Soros: Rozstrzygną się losy świata

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - powiedział George Soros podczas Forum Ekonomicznego w Davos. Miliarder zapowiedział "najważniejszy projekt swojego życia", na który przeznaczy miliard dolarów.

(fot. LISI NIESNER / Forum)

Soros zaznaczył, że żyjemy "w przełomowym momencie historii". - Przetrwanie otwartych społeczeństw jest zagrożone, a my stoimy w obliczu jeszcze większego kryzysu: zmiany klimatu. To zagraża przetrwaniu naszej cywilizacji. Te wyzywania zainspirowały mnie do ogłoszenia dziś najważniejszego projektu mojego życia - ogłosił.

Prezydent Trump został określony przez miliardera mianem "oszusta i największego narcyza, który chce, by świat kręcił się wokół niego". Z kolei Xi Jinping porzucił rozwijany przez lata "system kolektywnego przywództwa i został dyktatorem" - powiedział Soros. Jego zdaniem motywacje obu liderów są odmienne - Trump jest "gotów poświęcić narodowy interes dla osobistych interesów i zrobi wszystko, by uzyskać reelekcję", natomiast Xi "wykorzystuje słabość prezydenta USA i korzysta ze sztucznej inteligencji, by uzyskać całkowitą kontrolę nad społeczeństwem".

W osiągnięciu celu chińskiego przywódcy przeszkadza technologiczna zależność od USA w zakresie półprzewodników oraz trendy demograficzne - zmniejszająca się populacja w wieku produkcyjnym.

- Odkąd Xi scentralizował władzę w swoich rękach, chińska polityka gospodarcza straciła swoją elastyczność i pomysłowość - stwierdził Soros. Co gorsza dla Pekinu, administracja Trumpa zdołała stworzyć ponadpartyjne porozumienie ws. Chin, uznające Państwo Środka za "strategicznego rywala". - Jest tylko jeden człowiek, który może to porozumienie bezkarnie naruszyć: sam prezydent Trump. Niestety z punktu widzenia otwartego społeczeństwa jest do tego zdolny, jak pokazał, grając kartą Huawei z Xi Jinpingiem - dodał miliarder.

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - stwierdził.

- Wierzę, że w długim terminie nasza największa nadzieja leży w dostępie do jakościowej edukacji, w szczególności tej, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej - powiedział Soros.

Dlatego Soros przeznaczy miliard dolarów na budowę globalnej sieci uczelni (OSUN), która ma być ostoją wolności akademickiej w obliczu rozprzestrzeniającego się po świecie autorytaryzmu. - Największe potęgi - USA, Chiny i Rosja - pozostają w rękach niedoszłych lub faktycznych dyktatorów, a szeregi autorytarnych przywódców wciąż rosną - podkreślił miliarder.

- Uważam OSUN za najważniejszy i najtrwalszy projekt w moim życiu i chciałbym, aby został on wdrożony za mojego życia. Mam nadzieję, że ci, którzy podzielają tę wizję, przyłączą się do nas, czyniąc ją rzeczywistością - zakończył Soros.

MKa

Źródło:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 plutarch

Nudne już te komentarze atakujące Sorosa. Oczywiście "zwykli internauci" - Bankierze, mówiłem to już parę lat temu: w tym tempie Waszej reakcji (jej braku raczej) na tym forum za jakiś czas zostaną już sami "zwyczajni internauci". Pozdro dla kumatych, hehe... Mnie się już znudziło tutaj z koniem kopać.

! Odpowiedz
12 19 adam314

Ciekawe czy Soros należy do masonerii czy nie

! Odpowiedz
4 43 trollmaster

to masoneria należy do niego.

! Odpowiedz
9 44 osgiliath

Mówimy "otwarte społeczeństwo" robimy totalniacką religię politycznej poprawności. So.ro.szowe Radio Erewań ?

! Odpowiedz
5 44 cichy380

W 2018 Węgrzy przyjęli pakiet ustaw "STOP Soros" uznając tego pana za przyczynę Europejskiego problemu imigracyjnego. W Rosji działalność organizacji finansowanej przed Sorosa uznana jest za "niepożądaną". Ogólnie jest to bardzo tajemnicza postać o której można znaleźć sporo w sieci.. Sporo złego. . Teorie spiskowe mówią, że to prawa ręka najbogatrzysz rodzin na świecie realizująca NWO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 28 and00

@tindala
Masz racje, tylko nie doceniasz typa, on juz dał 20mld $(po polsku nie angielsku, miliardów) na organizacje. A to bedzie n0we szkoly typu budapeszt, nasx RPO jest po takiej partujnej szkole

! Odpowiedz
11 74 tindala

Zakładając że w cudowny sposób ta globalna sieć powstanie - to jej produktem będą jedynie masy agitatorów, progresywnych krzykaczy ,kneblujących i eksterminujących ostatnie resztki swobody wypowiedzi. Najlepsze europejskie i amerykańskie uniwersytety są zarażone plagą progresywnej poprawności. Z wykładów usuwa się całe partie materiału ( bo patriarchalne, kolonialne, etc) i wyrzuca się wykładowców którzy nie chcą się poddać " lewackiej narracji" . W nazistowskich Niemczech fizyk Einstein był fuj, jako Żyd. W komunistycznej Rosji był fuj jako kapitalista ,a w dzisiejszej Ameryce za chwilę będzie fuj jako patriarchalny seksualny predator.
Wolność, równość, jednomyślność. !!!! Na końcu zostanie tylko ta ostatnia kontrolowana przez AI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
29 140 nostsherlock

Niestety ta gadzina zapuściła swoje brudne obślizgłe macki w Polsce. Prężnie rozwijająca się fundacja Batorego (ta co finansowała KOD i pomniejsze ruchy propagandowe) dalej funkcjonuje i dalej próbuje zrobić ludziom wodę z mózgu

! Odpowiedz
109 23 r4k

Brudne oślizłę macki, i robi ludziom wodę z mózgu.
Wypisz wymaluj PIS.

! Odpowiedz
26 56 sel

Z tym autorytaryzmem ma 100% racji , ale z klimatem nawet nie 1%. Nie zawrócimy Wisły kijem. CO2 to gaz życia im jest go więcej tym więcej roślin i zwierząt może przeżyć na Ziemi to i ludzi i więcej opadów co stwarza możliwości zagospodarowania pustyń i milionów km2 nieużytków .. Gdy w Dewonie i Karbonie było 10 razy więcej CO2 w atmosferze roślin i zwierząt też było 10 razy więcej opadów też więcej..., nie muszę chyba dodawać że przemysł i górnictwo wtedy w ogóle nie istniał. Nie buduje się miast na terenach zalewowych trzeba będzie stawiać nowe wyżej..i to wszystko, za to mamy połowę ziemi do zagospodarowania już niedługo . .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil