SpaceX przedstawi w poniedziałek swego pierwszego kosmicznego turystę

Amerykańska firma SpaceX szefa Tesli Elona Muska zapowiedziała ogłoszenie w poniedziałek nazwiska swego pierwszego komercyjnego pasażera, który poleci dookoła Księżyca na pokładzie Big Falcon Rocket.

(SpaceX)

SpaceX poinformował o tym na Twitterze, podkreślając, że żaden człowiek nie odwiedził Księżyca bądź jego orbity od ostatniej misji Apollo w 1972 roku.

Komercyjny lot dookoła Księżyca nazwano ważnym krokiem ku umożliwieniu podróży kosmicznych zwykłym ludziom, którzy o tym marzą. "Dowiedzcie się w poniedziałek, 17 września, kto poleci i dlaczego" - zachęca SpaceX na Twitterze. Jak pisze agencja AFP, może chodzić o obywatela Japonii - na pytanie internauty o tożsamość turysty Musk odpowiedział rysunkiem japońskiej flagi.

AFP podkreśla ponadto, że Big Falcon Rocket wciąż jest tworzona, więc zanim wykona swój pierwszy lot, minie jeszcze "wiele lat". Maszyna ma mierzyć 106 m wysokości, a jej wykonanie ma kosztować ok. 10,8 mln funtów. (PAP)

az/ ulb/ kar/

Źródło: PAP
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 14 and00

Typowy Musk.
Rakieta nie istnieje, ale przedstawi klienta.
Powinien być młody i cierpliwy jeżeli ma doczekać tego lotu.
No i łatwowierny.

! Odpowiedz
4 13 wolekk

Musk jest geniuszem gieldowym (czytaj: geniuszem w sr@niu obietnicami i wyciaganiu kasy od frajerow). A ze znalazl nisze na pranie grubych milionow $, na ktora nikt przed nim nie wpadl, to brawa dla niego.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil