REKLAMA

SpaceX wyśle astronautów w kosmos 27 maja

2020-04-17 22:40
publikacja
2020-04-17 22:40
fot. STEVE NESIUS / Reuters

Pierwszy załogowy lot kosmiczny statku SpaceX został wyznaczony na 27 maja - poinformowała w piątek Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Statek kosmiczny Dragon w wersji załogowej zabierze dwóch amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

"27 maja NASA po raz kolejny wyśle z amerykańskiej ziemi amerykańskich astronautów na pokładzie amerykańskiego statku" - napisał na Twitterze administrator NASA Jim Bridenstine.

Na ISS polecą dwaj astronauci, Robert Behnken i Douglas Hurley, którzy przygotowują się do tej misji od lat. Start przewidziany jest z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na przylądku Canaveral na Florydzie 27 maja o godzinie 16.32 czasu miejscowego; do celu mają dotrzeć po 24 godzinach. Obecnie na ISS jest Amerykanin i dwóch Rosjan.

Będzie to pierwszy lot z USA od prawie 10 lat. Wraz z definitywnym wycofaniem w 2011 roku ze służby amerykańskich wahadłowców NASA została pozbawiona własnych środków transportowania astronautów i zaopatrzenia na ISS. Wymiana członków załogi stacji realizowana była wyłącznie za pomocą rosyjskich statków Sojuz.

jo/ akl/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
fakpejsy
Zabieraj ten swoj zlom z naszego kosmosu!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki