczba osób poszukujących pracy w londyńskim City spadła o 37 proc. Październik okazał się również miesiącem, w którym odnotowano najmniej opublikowanych ogłoszeń o wolnych stanowiskach. Według raportu przygotowanego przez firmę Morgan McKinley zatrudnienie w City spadło o 14 proc. od września do października i o 20 proc. rok do roku. 

- Ekonomiczne przeciąganie liny, które rozpoczęło się przez brexit, oznacza, że wciąż nie mamy pojęcia, gdzie wylądujemy. Brexit trzyma firmy w uścisku. Przedsiębiorstwa starają się, aby wszyscy mogli normalnie funkcjonować, jednak nie żyjemy w normalnych czasach - mówi Hakana Envera z firmy rekrutacyjnej.

Jak wynika z sondażu, ci, którzy znaleźli nowe miejsca pracy w październiku, otrzymali średnio o 18 proc. wyższą pensję.

Brytyjska Konfederacja Przemysłu (CBI) ogłosiła, że spodziewa się uruchomienia planów awaryjnych firm na wypadek brexitu z siedzibą w Wielkiej Brytanii w marcu 2018 roku. - Zanim się obejrzymy a minie Boże Narodzenie. Wtedy rząd będzie miał tylko trzy miesiące, zanim firmy nie podejmą decyzji o opuszczeniu Londynu - mówi ekspert. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 32 fred_

Jestem ciekaw co te cwaniaki angole wymysla a wiem ze cos wymysla.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.