Soros inwestuje w polskie łupki. Minister: zagranica w nas wierzy

Zagraniczni inwestorzy wierzą w polskie łupki. Tak minister środowiska Marcin Korolec odnosi się do informacji, że jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie George Soros inwestuje w koncesje nad Wisłą. "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że finansista uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce.

Minister środowiska Marcin Korolec mówi Informacyjnej Agencji Radiowej, że to dobrze, iż nie tylko spółki z udziałem skarbu państwa chcą szukać łupków:

"To pokazuje, że w optymistyczną perspektywę wydobycia gazu niekonwencjonalnego wierzy nie tylko rząd, ale też inwestorzy prywatni" - twierdzi minister środowiska. Marcin Korolec ma nadzieję, że w przyszłości łupkami w Polsce zainteresują się inni zagraniczni finansiści.


»Legenda Wall Street prognozuje kryzys

Według "Dziennika Gazety Prawnej", George Soros ma udziały w firmach, które dysponują w sumie aż 30 koncesjami. Łącznie ministerstwo środowiska do tej pory wydało 107 pozwoleń na poszukiwanie gazu łupkowego. W tym roku jednak dwa międzynarodowe koncerny Talisman oraz Marathon Oil zdecydowały o rezygnacji z wykonywania odwiertów nad Wisłą. Taką samą decyzję już w zeszłym roku podjął inny światowy gracz - ExxonMobil.

Do tej pory najbardziej zaangażowane w Polsce w poszukiwanie "łupków" są narodowe koncerny, czyli PGNIG i Orlen.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Majka i wcześn./dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Baca

czyli co, ministrowi zależy na zagranicy a nie na Polakach ???? wynocha !!!.

! Odpowiedz
0 0 ~kartoflana polska

deeepilom z PiSu wiecznie coś nie pasi.....................

! Odpowiedz
0 0 ~re

vimcent mu to załatwi ..trykną się wackami i PO sprawie . swoja droga żydzi chyba lubią gaz))) ciekawe kiedy wysiedla polskich rolników no chyba ze będą im gospodarzyć koszernie to może ich w spokoju zostawia

! Odpowiedz
0 0 ~heh

Soros to międzynarodowy hohsztapler z Węgier oczywiście reprezentujący Naród Przebrany.

! Odpowiedz
0 0 ~Walezy

Ten gostek próbował oszukiwać rosjan w kwestiach poszukwań energetycznych żył złota dla swoich zysków. Tam mu się nie za bardzo udawało . Przenosi się do Polski.Nasz ministrunio to naiwniak bez znawstwa który dla swojego wizerunku poświęcił by pół kraju nie licza się ze społeczeństwem!!!!!Co to znaczy zagranica w nas wierzy???Jaka to zagranica????smieszny ten minister!!!!. Potwierdza formalizm rządu .Jaki pan taki kram!!

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil