Soros do Niemców: zróbcie coś albo wyjdźcie ze strefy euro

Znany amerykański inwestor George Soros wzywa Niemcy do zdecydowanej walki z kryzysem w Europie. Jego zdaniem, jeśli Niemcy nie zaczną działać bardziej odważnie, to powinny opuścić strefę euro.

Cytowany przez niemieckie media Soros, przekonuje, że Niemcy muszą zdać sobie sprawę z z ciążącej na nich odpowiedzialności za strefę euro i zacząć przewodzić w walce z kryzysem. Jego zdaniem Niemcy mają obecnie do odegrania w Europie podobną rolę, do tej która po drugiej wojnie światowej przypadała Stanom Zjednoczonym.

Jak Europa utrzymuje eurobankrutów»Jak Europa utrzymuje eurobankrutów
George Soros dodaje, że jeśli Niemcy nie staną się liderem w czasie kryzysu, to powinny opuścić strefę euro. Dzięki temu radykalnemu rozwiązaniu wspólna waluta straciłaby na wartości, co pomogłoby najbardziej zadłużonym europejskim krajom. Inwestor podkreśla, że skuteczną metodą walki z kryzysem mogłyby być także euroobligacje, czyli papiery dłużne emitowane wspólnie przez kraje eurolandu. Soros ostrzega jednocześnie, że kryzys w strefie euro może zniszczyć całą Unię Europejską.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/mcm/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~srs

najlepiej to jakby wszyscy się obrzezali

! Odpowiedz
0 0 ~aaa

Soros to już mówił we wrześniu albo sierpniu , stary zgred powtarza non stop to samo a bankier przekleja.

! Odpowiedz
0 0 ~mstt

euro straciloby na wartosci a soros zarobol

! Odpowiedz
0 0 ~Bratek

wlasciwie nie powinno sie reagowac na wypociny starzejacego sie i zgorzknialego spekulanta.

Wegry, jego zrospaczona ojczyzna potrzebuje tak bardzo pomocy!!

O niemcow nie nalezy sie martwic, lepiej ich podziwiac ( brac z nich przyklad)

! Odpowiedz
0 0 ~KOLEJNE BREDNIE

SYJONISTA I ILUMINATA JAKIM JEST GEORGE SOROS ... PASOŻYTNICZY SPEKULANT ... NAMAWIA DO KATASTROFY ... TRZEBA ZROBIĆ DOKŁADNIE ODWROTNIE NIŻ MÓWI TEN OSZUST WTEDY WYJDZIEMY Z KRYZYSU.

! Odpowiedz
0 0 ~Janusz

Jest spekulantem ? Jasne, dla każdego kto ma ciut wiedzy, nie jest to tajemnicą.
Ale dlaczego pasożytniczym. Raczej inteligentnym, bystrym , bezwzględnym.
Co do Niemiec ma dużo racji.
Jednak problem nie leży tylko po stronie Niemiec. Jest to problem całej strefy euro.
Niemcy MUSZĄ zdecydowanie podnieść swój popyt wewnętrzny, a kraje południa MUSZĄ poprawić swoją konkurencyjność.
Jedni i drudzy niewiele w tej sprawie do tej pory zrobili. Jedynie Grecja z nożem na gardle coś tam robi i pierwsze efekty już widać. Jej eksport rośnie w tempie 2-cyfrowym ( tyle że z baaaardzo niskiego poziomu ) i w taki samym tempie spada import.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mik odpowiada ~Janusz

Do....janusz, dlaczego nazywasz go ---pasozytem-?ty facet, ktory do piet nie siega temu geniuszowi biznesu, ma glowe ,wie gdzie i kiedy uderzyc i za to go cenie, zarobilem na jego wskazowkach, paradoksalnie robiac, troche odwrotnie jak mistrz mowi, ale takich geniuszy trzeba umiec sluchac, a ty tylko umiesz krytykowac i popierac ludzi o lewicowych pogladach, lub wychwalac ustroj korei-pln, nie osmieszaj sie betonie bo jestes marny i zalosny

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~fitprzemek

Będzie jedna unia europejska kiedy Niemcy wykupią inne kraje i ziemie do nich należące... Śląsk już dawno bym im sprzedał. Lepiej by był zagospodarowany a i pracy by pewnie więcej było...

! Odpowiedz
0 0 ~realista

A dlaczego nie.Jak całymi dziesiątkami lat więcej Niemcy oszczędzali niż wydawali,a praca była i jest ciagle u nich największą wartością to czego im zazdrościć.
Robić po prostu to samo. A do zrozumienia tego fenomenu nam bardzo daleko. Bo nam i innym krajom ciagle się wydaje że coś się ot tak należy(ale skad to brać i od kogo?).
Skrócić świadczenia socjalne do absolutnego minimum ,posprawdzać niesłusznie przyznane renty i emerytury ,stworzyć nowy system zatrudniania młodych wykształconych ludzi i dać szansę na tworzenie i rozwój biznesu bez łapówek i poplecznictwa ograniczając do połowy administrację państwową.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ty

A Niemcom w to mi graj; upadajace państwa umozliwiają Niemcom robić intratne interesy, już wykupują niektóre wyspy Grecji i w ogóle cała Europa liże ich po rękach jak wielkich panów życia i śmierci...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil