REKLAMA

Sopot sprzedał dwie działki w Gdańsku

2019-10-24 21:43
publikacja
2019-10-24 21:43

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż dwóch nieruchomości, będących własnością miasta Sopot, a znajdujących się na terenie Gdańska. Sopot uzyskał ponad 7 mln zł więcej niż cena wywoławcza – poinformował Urząd Miejski w Sopocie.

fot. ajt / / YAY Foto

Obydwie działki na terenie Gdańska Sopot otrzymał w ramach wymiany gruntów z Gdańskiem, po zmianie przebiegu granic, w związku z budową hali Ergo Arena.

Pierwsza z nieruchomości położona jest w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na osiedlu Zakoniczyn II i ma powierzchnię ok. 25 tys. m kw. Została sprzedana za kwotę 15,5 mln zł netto. Cena wywoławcza wynosiła 11,7 mln zł. Do przetargu przystąpiło 4 oferentów, a zwyciężyła firma Inpro S.A. z Gdańska.

Druga nieruchomość, położona również w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na osiedlu Zakoniczyn II, została sprzedana za kwotę 15,714 mln zł netto, a cena wywoławcza wynosiła 11,9 mln zł. Nieruchomość ta ma powierzchnię 27,627 tys. m kw. Do przetargu przystąpiło 3 oferentów, chociaż wadium wpłaciło 4. Przetarg wygrała firma Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku.

Sprzedane nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone do zabudowy mieszkaniowo-usługowej.(PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki