REKLAMA

Sondaż: tylko 21 proc. Polaków akceptuje większe obostrzenia pandemiczne

2021-02-23 06:51
publikacja
2021-02-23 06:51
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Tylko 21 proc. Polaków akceptuje większe obostrzenia pandemiczne. Zdecydowana większość oczekuje zachowania albo status quo, albo wręcz dalszego poluzowania - wynika z badania United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF.

W sondażu dla "DGP" i RMF zapytano Polaków, jakich decyzji rządu ws. polityki epidemicznej oczekują w najbliższych tygodniach. Za zaostrzeniem rygorów epidemicznych opowiedziało się 21 proc. ankietowanych. Z kolei 33,2 proc. badanych chce poluzowania obostrzeń, a 33,7 proc. - utrzymania obostrzeń na obecnym poziomie. Zdania w tej sprawie nie ma 12,1 proc. badanych.

W sondażu zapytano również o to, jakie restrykcje powinny zostać wprowadzone w pierwszej kolejności, gdyby decyzje rządu szły w kierunku ich zaostrzania. W pierwszej kolejności ankietowani wskazali nakaz noszenia maseczek, rozumiany jako zakaz zakrywania twarzy przyłbicami, szalikami czy chustami. Na takie rozwiązanie wskazało 45,9 proc. respondentów.

Na drugim miejscu jest ponowne zamknięcie centrów handlowych (20,3 proc.). Na dalszych miejscach znalazło się zamknięcie kin, teatrów i muzeów (15,6 proc.), stoków narciarskich i innych obiektów sportowych (13,2 proc.), zawieszenie stacjonarnego nauczania w klasach I?III (12,4 proc.) i zamknięcie hoteli (10 proc.). Jednocześnie 19 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania w temacie obostrzeń, a 15 proc. wskazałoby inne rodzaje obostrzeń niż te wymienione na liście.

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany został 19 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

reb/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (5)

dodaj komentarz
onurb
Prawie 30 lat temu zespół Kobranocka napisał piosenkę pod tytułem Hipisówka. Po 30 latach na świecie sporo się zmieniło, ALE pewne działania, zachowania, style niestety nie. To smutne, że ludzkość się niby rozwija, ale relacje międzyludzkie, podejście do drugiego człowieka wręcz przeciwnie stają się coraz gorsze.Prawie 30 lat temu zespół Kobranocka napisał piosenkę pod tytułem Hipisówka. Po 30 latach na świecie sporo się zmieniło, ALE pewne działania, zachowania, style niestety nie. To smutne, że ludzkość się niby rozwija, ale relacje międzyludzkie, podejście do drugiego człowieka wręcz przeciwnie stają się coraz gorsze. To bardzo przykre i źle świadczy o ludziach, którzy dają się zmanipulować, ogłupić rządzącym, skołować mediom, omamić głoszącym różne banały z ambony itd. Czy naprawdę ludzie są takimi baranami niepotrafiącymi myśleć samodzielnie? Poniżej wspomniany tekst piosenki. 30 lat minęło, a mam wrażenie jakby to było napisane dzisiaj:

"Wolna myśl swobód mit
Wata którą możesz sobie uszy zatkać
Tak jak ptak łapie wiatr
Gdy zwiększyła gdy zwiększyła mu się klatka

Klatka słów w której znów
Jeszcze raz i jeszcze raz masz się urodzić
Zwykły fałsz że co masz
To pływanie to żegluga z dziurą w łodzi

Modlitw szept w usta wbiegł
O stosunkach o stosunkach przerywanych
Głupi pech i lęk klech
Na głupotę na durnotę przekuwany

Wiara w cud mrowie złud
Które ty opłacasz swoją mrówczą pracą
Dokąd pójść zewsząd gnój
Zwykły znój za który nigdy nie zapłacą

Znów zabijają w nas młodość
Znów zabierają nam wolność

Znów zabijają w nas młodość
Znów zabierają nam wolność"
secundus
doprecyzuję, chcemy całkowitej likwidacji restrykcji!
bankster-kreator
Mamy już 21% ameb. To straszna degradacja społeczeństwa. Zapewne przez noszenie tych szmatek i regularne niedotlenienie mózgu procent ten będzie ulegał systematycznemu zwiększeniu.
wizytator
Jak można nie mieć zdania w tej sprawie? Ameby jakieś?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki