Sowa nie będzie prezesem Springera

2010-05-23 12:00
publikacja
2010-05-23 12:00

Z początkiem czerwca nastąpi zmiana w kierownictwie Axel Springer Polska. Marek Sowa, dotychczasowy prezes zarządu spółki, rezygnuje ze swojej funkcji. Andreas Tilk będzie tymczasowo zarządzał organizacją, należącą w całości do koncernu Axel Springer AG. Decyzja w sprawie ostatecznej obsady tego stanowiska zapadnie w drugiej połowie bieżącego roku.

Sowa prowadził Axel Springer Polska od lutego 2010 r., aktywnie uczestnicząc w budowaniu joint venture pomiędzy Axel Springer AG i Ringier AG. Do nowego przedsięwzięcia obydwie organizacje mają wnieść swoje spółki zależne w Europie Wschodniej, w tym również Axel Springer Polska. Po zakończeniu tego zadania Sowa zdecydował się realizować swoje plany zawodowe poza firmą.

Tilk aktualnie pracuje jako niezależny, międzynarodowy konsultant w branży mediów, specjalizujący się w regionie Europy Wschodniej. W latach 2001-2007 odpowiadał za działalność koncernu Axel Springer w Europie Południowej i Wschodniej.

Marek Sowa był do listopada 2008 r. prezesem Agory, a wcześniej wiceszefem UPC Polska. Dziś zasiada w radzie nadzorczej PTC i jest wiceprezesem PKPP Lewiatan.

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki