REKLAMA

Sondaż: Ponad połowa popiera protesty. Wielu nie wierzy w sukces

2020-10-30 06:50
publikacja
2020-10-30 06:50
fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

Ponad połowa obywateli sympatyzuje z protestami, ale wielu z nich nie wierzy w sukces społecznego ruchu sprzeciwu - pisze w piątek "Gazeta Wyborcza", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego dla dziennika przez Kantar.

"Na początku tygodnia nieco ponad połowa badanych - 54 proc. - przyznała, że solidaryzuje się z protestami. 43 proc. mówiło, że tych manifestacji nie popiera" - napisano w "Gazecie Wyborczej."

Zaznaczono, że wśród wyborców PiS aż 89 proc. krytykuje protesty, "za" jest 8 proc. "To odwrotnie, niż wśród elektoratów opozycyjnych - tu poparcie dla wychodzenia na ulice przekracza 80 proc." - czytamy.

Według gazety ciekawe jest, iż protesty popiera spora część badanych deklarujących się jako wierzący - 45 proc. Choć większość wierzących - 53 proc. - jest przeciwko tym manifestacjom. Wśród deklarujących się jako niewierzący odsetek poparcia dla protestów wynosi 81 proc.

"Cztery lata temu, gdy PiS po raz pierwszy rozważał zaostrzenie prawa aborcyjnego, +czarny protest+ okazał się sukcesem. PiS się wtedy cofnął. Nasz sondaż pokazuje, że tym razem większość na to nie liczy. 30 proc. uważa, że +w wyniku protestów Zjednoczona Prawica będzie się ociągać z wprowadzeniem nowych regulacji, ale i tak zostaną w końcu wprowadzone+. Kolejne 26 proc. zakreśliło odpowiedź, że +protesty uliczne nic nie zdziałają - Zjednoczona Prawica szybko wprowadzi w pełni nowe regulacje+" - czytamy w "GW".

"Tylko co trzeci badany - 32 proc. - ocenia, że +protesty mają szansę realnie coś zmienić i nie dopuścić do wprowadzenia nowych regulacji+" - dodano.

Zgodnie z informacją "GW", Kantar pytał w poniedziałek i wtorek o protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że przepis ustawy z 1993 r. dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Sondaż przeprowadzono przez telefon na ogólnopolskiej próbie 1000 badanych. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (40)

dodaj komentarz
jes
Straszny popłoch wśród pisowskich trolli. Widać, że pis ma dość Ziobry i powoli też Nieinternowanego. Poczuli zagrożenie o stołki widząc ostatnie sondaże. Grzesiu z jasiem piszą jakby mieli płacone na akord.
grzegorzkubik
Popierają ale nie wierzą w sukces. Ci najbardziej kumaci rozumieją co chodzi i wiedzą, że Kaczyński realizuje pewien plan. Przecież wyraźnie widać Jachirowy styl w tych protestach. Chodziło oto by pokazać jaka naprawdę jest opozycja i że nie dąży do dialogi tylko do burd. W telewizji dziś pokazują ile jest agresji Popierają ale nie wierzą w sukces. Ci najbardziej kumaci rozumieją co chodzi i wiedzą, że Kaczyński realizuje pewien plan. Przecież wyraźnie widać Jachirowy styl w tych protestach. Chodziło oto by pokazać jaka naprawdę jest opozycja i że nie dąży do dialogi tylko do burd. W telewizji dziś pokazują ile jest agresji na ulicach i przedstawiają kontrowersyjne wypowiedzi uczestników tych protestów. Także będzie ok:)
grab
Wierzący-nie wierzący, a w co wierzą?
W jakieś niesprawdzone i bez dowodów opowieści?
Mówić to jedno, a mieć dowód, nikt go nie ma!
disnej2x
piekny nalot troli ktory zaplusowal klamstwa o aborcji w niemczech - sami sie zoraliscie
marxs
a czego spodziewałeś się po załganych głupach?
max5000
W sprawie tych czarnych protestów polecam najnowszy wywiad prof. Rzeplińskiego z Gazetą Prawną. To przecież autorytet ludzi z koszulkami Konstytucja. Na Onecie na pewno tego wywiadu nie umieszczą bo nie wpisuje się w ich narracje.
disnej2x
apeluje do politykow PiS o dezercje, PiS to kłamstwa, nienawiść, dzielenie narodu i kolesiostwo, to nie jest katolicka partia - póki jesteście w PiS jesteście temu współwinni
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marxs
jestem dla niej pełen podziwu jest tak skuteczna że szok po prostu dalej nie mogę uwierzyc w to co się stało w kilka godzin załatwić na amen firmę Katabas&Schwindel (to bliźniacza spółka do spółki Moravietz&Schwindel)co sie chwalili że mają 1000-letnia historię i ich nic już nie ruszy
jas2
Aborcja w Niemczech – obecnie w Niemczech aborcja prawnie dopuszczalna jest jedynie w dwóch wypadkach: gdy ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu fizycznemu i psychicznemu matki, gdy jest wynikiem gwałtu, występku kazirodczego i przestępstwa pedofilskiego. Wikipedia.

Po wyroku TK mamy wreszcie prawo aborcyjne takie samo
Aborcja w Niemczech – obecnie w Niemczech aborcja prawnie dopuszczalna jest jedynie w dwóch wypadkach: gdy ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu fizycznemu i psychicznemu matki, gdy jest wynikiem gwałtu, występku kazirodczego i przestępstwa pedofilskiego. Wikipedia.

Po wyroku TK mamy wreszcie prawo aborcyjne takie samo jak w Niemczech.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki