Sopot sprzedał dwie działki w Gdańsku

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż dwóch nieruchomości, będących własnością miasta Sopot, a znajdujących się na terenie Gdańska. Sopot uzyskał ponad 7 mln zł więcej niż cena wywoławcza – poinformował Urząd Miejski w Sopocie.

(fot. ajt / YAY Foto)

Obydwie działki na terenie Gdańska Sopot otrzymał w ramach wymiany gruntów z Gdańskiem, po zmianie przebiegu granic, w związku z budową hali Ergo Arena.

Pierwsza z nieruchomości położona jest w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na osiedlu Zakoniczyn II i ma powierzchnię ok. 25 tys. m kw. Została sprzedana za kwotę 15,5 mln zł netto. Cena wywoławcza wynosiła 11,7 mln zł. Do przetargu przystąpiło 4 oferentów, a zwyciężyła firma Inpro S.A. z Gdańska.

Druga nieruchomość, położona również w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na osiedlu Zakoniczyn II, została sprzedana za kwotę 15,714 mln zł netto, a cena wywoławcza wynosiła 11,9 mln zł. Nieruchomość ta ma powierzchnię 27,627 tys. m kw. Do przetargu przystąpiło 3 oferentów, chociaż wadium wpłaciło 4. Przetarg wygrała firma Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku.

Sprzedane nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone do zabudowy mieszkaniowo-usługowej.(PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne