Soros: Rozstrzygną się losy świata

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - powiedział George Soros podczas Forum Ekonomicznego w Davos. Miliarder zapowiedział "najważniejszy projekt swojego życia", na który przeznaczy miliard dolarów.

(fot. LISI NIESNER / Forum)

Soros zaznaczył, że żyjemy "w przełomowym momencie historii". - Przetrwanie otwartych społeczeństw jest zagrożone, a my stoimy w obliczu jeszcze większego kryzysu: zmiany klimatu. To zagraża przetrwaniu naszej cywilizacji. Te wyzywania zainspirowały mnie do ogłoszenia dziś najważniejszego projektu mojego życia - ogłosił.

Prezydent Trump został określony przez miliardera mianem "oszusta i największego narcyza, który chce, by świat kręcił się wokół niego". Z kolei Xi Jinping porzucił rozwijany przez lata "system kolektywnego przywództwa i został dyktatorem" - powiedział Soros. Jego zdaniem motywacje obu liderów są odmienne - Trump jest "gotów poświęcić narodowy interes dla osobistych interesów i zrobi wszystko, by uzyskać reelekcję", natomiast Xi "wykorzystuje słabość prezydenta USA i korzysta ze sztucznej inteligencji, by uzyskać całkowitą kontrolę nad społeczeństwem".

W osiągnięciu celu chińskiego przywódcy przeszkadza technologiczna zależność od USA w zakresie półprzewodników oraz trendy demograficzne - zmniejszająca się populacja w wieku produkcyjnym.

- Odkąd Xi scentralizował władzę w swoich rękach, chińska polityka gospodarcza straciła swoją elastyczność i pomysłowość - stwierdził Soros. Co gorsza dla Pekinu, administracja Trumpa zdołała stworzyć ponadpartyjne porozumienie ws. Chin, uznające Państwo Środka za "strategicznego rywala". - Jest tylko jeden człowiek, który może to porozumienie bezkarnie naruszyć: sam prezydent Trump. Niestety z punktu widzenia otwartego społeczeństwa jest do tego zdolny, jak pokazał, grając kartą Huawei z Xi Jinpingiem - dodał miliarder.

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - stwierdził.

- Wierzę, że w długim terminie nasza największa nadzieja leży w dostępie do jakościowej edukacji, w szczególności tej, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej - powiedział Soros.

Dlatego Soros przeznaczy miliard dolarów na budowę globalnej sieci uczelni (OSUN), która ma być ostoją wolności akademickiej w obliczu rozprzestrzeniającego się po świecie autorytaryzmu. - Największe potęgi - USA, Chiny i Rosja - pozostają w rękach niedoszłych lub faktycznych dyktatorów, a szeregi autorytarnych przywódców wciąż rosną - podkreślił miliarder.

- Uważam OSUN za najważniejszy i najtrwalszy projekt w moim życiu i chciałbym, aby został on wdrożony za mojego życia. Mam nadzieję, że ci, którzy podzielają tę wizję, przyłączą się do nas, czyniąc ją rzeczywistością - zakończył Soros.

MKa

Źródło:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 plutarch

Nudne już te komentarze atakujące Sorosa. Oczywiście "zwykli internauci" - Bankierze, mówiłem to już parę lat temu: w tym tempie Waszej reakcji (jej braku raczej) na tym forum za jakiś czas zostaną już sami "zwyczajni internauci". Pozdro dla kumatych, hehe... Mnie się już znudziło tutaj z koniem kopać.

! Odpowiedz
12 19 adam314

Ciekawe czy Soros należy do masonerii czy nie

! Odpowiedz
4 45 trollmaster

to masoneria należy do niego.

! Odpowiedz
9 44 osgiliath

Mówimy "otwarte społeczeństwo" robimy totalniacką religię politycznej poprawności. So.ro.szowe Radio Erewań ?

! Odpowiedz
5 46 cichy380

W 2018 Węgrzy przyjęli pakiet ustaw "STOP Soros" uznając tego pana za przyczynę Europejskiego problemu imigracyjnego. W Rosji działalność organizacji finansowanej przed Sorosa uznana jest za "niepożądaną". Ogólnie jest to bardzo tajemnicza postać o której można znaleźć sporo w sieci.. Sporo złego. . Teorie spiskowe mówią, że to prawa ręka najbogatrzysz rodzin na świecie realizująca NWO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 28 and00

@tindala
Masz racje, tylko nie doceniasz typa, on juz dał 20mld $(po polsku nie angielsku, miliardów) na organizacje. A to bedzie n0we szkoly typu budapeszt, nasx RPO jest po takiej partujnej szkole

! Odpowiedz
11 74 tindala

Zakładając że w cudowny sposób ta globalna sieć powstanie - to jej produktem będą jedynie masy agitatorów, progresywnych krzykaczy ,kneblujących i eksterminujących ostatnie resztki swobody wypowiedzi. Najlepsze europejskie i amerykańskie uniwersytety są zarażone plagą progresywnej poprawności. Z wykładów usuwa się całe partie materiału ( bo patriarchalne, kolonialne, etc) i wyrzuca się wykładowców którzy nie chcą się poddać " lewackiej narracji" . W nazistowskich Niemczech fizyk Einstein był fuj, jako Żyd. W komunistycznej Rosji był fuj jako kapitalista ,a w dzisiejszej Ameryce za chwilę będzie fuj jako patriarchalny seksualny predator.
Wolność, równość, jednomyślność. !!!! Na końcu zostanie tylko ta ostatnia kontrolowana przez AI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
29 143 nostsherlock

Niestety ta gadzina zapuściła swoje brudne obślizgłe macki w Polsce. Prężnie rozwijająca się fundacja Batorego (ta co finansowała KOD i pomniejsze ruchy propagandowe) dalej funkcjonuje i dalej próbuje zrobić ludziom wodę z mózgu

! Odpowiedz
109 23 r4k

Brudne oślizłę macki, i robi ludziom wodę z mózgu.
Wypisz wymaluj PIS.

! Odpowiedz
26 56 sel

Z tym autorytaryzmem ma 100% racji , ale z klimatem nawet nie 1%. Nie zawrócimy Wisły kijem. CO2 to gaz życia im jest go więcej tym więcej roślin i zwierząt może przeżyć na Ziemi to i ludzi i więcej opadów co stwarza możliwości zagospodarowania pustyń i milionów km2 nieużytków .. Gdy w Dewonie i Karbonie było 10 razy więcej CO2 w atmosferze roślin i zwierząt też było 10 razy więcej opadów też więcej..., nie muszę chyba dodawać że przemysł i górnictwo wtedy w ogóle nie istniał. Nie buduje się miast na terenach zalewowych trzeba będzie stawiać nowe wyżej..i to wszystko, za to mamy połowę ziemi do zagospodarowania już niedługo . .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
63 16 r4k

Z klimatem to też on ma racje, nie ty.

! Odpowiedz
90 58 aaron_szechter

Pan Soros to robi dla waszego dobra. On jest bardzo zmartwiony że w Polsce i na Węgrzech odradza się nacjonalizm, antysemityzm, rasizm, ksenofobia, mowa nienawiści. że nie chcecie LGBT, uchodźców i walki ze zmianami klimatu.
Czemu wy ciągle chodzicie na te okropne marsze niepodległości? Po co zbierać 200 tysięcy podpisów za ustawą stop-447?
Ja się pytam , po co 1.4 mln Polaków głosowało na Konfederację? Po co tak głupio głosować? I teraz Grzegorz Braun jest w sejmie i co on wygaduje? On mówi że dotacje na integrację mniejszości etnicznych są nieporzebne! On chce żeby ludzie mogli mieć broń palną w domach! To jest straszny człowiek!
OSUN to jest bardzo dobry pomysł Pana Sorosa, żeby waszą młodzież wychowywać do społeczeństwa otwartego i tolerancji żeby nie robili takich strasznych głupot!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 34 sel

Marsze Niepodległości ? , żeby być wolnym człowiekiem a maskotką cymbałów?

! Odpowiedz
134 32 xiven

oby zdążył

! Odpowiedz
16 8 and00

@karbinadel
Sorki z komorki sie inaczej nie da.
Mamy inne poglady, ale kilka razy poplusowalem twoje wypowiedzi, ale tu nawet nie porównuj, fanatyzm, zgoda podobny, tylko zasieg działania nieporozumienie,

! Odpowiedz
37 195 and00

Smutne, ile jeden człowiek za pieniadze może złego narobić.

! Odpowiedz
123 51 karbinadel

No, taki Rydzyk na przykłąd

! Odpowiedz
18 87 trollmaster odpowiada karbinadel

niech zgadnę: nosisz spodnie-rurki i brodę?

! Odpowiedz
27 108 luka07

Proletariusze wszystkich krajow laczmy sie ... za kase Sorosa

! Odpowiedz
24 137 kryzysio

Ten pan powinien już się pakować na drugą stronę, no ale chyba ma jakieś dobry magazyn z częściami zamiennymi.

! Odpowiedz
29 169 abcx

Projekt jego życia i zabierze ze sobą do grobu miliardy (ludzi) - ja się już boję, ten pan nie miał ani jednego dobrego projektu :(

! Odpowiedz
28 152 pakamera

Soros inwestuje w "projekt swojego życia",straszy wizją zagłady i liczy,że na tym strachu zarobi kilka miliardów.

! Odpowiedz
31 170 open_mind

Soros to człowiek który chce za pomocą kasy poukładać świat według swoich zapatrywań. Tak sam powiedział. A ja myślę że: On musi jak najszybciej spotkać się ze swoim mistrzem szatanem i zabrać ze sobą swe poglądy i podjudzanie.

! Odpowiedz
16 58 xfire

Coz to ten "kryzys klimatyczny"? Czyzby klimat jako nastroj????

! Odpowiedz
20 122 1as

Wcielenie zła znów atakuje.

! Odpowiedz
20 123 igen

Panie Soros ! W 2020 roku być może rozstrzygnie się wiele spraw, ale dla pana sprawą zasadniczą będzie to, co pan ujrzy po dopełnieniu się pańskich dni. A to już niedługo.... I obawiam się, że nie będzie pan zadowolony, oj nie....

! Odpowiedz
22 171 tristans

Niech sobie te uczelnie buduje w Izraelu, jego pobratymcy mają największe problemy z otwartością.

! Odpowiedz
68 76 and-owc

Nie martw się o "Naszą" (ziemską) cywilizację. Myśli kieruj w "Niebiosa" - tam ich ucz i przestrzegaj. Zawsze lubią posłuchać mądrzejszych "Bogów". Nie ucz Matki "Natury" myślicielu" (z prochu powstałeś i w proch się obrócisz).

! Odpowiedz
32 227 ryszard-taryfiarz

czytam, czytam myślę pewnie będzie ratował Ziemię, przeznaczy milardy na technologię w słudze ekologi. A tu miliardy na szerzenie lewackiej propagandy.

! Odpowiedz
32 178 ryszard-taryfiarz

już niedługo Łuniwersytet Gaziety Wybiórczej

! Odpowiedz
73 15 zenonn odpowiada ryszard-taryfiarz

Może być uczelnia Rydzyka. może być Szorosza

! Odpowiedz
15 166 adam12oo

Czytam tytuł, myślę demonizowany Soros może rzecz coś zrobi, żeby zmniejszyć ilość CO2 w atmosferze. Wykupi połacie terenu i zasadzi las a drewno zmagazynuje albo zainwestuje w Eco energię i wspomóże najbiedniejsze państwa. Doczytałem do końca i okazuje się, że to co zawsze zarzucali mu przeciwnicy. Panowanie nad umysłami pod pretekstem walki z ociepleniem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
55 80 dariuszfurmaniuk

Nie lubię Sorosa, ale tym razem zgadzam się z nim w kestii oceny standartów moralnych współczesnych przywódców. Tramp, Xi, Putin, to źle wróży nam na przyszłośc.
Natomiast szkoły zakładane przez Sorosa to też wielka lipa. Niezależne myślenie pod dyktando sponsora. Kłamcy, krętacza i wichrzyciela. Świat zyska więcej Balcerowiczów wspierających amerykański model "demokracji".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 59 ekwador15

co on gada glupoty, ze Trump tylko dla siebie robi wszystko. tak jak wyciął z Rumunii chiny przy inwestycji w elektrownie atomowe, teraz usa beda im stawiac nowe reaktory. faktycznie USA chroniąc swoją technologię i samą ją sprzedając, to jest złe rozwiązanie. lepiej zeby to chiny zrobiły. był dzis news o tym na bankier.

! Odpowiedz
24 25 silvio_gesell

„W osiągnięciu celu chińskiego przywódcy przeszkadza technologiczna zależność od USA w zakresie półprzewodników oraz trendy demograficzne - zmniejszająca się populacja w wieku produkcyjnym.”

No właśnie. Demografia jest najważniejsza.

! Odpowiedz
37 28 cocos2000

dokładnie, należy zmniejszać ilość ludzi, mniejsze zapotrzebowanie, mniejsze zużycie energii, czystość, mniej zwierzątek zjedzonych, mniej korków, mniej strasznego CO2 tak ukochanego przez polityków. Za kilkadziesiat lat i tak ta chmara ludzi nie będzie miała co robić, bo nawet kas nie będzie do siedzenia w nich...

! Odpowiedz
16 22 silvio_gesell odpowiada cocos2000

Właśnie że tak nie jest. Jest tylko coraz mniej rąk do pracy aby utrzymać ten sam majątek. Gdy spada populacja w wieku produkcyjnym pracuje się tylko więcej i więcej za to samo. Wystarczy popatrzeć na Japonię. Zwiększa się ilość długu per capita, obciążenia podatkowe rosną.

! Odpowiedz
13 137 kerad_

Niestety te kreatywne myślenie polega na niedopuszczaniu do głosu ludzi o innych poglądach!!!

! Odpowiedz
27 134 piterro1980

Starcowi już wyraźnie demencja bije na ,,dekiel'' . I tak zapomniał Soros jak cielęciem był. Emigrant który stał się miliarderem, miliarder który został ekscentrykiem, ekscentryk który okazał się pośmiewiskiem...

! Odpowiedz
10 16 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
57 18 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
87 56 karbinadel

Prawda jest taka, że coraz mniej miejsca zostaje dla normalnych ludzi. Z jednej stroni czarno-brunatne legiony religijnych nacjonalistów, z drugiej neobolszewia spod znaku poprawności politycznej

! Odpowiedz
2 3 (usunięty) odpowiada karbinadel

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 104 trollmaster odpowiada karbinadel

...a z drugiej to raczej tęczowe legiony terrorystów spod flagi SJW.
Postępaki, europejsy, matoły, którym nacjonalizm myli się z nazizmem.
Mózgi wyprane czosnkową gazetą.

! Odpowiedz
23 122 a-zet

"kultywowanie krytycznego myślenia"

Czyli produkcja bezczelnych, wrzaskliwych i zarozumiałych jednostek które nic nie osiągnęły, nie potrafią nic pożytecznego ale za to mają mocne opinie i duże wymagania.

"chciałbym, aby został on wdrożony za mojego życia"

"Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
99 28 karbinadel

"Czyli produkcja bezczelnych, wrzaskliwych i zarozumiałych jednostek które nic nie osiągnęły, nie potrafią nic pożytecznego ale za to mają mocne opinie i duże wymagania" - oto portret czlonka PiS

! Odpowiedz
24 97 piterro1980 odpowiada karbinadel

To właściwie twój portret. Wychodzi na to że jesteś pisiorem.

! Odpowiedz
92 17 karbinadel

Rydzyk bis? ;-)

! Odpowiedz
17 110 wnr

Mam nadzieję, że nie zdąży

! Odpowiedz
46 14 doji88

Dlaczego? Pomysł wydaje się ciekawy?

! Odpowiedz
14 62 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 138 prs

Niech Sorosa i jego szkoly kretynizmu pieklo pochlonie na wieki wiekow.
Amen.

! Odpowiedz
19 152 kris74keh

Willa Sorosza w Ameryce otoczona prawie 3 metrowym murem, z kamerami na każdym rogu i uzbrojoną ochroną. Czego pan się tak boi panie Open Society?

! Odpowiedz
66 33 wektorwg

Tego samego co Poseł z Żoliborza

! Odpowiedz
23 116 pkc

Mam nadzieję że ten miliard lewaki mu rozkradną

! Odpowiedz
21 120 fakpejsy

Sciema z klimatem i depopulacja! To jego projekt zycia!

! Odpowiedz
85 70 ajwaj

Starszy Pan Soros 89 lat nie nadaza :)
Czasy sie zmienily i zmieniaja. Póki co jego Sorosieta maja szlaban w panstwach nieco suwerennych. Sam twierdzi, ze komuna typu UE nie wyszla i szanse ma male. (liwidacja narodów, religii, panstw itd.)
Modziencze marzenia Sorosa zostaja na koniec jego zycia marzeniami.
Wróg prez. Trumpa, p. Putina, p. Xi, bedzie mial sukces, jesli w USA rozgrywka z deep-state=devil-state w tym NEOCON nie skonczy sie dla niego np. Guantanamo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 107 33karol33

gdyby Trump był z Demokratów, dziadzio Soros rozpływałby się z radości. Tak kusi się ratować placówkami indoktrynacji.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil